Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

HEWALEX SOLAR SOLARY Zestaw solarny 3 SLP KOMPAKT3

26-01-2012, 6:10
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 8 400 zł     
Użytkownik MichalN05
numer aukcji: 2051835035
Miejscowość Urzedow
Wyświetleń: 136   
Koniec: 25-01-2012 21:05:47

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

  

  

ZESTAW SOLARNY Z KOLOEKTORAMI PŁASKIMI

HEWALEX

3SLP - KOMPAKT 300 H



nr katalogowy: 93.22.32
NOWY, CENNA BRUTTO 8400 Z VATT 23 %


Zestaw solarny „HEWALEX 3SLP-KOMPAKT300H” przeznaczony jest do podgrzewania C.W.U. dla 3-5 osobowej rodziny. Elementem odróżniającym zestaw jest podgrzewacz zintegrowany z zespołem sterowniczo -pompowym oraz naczyniem przeponowym do układu solarnego. Zaletą tego rozwiązania jest brak dodatkowych elementów mocowanych na ścianie w miejscu montażu instalacji oraz wysoka estetyka wykonania urządzenia. Zestaw zawiera wszystkie niezbędne elementy potrzebne do zbudowania instalacji. Wyjątkiem są mocowania kolektorów słonecznych, które należy dobrać indywidualnie do miejsca ich montażu. W celu ułatwienia połączenia kolektorów słonecznych z podgrzewaczem zaleca się użycie przyłącza elastycznego będącego w naszej ofercie. W skład zestawu solarnego wchodzą następujące elementy:

kolektor słoneczny KS 2000 SLP: 3,00 szt
profil maskujący KSL: 2,00 szt
zestaw przyłączeniowy kolektora ZPKS 3: 1 kpl
podgrzewacz KOMPAKT 300H: 1,00 szt.
płyn ERGOLID EKO: 20,00 kg
pompa ręczna do napełniania instalacji: 1,00 szt.
ZESTAW NIE ZAWIERA MOCOWAŃ KOLOEKTORA


Zasada działania instalacji solarnej



Każda instalacja solarna składa się z baterii kolektorów, umieszczonej zazwyczaj na dachu budynku, podgrzewacza umieszczonego wewnątrz budynku (zazwyczaj w sąsiedztwie kotła c.o. i zespołu pompowo-sterowniczego umieszczonego obok podgrzewacza (zwykle na ścianie).
Zasada działania instalacji solarnej jest następująca: kolektor solarny zamienia promieniowanie słoneczne na ciepło. Nośnikiem ciepła jest niezamarzający roztwór glikolu propylenowego krążący w instalacji na skutek pracy pompy obiegowej w zespole sterowniczo-pompowym. Bateria kolektora połączona jest hydraulicznie z wężownicą umieszczoną w podgrzewaczu wody użytkowej dwoma rurami miedzianymi o średnicy dobranej do wielkości baterii słonecznej. Nośnik (roztwór glikolu) zabiera ciepło z kolektorów i przenosi je do wężownicy, która nagrzewa wodę w podgrzewaczu.
W poprawnie wykonanej instalacji solarnej, różnica temperatur pomiędzy nośnikiem wypływającym z kolektora a dopływającym do kolektora powinna wynosić maksymalnie 15oC. Oznacza to, że zawsze kolektor słoneczny posiada wyższą temperaturę niż temperatura wody w zbiorniku. Poprawnie zaprojektowana instalacja (składająca się z właściwie dobranych podzespołów do pojemności podgrzewacza, ilości kolektorów słonecznych oraz właściwie podłączonej całej instalacji) powinna w ciągu godzin pracy kolektorów nagrzać wodę w zbiorniku do temperatury nie wyższej niż 70oC. Im temperatura pracy kolektora jest wyższa, tym większe są straty ciepła przez wypromieniowanie

Płaskie kolektory słoneczne zbudowane są z:


1. Szyby kolektora wykonanej ze szkła hartowanego o niskiej zawartości tlenku żelaza. Charakteryzują sie wysoką przepuszczalnością promieniowania słonecznego (ok. 92% widma energetycznego). Kolektory oznaczone symbolem P w naszym nazewnictwie (np. kolektor KS 2000 SLP czy KS 2000 TP) pokryte są szybą o najwyższej klasie wydajności U1.

2. Absorbera - płyty miedzianej (charakteryzującej się wysokim przewodnictwem elektrycznym i cieplnym) pokrytej warstwą pochłaniającą promieniowanie słoneczne. Stosujemy dwa rodzaje pokryć selektywnych - czarny chrom oraz warstwę TiNOX® Classic, będącą związkami tlenku tytanu i krzemu. Oba pokrycia charakteryzują się wysoką sprawnością pochłaniania promieni słonecznych (ok. 95%) oraz niską emisyjnością. Emisyjność należy rozumieć w ten sposób, że przy nagrzaniu absorbera do temperatury pracy do wysokości np. 70oC, część pochłoniętej energii słonecznej jest z powrotem wypromieniowana. Pod płytą absorbera znajduje się orurowanie kolektora wykonane z rur miedzianych, w których przepływa niezamarzający płyn. Jego zadaniem jest odebranie ciepła z powierzchni absorbera i przekazanie go do wody użytkowej w podgrzewaczu.

3. Izolacji i obudowy kolektora. Aby ograniczyć straty ciepła z kolektora, absorber umieszczony jest w obudowie wykonanej z blachy aluminiowej, wewnątrz której znajduje się izolacja termiczna. Izolacja ta wykonana jest ze specjalnej wełny mineralnej.


NOWACZYŃSCY

23-250 Urzędów

Ul. Opolska 10

tel 516 [zasłonięte] 033

email : [zasłonięte]@o2.pl
 

 


HEWALEX SOLAR SOLARY Zestaw solarny 3 SLP KOMPAKT3