NATUR-VIT
Herbata zielona z kwiatami Polskimi
Masa netto: 100g
Skład: 90,5% zielonej herbaty.
Płatki róży, kwiat ślazu dzikiego, kwiat malwy czarnej, płatki nagietka, kwiat chabra bławatka aromat
Kwiat ślazu wykazuje działanie powlekające, osłaniające, zmiękczające, wykrztuśne.
Stosuje się go w nieżytach górnych dróg oddechowych, w zapaleniu gardła, krtani, migdałków i oskrzeli, w chrypce, w suchym kaszlu, w rozedmie płuc, w suchości w jamie ustnej i w gardle oraz w nosie, w gorączce, w biegunce.
Zawarte w kwiecie malwy czarnej związki śluzowe działają osłaniająco i powlekająco na błony śluzowe jamy ustnej i gardła, ułatwiają też odksztuszanie wydzieliny zalegającej w gardle.
Stosuje się go jako środek przeciwkaszlowy, powlekający i lekko rozkurczający w nieżytach górnych dróg oddechowych oraz w zapaleniu błon śluzowych jamy ustnej i gardła, w nieżycie oskrzeli, w chrypce, w trudnościach odksztuszania i w suchym kaszlu. Również w dolegliwościach żołądkowych, w chorobach pęcherza moczowego, zwłaszcza u dzieci i osób starszych.
Kwiat nagietka wykazuje działanie regenerujące, gojące, przeciwzapalne, bakteriobójcze i grzybobójcze. Działa on korzystnie na błony śluzowe przewodu pokarmowego, przełyku, żołądka i jelit (ochronnie, ściągająco, przeciwbiegunkowo, przeciwzapalnie, i w pewnym stopniu zapobiegawczo, przeciwnowotworowo). Zapobiega rakowaceniu czynnych wrzodów żołądka i jelit oraz blizn powstałych po zabiegach operacyjnych.
Nagietek zwiększa odporność organizmu, wzmaga aktywność układu śródbłonkowo-siateczkowatego, co czyni organizm zdolnym do przeciwstawienia się inwazji mikroorganizmów chorobotwórczych i do skutecznej obrony przed zakażeniem. Działa antyseptycznie i grzybobójczo. Pobudza czynność wątroby, działa żółciopędnie, korzystnie na wzrok, moczopędnie i napotnie dzięki czemu oczyszcza organizm usuwając zbędne produkty przemiany materii.
Kwiat chabra
Właściwości lecznicze ma suszony, zabarwiony kwiat chabra. Działa on silnie moczopędnie i słabo żółciopędnie, przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie.
Stosuje się go w chorobach nerek, w niedostatecznym wydalaniu moczu, w obrzękach spowodowanych zastojem wody w organizmie, w zapaleniu kłębuszków nerkowych, w zapaleniu miedniczek nerkowych oraz w kamicy moczowej.
Herbata zielona
Właściwości lecznicze zielonej herbaty wykorzystywane są w medycynie chińskiej i japońskiej już od wieków. Dowiedziono, że zawiera ona m.in. witaminy A, B, B2, C oraz wiele minerałów i mikroelementów. Lista dobroczynnego działania zielonej herbaty na nasz organizm jest dość długa. Naukowcy wymieniają aż 61 dolegliwości, w leczeniu których napój ten może być pomocny, np.:
chroni przed zawałem serca,
łagodnie stymuluje krążenie,
zapobiega zwężaniu się naczyń krwionośnych,
obniża poziom cholesterolu,
zmniejsza ryzyko zachorowań na raka,
wzmacnia zęby i kości,
reguluje procesy trawienne.
W zielonej herbacie tkwi tajemnica długiego życia. Zawarte w niej składniki wpływają bowiem hamująco na procesy starzenia się organizmu.
Aby polubić zieloną herbatę, najpierw należałoby poznać tajniki jej zaparzania. Woda, którą zaparzamy herbatę, powinna stygnąć po zagotowaniu około 5 minut. Jeżeli herbata ma działać na nas pobudzająco, zaparzamy ją przez 2-3 minuty, jeżeli odprężająco – nieco dłużej (5-8 minut). Następnie napar przelewamy do innego naczynia aby herbata nie nabrała gorzkiego smaku, Wskazane jest dwu- lub trzykrotne zaparzanie tych samych liści. Za każdym razem odnajdziemy inny smak.