Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Hepatiale Forte Small Breed - 40 tabletek WĄTROBA

18-06-2015, 17:10
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 35.50 zł      Aktualna cena: 35.50 zł     
Użytkownik pet-sklep-pl
numer aukcji: 5421841712
Miejscowość Jaworzno
Kupiono sztuk: 4    Wyświetleń: 21   
Koniec: 18-06-2015 17:15:59
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

OPIS AUKCJI - hepatiale forte Small breed - 40 tabletek

Hepatiale Forte Small Breed

 

Wskazania:

Hepatiale® Forte stosuje się u psów i kotów. Preparat zalecany jest w celu wspomagania funkcji wątroby w przypadkach niewydolności oraz zaburzeń czynnościowych.

Hepatiale® Forte i Hepatiale® Forte Large Breed – preparat w tabletkach, dostępny w dwóch wersjach.
Hepatiale® Forte Small breed & cats – w kapsułkach typu twist-off, stworzony specjalnie dla kotów i psów ras małych.

Opakowania:

Hepatiale Forte 30 tabletek
Hepatiale Forte Large Breed 40 tabletek
Hepatiale Forte Small Breed 40 kapsułek typu Twist Off

Skład:

Nasiona oleiste, owoce oleiste i ich produkty pochodne. 
Fosfolipidy (phospholipidum ex soja) zawierające fosfatydylocholinę.

Dodatki:

ornityna w postaci L-asparginianu L-ornityny

Dawkowanie:

Hepatiale®Forte - 1 tabletka na 15 kg masy ciała
Hepatiale®Forte Large Breed - 1 tabletka na 25 kg masy ciała
Tabletki podawać w całości lub rozkruszone, przed albo w trakcie posiłku. Jeżeli dawka dobowa przewiduje podanie kilku tabletek, można aplikować je 2 lub 3 razy w ciągu doby.

Hepatiale®Forte small breed & cats
Koty: 1 kapsułka dziennie
Psy: 1 kapsułka na 5 kg masy ciała dziennie. 
Kapsułkę Twist Off można podać w całości do jamy ustnej lub przeciąć, a następnie jej zawartość wymieszać z karmą lub podać bezpośrednio do jamy ustnej.

Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się stosowanie preparatu w okresie od 1 do 3 miesięcy, a w przypadkach przewlekłych – do 6 miesięcy.

 

Mechanizm działania:

Preparat przeznaczony dla psów i kotów z zaburzeniami czynności i chorobami wątroby. Główną substancją aktywną jest fosfatydylocholina (pozyskiwana z soi) zawierająca cholinę i asparaginian ornityny (jako źródło ornityny).
Fosfatydylocholiny to związki z grupy fosfolipidów zawierające grupę cholinową. Są głownymi składnikami błon biologicznych otrzymywanymi poprzez ekstrakcję chemicznią lub mechaniczną z powszechnie dostępnych surowców, takich jak żółtka jaj, soja, fasola. Są także składnikami grupy lektynowej żółto-brunatnej substancji tłuszczowej występującej w tkance roślin i zwierząt. Większość tkankowej choliny znajduje się w wyspecjalizowanych cząsteczkach tłuszczu – fosfolipidach, z których najbardziej znana jest zawiera cholinę fosfatydylocholina (lektyna).
Tłuszcz i cholesterol pochodzące z pokarmu transportowane są do wątroby za pomocą lipoprotein zwanych chylomikronami. Następnie w wątrobie dochodzi do powstania lipoprotein o bardzo małej gęstości (VLDL), które wraz z krwią transportowane są do odpowiednich tkanek. Jednym ze składników VLDL jest fosfatydylocholina, bez obecności której tłuszcz i cholesterol byłyby magazynowane w wątrobie. 
W wyniku niedoboru choliny dochodzi do uruchomienia następujących mechanizmów w organizmie: a) niedobór choliny powoduje uszkodzenia wątroby, a powstałe w wyniku regeneracji komórki wątroby są bardziej wrażliwe na działanie substancji kancerogennych; b) niedobór choliny prowadzi do spadku poziomu metylacji DNA, skutkiem czego są zaburzenia w procesie naprawy DNA; c) niedobór choliny powoduje wzrost stresu oksydacyjnego w wątrobie, co zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzeń DNA ; d) niedobór choliny może prowadzić do zaburzeń w procesie apoptozy komórek wątroby, przyczyniając się do rozwoju raka wątroby; e) niedobór choliny powoduje aktywację cząsteczek sygnalizacji międzykomórkowej oraz kinazy białkowej typu C, skutkiem czego jest kaskada procesów, które nadal są badane. 
Fosfolipidy pochodzące z pokarmu są wbudowywane do błon komórkowych hepatocytów, co umożliwia ich szybszą regenerację. Są takze niezbędne do prawidłowego przebiegu procesów proliferacji i różnicowania hepatocytów. Mogą także hamować aktywność enzymów produkujących kolagen podczas zwłóknienia wątroby.
L-asparaginian L-ornityny to stabilna sól dwóch naturalnych endogennych L-aminokwasów: ornityny i kwasu asparaginowego. W sprzedaży występuje jako suplement diety podawany w celu obniżenia stężenia amoniaku we krwi. Prowadzi to do ustąpienia objawów encefalopatii wątrobowej związanej z marskością wątroby. Oba aminokwasy odgrywają ważną rolę w detoksykacji amoniaku oraz biosyntezie proliny i poliamin. Poliaminy uważane są za związki odgrywające kluczową rolę podczas syntezy DNA oraz replikacji komórkek, a także stymulacji regeneracji wątroby. Suplementacja ornityną zwiększa wytrzymałość blizny i odkładanie się kolagenu w modelach zwierzęcych. W badaniach in vitro, in vivo oraz w organach perfundowanych wykazano, że synteza moczniku z amoniaku jest ograniczona przez endogenną ornitynę, która może farmakologicznie pobudzać powstawanie mocznika w stopniu większym niż amoniak. Podawanie LOLA w wysokich dawkach redukuje wysokie stężenie amoniaku we krwi wywołane zarówno chlorkiem amonu, spożyciem białek, a także występjące jako powikłanie kliniczne w marskości wątroby. W stanach zdrowia oraz przy odpowiedniej diecie, L-ornityna i L-asparaginian są syntezowane de novo w dostatecznych ilościach. W stanach chorobowych, uszkodzeniu tkanek, niewydolności narządów, nadmiernym metabolizmie, w okresie wzrastania, ciąży lub braku enzymów cyklu mocznikowego, dieta powinna być suplementowana L-asparaginianem i L-ornityną.
Przegląd dostępnych badań wykazuje, że istnieją dowody, wynikające z fizjologii, uzasadnieniające stosowanie diety suplementowanej L-asparaginianem i L-ornityną, w zależności od fizjologicznego, metabolicznego, czy patologicznego stanu pacjenta. W stanach niedoboru ornityny, codzienna suplementacja LOLA powinna być wystarczająca do uzyskania odpowiedniego stężenia ornityny w tkankach, co zapobiega hiperamonemii poposiłkowej, a także do stymulacji regeneracji tkanek (Sikorska i wsp., 2010).

 

GALERIA PRODUKTU

ZOBACZ INNE PRZEDMIOTY

 

KomentarzePanelealle

 

panele aukcyjne

09 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]2140092 [zasłonięte] 006174