WŁAŚCIWOŚCI: HemaGel® oferuje unikalne rozwiązanie gojenia ran zarówno ostrych takich jak rany cięte (drobne skaleczenia w domu, przy uprawianiu sportu czy zabawie), opryszczka, otarcia, oparzenia I i II stopnia, jak i ran przewlekłych takich jak owrzodzenia goleniowe spowodowane uszkodzeniem systemu żylnego lub tętniczego, stopa cukrzycowa, odleżyny, rany pooperacyjne ran i inne uszkodzenia skóry. Wyjątkowym właściwościom HemaGelu® sprzyja wilgotne środowisko leczenia ran. Stabilny poziom wilgotności w ranie nie dopuszcza do tworzenia się strupów i w ten sposób pomaga przyspieszyć proces gojenia.
WSKAZANIA: HemaGel® dzięki swoim właściwościom potwierdzonym w badaniach klinicznych:
* chemicznie wiąże wolne rodniki tlenowe, które powstają przy procesach zapalnych; * wytwarza optymalne pH w ranie i w ten sposób wspomaga gojenie; * nie dopuszcza przedostawaniu się cząsteczek żelu do rany dzięki swojej szczególnej strukturze (nie przysycha); * dostarcza ranie wilgoci; * nie dopuszcza do wysuszenia rany i tworzenia się strupów; * ma własności absorpcyjne i przez to oczyszcza zanieczyszczone rany; * łagodzi ból; * wspomaga zabliźnianie się ran; * przy odpowiednio wczesnym nałożeniu zapobiega tworzeniu się blizny, ewentualnie polepsza jej wygląd .
PRZECIWWSKAZANIA: Przy stosowaniu HemaGelu® nie stwierdzono żadnych efektów ubocznych w postaci uczuleń czy zwiększonej bolesności, ani żadnych innych przeciwwskazań.
SPOSÓB UŻYCIA: * Oczyścić ranę z mechanicznych zabrudzeń, np. cząsteczek kurzu, pozostałości innych środków leczniczych, które mogłyby podrażniać i uszkadzać ranę. * Otworzyć tubę przekłuwając za pomocą nakrętki. * Nanieść niewielką ilość żelu na cały spód rany. Żel przylgnie do rany i zacznie absorbować wydzieliny oraz inne płyny z rany. * Przykryć starannie ranę sterylnym kawałkiem niechłonnej włókniny (np. jałowej gazy). Drobne skaleczenia po nałożeniu żelu można zalepić plastrem z niechłonnym opatrunkiem. Materiały mocujące opatrunek muszą sięgać ok. 1 cm poza brzeg rany. * U pacjentów ze stwierdzonym zakażeniem należy przestrzegać ściśle zaleconego stosowania antybiotyków i innych leków przepisanych przez lekarza. * Chorzy ze wskazaniami do terapii uciskowej uzupełniają leczenie opatrunkiem z lekko rozciągliwego bandaża. * Działanie żelu przejawia się poprzez pęcznienie. Unikalna technologia zapobiega przywieraniu żelu do rany, co umożliwia łatwe i bezbolesne usunięcie starej warstwy żelu przez delikatne przetarcie. * Opatrunki należy wykonywać według potrzeby lecz nie rzadziej niż co 24 godziny. Przy zakażonych ranach zaleca się częstsze wymiany.
|