CO MIESIĄC KAŻDEGO 15 JEŹDZIMY PO TOWAR DO NIEMIEC ,JEST TO NASZA PROPOZYCJA CO MOŻEMY DLA CIEBIE PRZYWIEŚĆ. DZIĘKI TAKIEJ WSPÓŁPRACY NIE ZAKUPUJEMY TOWARU W CIEMNO I MOŻEMY ZROBIĆ CENY ATRAKCYJNE DLA KLIENTA , PONIEWAŻ ROBIĄC PRZEDPŁATĘ MY NIE INWESTUJEMY NASZYCH ŚRODKÓW.
HEŁM PRUSKIEJ PIECHOTY PICKELHAUBE KOPIA
REPRODUKCJA WYKONANA Z BARDZO DOBRYCH MATERIAŁÓW
Została wprowadzona w 1842 roku rozkazem Fryderyka Wilhelma IV jako ochronne nakrycie głowy pruskiej piechoty. Podobne hełmy były używane już wcześniej w Rosji. Być może zostały skopiowane przez Niemców (Rosjanie zastąpili pikielhauby około 1918 r. budionowkami). Pikielhauba była wykonana z utwardzonej skóry, barwionej na czarno, z wysokim połyskiem, wzmocnionej metalowymi elementami, z których najbardziej charakterystycznym był szpikulec. Szpikulec służył do mocowania na hełmie ozdobnego pióropusza z włosia końskiego, używanego w połączeniu wraz z mundurem galowym. Szpikulec na hełmach oficerskich był zazwyczaj pokrywany powłoką złota lub srebrna. Z biegiem czasu sam w sobie stał się elementem dekoracyjnym, bez pióropusza.
Istniała również wersja pikielhauby wykonana w całości z metalu, przeznaczona dla kirasjerów. W drugiej połowie XIX wieku pikielhauba znalazła się na wyposażeniu armii pozostałych niemieckich monarchii. Jej warianty byłe noszone również m.in. w chile, kolumbii, meksyku, norwegi,
Fryderyka Wilhelma IV
TEL 515[zasłonięte]714