Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Harold V. Thurman ZARYS OCEANOLOGII 1982 wydanie I

02-06-2012, 16:34
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Aktualna cena: 24.99 zł     
Użytkownik gawlod
numer aukcji: 2335393374
Miejscowość Mielec
Wyświetleń: 8   
Koniec: 16-05-2012 21:51:15

Dodatkowe informacje:
Stan: Używany
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 1982
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Przedmiotem naszej aukcji jest

Agencja Wydawnicza ,,Promocja'' galeria antykwariat 39-300 Mielec, ul. Sobieskiego 1

Zaprasza do zakupów w allegro - jeśli chcesz dokonać zakupu - zapoznaj się z warunkami moich aukcji, które znajdują się na stronie o mnie - jeśli zalicytujesz, to znaczy, że je akceptujesz!

Podejmując decyzję o zakupie obejrzyj nasze inne aukcje. Przy dodatkowym zakupie będzie niższy koszt wysyłki.

Nasz numer konta po wygraniu aukcji podany jest w autoryzowanym powiadomieniu allegro oraz informacji menadżera sprzedaży allegro. Sprawdź zawsze czy jest to ten sam numer konta, a w razie wątpliwości skontaktuj się ze mną.

Nasze dane kontaktowe: [zasłonięte]@interia.pl tel./fax 17 [zasłonięte]1498 tel. kom.: 602 [zasłonięte]362 lub 0602 [zasłonięte]197

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty i zadowolenia z dokonanych zakupów!

Przedmiotem naszej aukcji jest:

 

Harold V. Thurman

ZARYS OCEANOLOGII

 

Wyd. Morskie, Gdańsk 1982 wydanie I

 

24,5 x 17,5 cm, 556 strony, twarda oprawa, drobne przetarcia i minimalne przybrudzenia, stan db

 

Polecam i zapraszam do licytacji

A/18014

 

Od wydawcy wydania polskiego
Zarówno wzrastające znaczenie mórz i oceanów dla dalszych losów człowieka, jak i towarzyszący mu dynamiczny rozwój oceanologii — nauki badającej chemiczne, fizyczne, biologiczne i geologiczne zjawiska i procesy zachodzące w oceanie światowym — wymagają zaznajomienia jak największej części naszego społeczeństwa z podstawowymi prawami rządzącymi w środowisku morskim; rozumienie tych praw jest bowiem niezbędnym warunkiem prawidłowości wielu decyzji podejmowanych na wielu szczeblach i w wielu dziedzinach życia.
Świadomość istnienia tej potrzeby skłania nas do podjęcia w szerszym niż dotychczas zakresie tematyki oceanologicznej i poświęcenia jej osobnej 1 serii wydawniczej — Biblioteki Oceanologii. Jako pozycję inaugurującą tę serię wybraliśmy książkę Thurmana, ponieważ prezentuje w zarysie wszystkie najważniejsze zagadnienia współczesnej oceanologii. Napisana w zamyśle autora jako podręcznik akademicki (stąd zamieszczone po poszczególnych rozdziałach streszczenia) przedstawia ona te zagadnienia w sposób tak przystępny, że nie wymaga żadnego specjalnego przygotowania, a tak zwięzły, że powinna zainteresować krąg czytelników znacznie szerszy od zamierzających poświęcić się profesjonalnie którejś z dziedzin oceanologii.
Zdajemy sobie sprawę, że książka ta nie zaspokoi potrzeb naszego czytelnika w sposób idealny. Jest bowiem pisana przez autora amerykańskiego i z myślą o amerykańskim czytelniku. Dlatego zrozumiałe, że zjawiska i procesy występujące w wodach sąsiadujących z kontynentem Ameryki Północnej (a ściślej — z wybrzeżami Stanów Zjednoczonych) są eksponowane silniej niż inne.
Dysproporcje te staraliśmy się zrównoważyć przez umieszczanie przypisów, a w paru wypadkach nawet dłuższych wstawek, nawiązujących
1 Dotychczas nieliczne publikacje z tej dziedziny ukazywały się w serii łączącej zagadnienia oceanologii i inżynierii morskiej, a mianowicie w Bibliotece Oceanologii i Hydrotechniki.
do stosunków panujących w najbliższym nam akwenie, tzn. w Bałtyku. Ponadto zrezygnowaliśmy z niektórych zdjęć, w naszym odczuciu mało interesujących czytelnika polskiego lub mających mały walor informacyjny; z tych samych względów zrezygnowaliśmy z kosztownych wklejek kolorowych.
Zrezygnowaliśmy także z umieszczonych po poszczególnych rozdziałach zestawień literatury zalecanej (Suggested reading), odsyłającej głównie do czasopism amerykańskich, na ogół niedostępnych dla naszego czytelnika: zamiast nich uzupełniliśmy książką umieszczonym na końcu zestawieniem „Literatury dodatkowej, zalecanej dla polskiego czytelnika", opartym przeważnie na pozycjach polskich. Zachowaliśmy natomiast bibliografię podstawową (References) do poszczególnych rozdziałów.
Na zakończenie pragniemy wspomnieć o wdzięczności, którą winni jesteśmy pamięci Profesora Kazimierza Łomniewskiego. Nie figuruje On wprawdzie — jak to było przewidziane — na stronie tytułowej jako redaktor naukowy wydania polskiego, ponieważ nagła śmierć nie pozwoliła Mu spełnić tej roli, ale niemało przyczynił się do powstania Zarysu oceanologii, organizując zespół tłumaczy i opiniodawców.

 

 

Dodatkowe zdjęcia: