Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Hale o konstrukcji stalowej. Poradnik projektanta

29-01-2015, 12:41
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 105.25 zł     
Użytkownik polskaksiegarnia
numer aukcji: 5008615206
Miejscowość Bytom
Wyświetleń: 3   
Koniec: 29-01-2015 12:13:35

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Hale o konstrukcji stalowej. Poradnik projektanta


Hale o konstrukcji stalowej. Poradnik projektanta


105,25 zł

  • Wydawca: PWT-Polskie wydawnictwo Techniczne
  • ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]16150
  • Autor: Kucharczuk Witold,Labocha Sławomir
  • Rok wydania: 2012

Hale są najczęściej budynkami parterowymi, stosowanymi w budownictwie przemysłowym o przeznaczeniu ogólnym jako:
- budynki produkcyjne i magazynowe,
- hale obsługowe (hangary, zajezdnie, stacje obsługi),
- hale użyteczności publicznej (handlowe, wystawowe, sportowe, widowiskowe oraz dworce kolejowe i lotnicze).
Najliczniejszą grupę stanowię hale przemysłowe. Ze względu na przeznaczenie mogą być wyposażone w suwnice, a ich obudowa może być ocieplona lub nieocieplona. Zastosowanie konstrukcji stalowej w halach przemysłowych umożliwia łatwe spełnienie wymagań technologicznych w zakresie rozpiętości i obciążeń, a także umożliwia przystosowanie konstrukcji do zmian technologii. Przebudowa lub wzmacnianie konstrukcji są stosunkowo proste, a montaż i rozbiórka mogą być wykonane szybko i bez większych trudności.
Hale obsługowe różnią się od hal przemysłowych większą na ogół rozpiętością i odmiennymi w związku z tym rozwiązaniami konstrukcji przekryć. Hale użyteczności publicznej mają najbardziej zróżnicowane rozwiązania konstrukcyjne ze względu na dużą różnorodność funkcji i wymagań architektonicznych.
W budownictwie stalowym w Polsce nastąpił w ostatnich latach znaczny postęp. Przyczyniło się do tego rozszerzenie asortymentu materiałów i wyrobów hutniczych, komputeryzacja projektowania oraz unowocześnienie rozwiązań projektowych. Charakterystyczną cechą współczesnych konstrukcji stalowych jest szerokie wykorzystanie gotowych wyrobów hutniczych i przetwórstwa hutniczego oraz proste rozwiązania połączeń. Konstrukcja hali oprócz spełnienia wymagań nośności i użytkowałności powinna odznaczać się niskim zużyciem stali, małą pracochłonnością wytwarzania oraz łatwym montażem. Mała pracochłonność wytwarzania wpływa znacząco na koszt konstrukcji, a łatwy i szybki montaż umożliwią zmniejszenie kosztów inwestycji wskutek szybszego tempa budowy.
Niniejszy poradnik jest poświęcony zagadnieniom kształtowania i obliczania konstrukcji hal. Przedstawiono w nim przegląd rozwiązań konstrukcyjnych oraz przykłady obliczeń głównych ustrojów nośnych hal. Do podjęcia tematu skłoniło autorów wyczerpanie nakładu publikacji [0.3], której pierwsza część była poświęcona halom stalowym. Niniejszy poradnik stanowi rozszerzenie i uaktualnienie informacji podanych w tej publikacji.