W najnowszym numerze hakin9u
(5/2006):
Narzędzia
SSnK - Selective Sniff and Kill - uczymy jak wykorzystywać narzędzie SSnK do resetowaniaq połączenia TCP/IP pomiędzy dwoma hostami umieszczonymi w sieci z rozgłaszaniem
LANsurveyor 9.5 - Pokazujemy jak zarządzać siecią komputerów oraz urządzeniami typu desktop za pomocą narzędzia LANsurveyor 9.5
TEMAT NUMERU
Rootkity dla pklatformy Windows - Prezentujemy jak napisać właqsne rootkity, działające w przestrzeni użytkownika i/lub jądra oraz metody analizy jądra Windows dzięki darmowemu, otwartemu oprogramowaniu
Praktyka
Kryptografia dla poczty i danych - uczymy jak zainstalować i użyć klucze GnuPG oraz jak szyfrować dane na poziomie systemu plików.
Pod lupą
Simple Event Correlator (SEC) w monitorowaniu logów bezpieczeństwa - Omawiamy, jak zastosować SEC w monitorowaniu i korelowaniu zdarzeń z logów bezpieczeństwa, jaka była motywacja ku stworzeniu SEC i jakie są jego główne możliwości.
Teoria
Rodzaje wirusów komputerowych - Opisujemy jak działają, jak się zabezpieczyć i jak rozwijały się na przestrzeni ostatnich lat.
Technika
Jak przygotować ukryty kanał informacyjny - Pokazujemy jak przygotować ukryty kanał komunikacyjny HTTP z wykorzystaniem ciasteczek, zadecydować jak będzie wyglądał, do czego będzie wykorzystywany, a wreszcie kiedy rozpocznie się nasza uczta.
Felieton
Uwaga na robaka niszczącego monitory! - Dostałeś maila po którym chcesz wziąć młotek i zniszczyć swój monitor? Konstantin Klyagin pisze o pladze łańcuszków szczęścia.
Wywiad
20 lat walki z wirusami - 10 lecie firmy MKS-u - rozmawiamy z potomkiem człowieka który stworzył pierwszy polski program antywirusowy.
Księgozbiór - recenzujemy książki:
Teoria i praktyka testowania programów
Teoria bezpieczeństwa systemów komputerowych
Linux. Serwery. Bezpieczeństwo
Podstawy kryptografii
Zapowiedzi - Zapowiedzi artykułów, które znajdą się w następnym wydaniu naszego pisma
A na dołączonej płycie CD:
Arcanix - innowacyjne narzędzie diagnostyczno naprawcze stworzone z myślą o leczeniu komputerów, które na skutek infekcji wirusa, robaka lub z innego powodu przestały się uruchamiać. Arcanix posiada elementy sprawiające, że jest on całkowicie niezależny od posiadanego systemu operacyjnego. Do jego zalet należą:
wykorzystanie jądra systemu operacyjnego Linux w wersji 2.6
obsługa partycji zapisanych w formatach MS-DOS (FAT-12, FAT-16) MS-Windows (FAT32, NTFS) Linux (ext2, ext3, ReiserFS) oraz kilku innych (IBM JFS, SGI XFS a nawet Minix).
Pełna wersja analizatora sieciowego Sniff-em
24 tutoriale
Nowe e-booki