hakin9 nr. 08 (5/2004) - Ataki DDoS - wykrywanie i obrona
Hakin9 to magazyn o bezpieczeństwie ukazujący się:
po niemiecku (w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Belgii), po francusku (we Francji, Kanadzie, Luksemburgu, Belgii i Maroko), po hiszpańsku (w Hiszpanii, Argentynie, Portugalii i Meksyku), po włosku (we Włoszech), po czesku (w Czechach i Slowacji), po polsku (w Polsce).
Haking porusza sprawy związane z bezpieczeństwem systemów informatycznych, rozpatrywane zarówno z punktu widzenia osoby naruszającej bezpieczeństwo, jak i osoby, która bezpieczeństwo zapewnia. Do pisma dołączana jest płyta CD zawierająca hakin9 live – rozwijaną przez redakcję bootowalną dystrybucję Linuksa, zawierającą narzędzia, tutoriale i dokumentację potrzebną do ćwiczenia opisywanych w piśmie technik.
W aktualnym (5-2004) numerze Hakin9-u
Tomasz Nidecki pokazuje, jak zdemaskować prawdziwego nadawcę listu oraz jak zdobyć więcej informacji na jego temat, Piotr Sobolewski i Tomasz Nidecki uczą, jak wykorzystać błędy związane ze stosowaniem ciągów formatujących do przejęcia kontroli nad zdalnym systemem (pobierz), Piotr Tyburski prezentuje praktyczną realizację ataku man in the middle na szyfrowaną sesję Jabbera, Paweł Przybyłek analizuje wybrane metody rozpoznawania honeypotów, Piotr Sobolewski uczy, jak wykorzystać pythonową bibliotekę InlineEgg do stworzenia własnego szelkodu, Andrzej Nowak i Tomasz Potęga prezentują techniki wykrywania i obrony przed atakami DDoS w Linuksie, Kontstantin Klyagin przedstawia techniki skanowania portów i ocenia przydatność narzędzi służących do ich wykrywania. Na CD najnowsza wersja dystrybucji Hakin9 Live. Tradycyjnie na płycie znajdziecie sporo narzędzi, dokumentację oraz tutoriale do artykułów Atak man in the middle na szyfrowane połączenie Jabbera i Generowanie szelkodów w Pythonie.
|