Upłynął już ponad rok od ukazania się poprzedniego wydania tej książki. Wiele się przez ten czas zmieniło - powstały nowe wersje programów i nowe pomysły na ataki. Autorzy książki Hakerzy w Linuksie postanowili kolejny raz wspomóc społeczność ruchu Open Source, pokazując w jaki sposób można zabezpieczyć własne komputery i sieci przed grożącymi im niebezpieczeństwami.
Chociaż początkowo miało być to zwykłe drugie wydanie - ot poprawione kilka błędów i dodanych kilkadziesiąt stron, to jednak okazało się, że powstała nieomalże zupełnie nowa książka. Chociaż sam układ spisu treści może być znajomy (aczkolwiek już tu czytelnik zauważy nowe rozdziały), to pod tymi znanymi tytułami rozdziałów i podrozdziałów kryją się uzupełnione, zaktualizowane i bardzo często zupełnie nowe informacje. Wiele materiałów zostało usuniętych - chodzi tu głównie o informacje, które już się zdezaktualizowały. Zastąpiono je zupełnie nowymi materiałami - takimi jak na przykład opis bezpiecznej implementacji coraz popularniejszych lokalnych sieci bezprzewodowych. Zmieniono również organizację kilku rozdziałów, aby móc lepiej skoncentrować się na zawartych tam informacjach.
Jeśli jeszcze nie znasz tej książki, to naprawdę warto się z nią zapoznać - pozwoli Ci ona spać spokojniej, ze świadomością, że Twój system jest zabezpieczony. Jeśli natomiast znasz już jej poprzednią wersję, to wiesz, że walka o bezpieczeństwo sytemu to coś, co trwa nieustannie - to nowe wydanie pomoże Ci znowu zdobyć przewagę nad hakerami.