Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

H. Christian Andersen BASNIE zlote wydanie TWARDA

19-01-2012, 15:40
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Najwyzsza cena licytacji: 36 zł      Aktualna cena: 36 zł     
Użytkownik selkar
numer aukcji: 2006678590
Miejscowość Białystok
Kupiono sztuk: 3    Licytowało: 3    Wyświetleń: 235   
Koniec: 18-01-2012 08:17:05
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

ksiegarnia selkar ksiegarnia selkar
Dane sprzedającego
SELKAR - Księgarnia internetowa
ul. Kolejowa 9 lok. 15
15-702 Białystok

NIP 722[zasłonięte]144-33
REGON 451[zasłonięte]270

e-mail: [zasłonięte]@selkar.pl
tel.: 085 [zasłonięte] 93
(pon.-pt. w godz. 10-16)

mBank
45 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002 [zasłonięte] 357958

inteligo
50 1020 [zasłonięte] 5[zasłonięte]5581175 [zasłonięte] 750048
(darmowe wpłaty w banku PKO BP)

Ważne informacje

Wysyłka w 24 godziny
po zaksięgowaniu wpłaty


Bezpieczne opakowanie

Kupując na kilku aukcjach, za wysyłkę płacisz tylko raz

Faktura VAT na życzenie Klienta

Wygodny odbiór osobisty w Białymstoku

FAQ - Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
Przedmiot aukcji
H. Christian Andersen BASNIE zlote wydanie TWARDA
Baśnie (złote wydanie)
Hans Christian Andersen

Oprawa: twarda
Ilość stron: 352
Wydawnictwo: Reader's Digest
Wymiary: 22 x 29,5 cm
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-2335-5
Tłumaczenie: Piotr Borman
Cena rynkowa: 119,60 zł

Książka jest nowa
Spis bajek:

- Księżniczka na ziarnku grochu
- Calineczka
- Świniopas
- Gryka
- Dzikie łabędzie
- Igła do cerowania
- Słowik
- Imbryk
- Brzytkie kaczątko
- Królowa śniegu
- Pasterka i kominiarczyk
- i wiele, wiele innych...

Hans Christian Andersen urodził się 2 kwietnia 1805 roku w najbiedniejszej dzielnicy Odense jako syn 27-letniego szewca Hansa Andersena i ok. 30-letniej, niepiśmiennej praczki Anne Marie z domu Andersdatter (inne źródła podają, że była o 15 lat starsza od Hansa Christiana). Ojciec umarł z powodu komplikacji zdrowotnych po udziale w wojnie napoleońskiej, matka z powodu alkoholizmu. W dniu urodzenia został ochrzczony w domu, ze względu na to, że w tamtych czasach wiele noworodków umierało zaraz po urodzeniu. 15 kwietnia został ochrzczony w kościele św. Jana w Odense.

W krainę baśni pierwsza wprowadziła go babcia (od strony ojca). Andersen spotykał się z nią w szpitalu psychiatrycznym, gdzie przebywał jego chory dziadek. Kilka motywów z opowieści babki zostało później wykorzystanych przez Andersena w jego utworach. Po śmierci ojca i powtórnym małżeństwie matki (z Nielsem Gunersenem) Andersen wyjechał we wrześniu 1819 do Kopenhagi, z zamiarem zostania aktorem. W latach 1[zasłonięte]820-18 uczęszczał do szkoły baletowej w Kopenhadze. Próbował także gry w teatrze, ale nie przyjęto go. Karierę rozpoczął jako śpiewak z wysokim sopranem, ale utracił go po mutacji.

Za wszelką cenę starał się być jak najbliżej teatru, w którym zadebiutował jako autor w 1829 sztuką Kjarlighed paa Nicolaj Taarn (Miłość na Wieży Mikołaja). Od tego czasu pisał sporo sztuk teatralnych, które nie zawsze cieszyły się powodzeniem. Ze względu na brak wykształcenia sztuki pełne były błędów ortograficznych, interpunkcyjnych i stylistycznych. Krytycy od początku je odrzucali. Dzięki wytrwałości dostał w 1822 stypendium królewskie, które umożliwiło mu dalszą naukę w szkole, a później studia. Pomógł mu Jonas Collins, który od początku wierzył w talent chłopca. W jego synu, Edvardzie Andersen się zakocha, co rozpocznie jego biseksualne przygody. Pewniejsza sytuacja materialna pozwoliła na kontynuowanie pracy twórczej i rozwijanie zainteresowań. Zwiedził niemal całą Europę. Ciekawość świata i ludzi, ale także nieustanny niepokój ducha, poczucie osamotnienia, kompleksy, skomplikowany charakter dziwaka, nadmierna wrażliwość, egocentryzm uniemożliwiały mu znalezienie stałego miejsca i prowadzenie ustabilizowanego życia. Martwił się, iż oszaleje podobnie jak jego dziadek. Miewał stany depresyjne i melancholiczne, a pod koniec życia chorował na gruźlicę.

Miał wielu wybitnych i sławnych znajomych, należeli do nich: Bertel Thorvaldsen, Adam Oehlenschlager, Heiberg, Lind, Bjornson, Karol Dickens czy bracia Grimm. W 1851 w wyrazie uznania dla wiedzy i zasług Andersena przyznano mu tytuł profesora, a w 1874 tytuł radcy. Zmarł 4 sierpnia 1875 roku w Rolighed koło Kopenhagi.
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
ksiegarnia selkar
© selkar