Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

h250 - końcówka mocy 250W/4 wzmacniacz, PROMOCJA!

24-04-2014, 19:55
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 69 zł     
Użytkownik ms-m5
numer aukcji: 4163167771
Miejscowość OBRA
Wyświetleń: 105   
Koniec: 24-04-2014, 19:46

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Waga (z opakowaniem): 0.10 [kg]

info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

h250 v2 - Końcówka mocy 250W/4ohm z kompletem zabezpieczeń.


h250 - moduł wzmacniacza mocy

Końcówka mocy 250W/4ohm z kompletem zabezpieczeń.
H250 - to nazwa robocza wzmacniacza mocy audio o dobrych parametrach. "H" od holtona, a "250" - wiadomo - od mocy. Jest to zmodyfikowany układ holtona. Innymi słowy - ulepszony holton na bipolarach. Wprawdzie już niewiele w tej konstrukcji z niego pozostało ale punktem wyjściowym był właśnie ten popularny układ.

Podstawowe parametry:

Moc wyjściowa : .......................................... 250W/4ohm, 130W/8ohm
Napięcie zasilania:........................................ typ. 2x55VDC (2x40V-2x60VDC)
Pasmo przenoszenia: ................................... 7Hz-300kHz (-3dB)
Czułość wejściowa: ...................................... 0.7V

O konstrukcji słów kilka

Wzmacniacz pracuje w klasie AB i w pełni oparty jest o elementy dyskretne. Stopień końcowy został zrealizowany z użyciem japońskich tranzystorów mocy 2SC5200 i 2SA1943 firmy TOSHIBA. W modelowych układach udało osiągnąć się ponad 250W mocy sinusoidalnej przy 4 ohm'ach. Układ jest stabilny i nigdzie nie podwzbudza się. Dużą stabliność prądu spoczynkowego udało się osiągnąć dzięki zastosowaniu diod kompensacyjnych (TO220) montowancyh bezpośrednio na tranzystorach końcowych oraz radiatorze.

Wzmacniacz został wyposażony w komplet zabezpieczeń takich jak:
- układ ogranicznika prądu wyjściowego
- detekcja DC (+/-) na wyjściu wzmacniacza,
- zabezpieczenie termiczne z własną stałą czasową,
- opóźnione załączanie obciążenia po włączeniu wzmacniacza,
- natychmiatowe odłączenie obciązenia po wyłączeniu wzmacniacza.




Zmontowany układ

Zastosowanie

Układ znajdzie zastosowanie wszędzie tam gdzie jakość odtwarzanego dźwięku i niezawodność to pierwszorzędne wymagania.
Wzmacniacz bardzo dobrze spisuje się w systemach stereo zapewniając selektywne i przestrzenne brzmienie. Dzięki małym wymiarom płytki można go stosować zamiennie jako moduł do napraw i modernizacji własnych wzmacniaczy. Z powodzeniem można go stosować w subwooferach oraz różnego rodzaju wzmacniaczach instrumentalnych lub jako napęd w kolumnach aktywnych.

Zamówienia

Podana cena to cena za zmontowany i uruchomiony wzmacniacz (bez radiatora). Szczegóły techniczne oraz dokumentacja układu znajdują się na stronie dx-audio.pl

Istnieje możliwość zakupu zestawów do samodzielnego montażu lub płytek PCB.