Dla każdego czytelnika literatury technicznej w dziedzinie radiotechniki rzuca się w oczy brak skondensowanego omówienia działu dotyczącego układów elektronicznych, stanowiących podstawę współczesnej teleelektryki. Podstawowe książki teoretyczne są w gruncie rzeczy przeważnie dużymi monografiami, których studiowanie wymaga znacznego wysiłku. W okresie olbrzymiego rozwoju techniki, rozwoju myśli technicznej i koncepcji technicznych konieczne jest bardziej proporcjonalne rozkładanie na etapy całego procesu szkolenia kadr fachowców. Wymaga to oczywiście pewnego zróżnicowania literatury technicznej pod względem zakresu materiału, jak i sposobu podania tego materiału. W tej sytuacji stało się konieczne w zakresie układów elektronicznych wprowadzenie na rynek wydawniczy odpowiedniej książki. '
W związku z tym przetłumaczona została przez zespół pracowników Katedry Podstaw Telekomunikacji Politechniki Warszawskiej pod kierunkiem prof. dra inż. A Smolińskiego książka dra S. Seely'ego.
Książka ta ma ustaloną opinię na rynkach wydawniczych zachodnioeuropejskich, zarówno jak jej autor, a drugie wydanie, które ukazało się w stosunkowo krótkim okresie czasu po pierwszym wydaniu jest widocznym tego dowodem. Również wśród czytelników polskich książka ta znalazła uznanie, w związku z czym także i w Polsce ukazuje się drugie z kolei wydanie „Układów elektronicznych''.
Autor omawia w książce układy elektroniczne, takie jak: pasmowe wzmacniacze napięciowe, wzmacniacze ze sprzężeniem zwrotnym, prostowniki, zasilacze, elektroniczne układy liczące, układy kształtujące, wzmacniacze mocy, wzmacniacze selektywne napięcia i mocy, generatory, układy detekcyjne, modulacyjne itd. Dzięki takiemu właśnie układowi książka S. Seely'ego stanowi stopień przejściowy do dzieł wybitnie matematycznych i specjalistycznych, w których poszczególne zagadnienia szeroko już są rozpatrywane.
Dydaktyczną wartość dzieła podkreślają zadania dołączone na końcu każdego z rozdziałów, umożliwiając łatwe sprawdzenie stopnia opanowania materiału.
W książce omówiono fizyczne zasady działania przyrządów elektronowych oraz układów elektronicznych. Podano przy tym podstawowe układy i omówiono obszernie ich właściwości. Dla celów dydaktycznych, w każdym rozdziale książki zamieszczono szereg zadań obejmujących całość zagadnień poruszonych w danym rozdziale. Książka jest przeznaczona dla ogółu inżynierów i techników teleelektryków oraz dla słuchaczy odpowiednich wydziałów wyższych szkół techniczych.
(http://www.promocje.abc24.pl/default.asp?pro=437067)
Amatorskie wzmacniacze elekroakustyczne
Wybór praktycznych układów tranzystorowych