Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Gupik Szczecin K1

18-01-2012, 7:22
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 3.50 zł     
Użytkownik kobri1
numer aukcji: 2038199637
Miejscowość Szczecin
Wyświetleń: 102   
Koniec: 18-01-2012 23:44:15
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

 

  Ryby Tropikalne
  

 

Mazurska 23
70-444 Szczecin

Witam serdecznie i bardzo się cieszę z odwiedzenia moich aukcji.
Pragnę aby każda transakcja została przeprowadzona sprawnie i bezproblemowo, a przede wszystkim ku uciesze klienta.

Proszę o przemyślaną licytacje, gdyż nie odwołuje ofert!!!

Nie wysyłam zakupionego towaru na moich aukcjach tylko odbiór osobisty - dotyczy żywych zwierząt  !!!

Życzę wszystkim powodzenia w licytacjach! Zastrzegam możliwość zakończenia aukcji przed czasem.

  

Gupik  Szczecin K1

 

  

Kontakt:

kom. 609-[zasłonięte]-306

e-mail. kobra691[zasłonięte]816@wp.pl

gadu-gadu. 11[zasłonięte]417

Godziny otwarcia:

Poniedziałek 1000 - 1800
Wtorek
1000 - 1800
Środa nieczynne (kontakt telefoniczny)
Czwartek
1000 - 1800
Piątek
1000 - 1800
Sobota nieczynny (kontakt telefoniczny)
Niedziela
900 - 1400

 

Płatność przy odbiorze:

Odbiór osobisty - 0,00 PLN

Nr. konta:

39 1940 [zasłonięte] 1[zasłonięte]0768786 [zasłonięte] 000000

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszam również na inne moje aukcje:)


Gupik albo pawie oczko (Poecilia reticulata) – gatunek niewielkiej, południowoamerykańskiej ryby z rodziny piękniczkowatych (Poeciliidae). Jedna z najbardziej popularnych i najbardziej polimorficznych słodkowodnych ryb akwariowych, opisywana w literaturze pod wieloma nazwami synonimicznymi. Introdukowana do walki z larwami komarów w wielu krajach, na wszystkich kontynentach, poza Antarktydą. Charakteryzuje się wyraźnie zaznaczonym dymorfizmem płciowym przejawiającym się głównie w okazałości płetw i różnorodności ubarwienia samców. W hodowlach akwarystycznych wyselekcjonowano wiele standardów hodowlanych.

Występowanie
Zasięg naturalny gupika obejmuje część Ameryki Południowej położoną na północ od Amazonki wraz z częścią wysp Antylskich. Najdalej na północ gatunek ten sięga do Wysp Dziewiczych, notowany był poza tym na wyspie Barbados i Trynidad. Z ojczystej Ameryki gupiki rozprzestrzenione zostały do innych rejonów świata. W większości przypadków do środowiska naturalnego trafiły najprawdopodobniej z hodowli. Stwierdzone zostały w środowisku naturalnym w różnych krajach Ameryki Środkowej (np. w Kostaryce, Meksyku, na Jamajce i Kubie), na wyspach Oceanii i w Australii, w krajach Azji południowej (np. w Indonezji, Indiach, Arabii Saudyjskiej), w Afryce (np. w Zambii, Ugandzie i RPA), w różnych krajach europejskich (w Albanii, Czechach, Słowacji, Holandii i na Węgrzech) oraz w USA.
Gupiki zamieszkują najróżniejsze typy zbiorników wodnych: stawy, kanały, rowy, a także rzeki, górskie strumyki i ujścia rzek wód słodkich i słonawych oraz przybrzeżne wody morskie w pobliżu estuariów. Ryby te wytrzymują szeroki zakres zasolenia, ale odmiany hodowlane wymagają dość wysokiej temperatury (23-24°C) i wolno płynącej lub stojącej wody z obfitą roślinnością. Spotykane są nawet w silnie zanieczyszczonych zbiornikach. Gupiki przebywają zwykle w pobliżu powierzchni wody. Żywią się różnorodnym pokarmem, w zależności od zajmowanego środowiska: drobnym zooplanktonem (pierwotniaki, wrotki), skąposzczetami, owadami (zwłaszcza larwy muchówek) i glonami.

Opis
Wielkość: Samica do 6 cm, samiec do 3-4 cm.

Wygląd
Wyraźny dymorfizm płciowy. Samiec smuklejszy i znacznie mniejszy, o niepowtarzalnym układzie różnokolorowych plam. Ma wydłużone płetwy grzbietową i ogonową. Samice są oliwkowo-szare, z beczułkowatym brzuchem (dojrzałe płciowo samice mają w okolicy płetwy odbytowej tzw. "plamę brzemienną") i zaokrągloną płetwą odbytową. Samce odmian hodowlanych mają np. rozwiniętą płetwę ogonową (wyróżnia się wiele standardów płetw ogonowych gupika). Istnieje wiele odmian zróżnicowanych pod względem barwy i kształtu płetw. Dzikie, wyjściowe formy gupika w akwarystyce niemal niespotykane, hodowane jednak nadal przez wyspecjalizowanych akwarystów, ceniących formy naturalne, genetycznie czyste.