Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

> CUBA LIBRE Yoani Sanchez wyd.WAB <

24-01-2012, 3:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 28.50 zł     
Użytkownik p_baginski
numer aukcji: 2001126999
Miejscowość Internet
Wyświetleń: 12   
Koniec: 15-01-2012 09:06:42

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: twarda
Rok wydania (xxxx): 2010
Język: polski
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

;
 
TYLKO NA NASZYCH AUKCJACH WSZYSTKIE KSIĄŻKI SĄ WYSYŁANE PROSTO Z MAGAZYNU WYDAWNICTWA WAB, DLATEGO MASZ GWARANCJĘ ŻE SĄ NAJLEPSZEJ JAKOŚCI!!!







YOANI SANCHEZ



"CUBA LIBRE"




Książki są wysyłane najpóźniej 1 dzień po odnotowaniu wpłaty na koncie.
Koszty wysyłki:
1 książka - 8zł
2 książki - 10zł
3 książki - 12zł
      itd.





kategoria:                  literatura faktu

seria:                          terra incognita

gatunek:                    dziennik/ blog

data premiery:          27.10.2010

wydanie:                    I

oprawa:                      twarda

format:                       14,2 x 20,2 cm

liczba stron:               224

cena:                          37,90

tytuł oryginału:         Cuba libre. Vivere e scrivere all’Avana

przekład:                    Joanna Wachowiak-Finlaison









Na Kubie nie wolno mieć w domu internetu. Yoani Sánchez wymyka się śledzącym ją tajniakom, myli tropy, aby w ukryciu dokonać wpisu na swoim blogu w jakimś hotelu czy kafejce internetowej, gdzie za dostęp do sieci płaci się niewyobrażalne sumy. Ale Generación Y to coś więcej niż blog tłumaczony on-line na siedemnaście języków. To głos tych, których wolność ogranicza się na każdym kroku. „Generación Y jest najbardziej ryzykowną rzeczą, jaką zrobiłam w ciągu trzydziestu dwóch lat swojego życia, do tego stopnia, że kiedy zaczęłam pisać ten blog, trzęsły mi się kolana” – notuje Yoani Sánchez.

Cuba libre to książka pełna pasji polemicznej, czarnego humoru i inteligentnego sarkazmu. Sánchez jest kronikarką kubańskiej codzienności obdarzoną ogromną spostrzegawczością i umiejętnością błyskotliwego puentowania absurdów.





 

 

Yoani mówi głosem tych, którzy po latach żłobka i kacetu chcą żyć i żyją pełnią życia, mają w nosie imadło propagandy i czujność bezpieki. Wbrew technicznej niemożności odnajdują się w sieci jako sąsiedzi, obywatele, bliźni. Na wyspie blog Sánchez jest najtrudniej dostępny. Lokalne serwery, do których są podłączone publiczne kafejki internetowe, są cenzurowane, odcinane lub paraliżowane filtrami, które tak spowalniają łącza, że nie sposób wejść na stronę. Wolne od państwowego hakowania pozostają tylko serwery, do których są podpięte luksusowe hotele oraz biura zagranicznych korespondentów. A mimo to Kubańczycy stanowią czwartą pod względem liczebności grupę czytelników blogu. Tłumaczy to tylko niebywała przebiegłość młodych Kubańczyków z pokolenia, dla którego to, co zakazane lub niemożliwe, jest pożądane i jak najbardziej możliwe. To pokolenie nie ma zamiaru dać się żywcem pogrzebać na kulturalnym i cywilizacyjnym rumowisku, w które Kubę zamieniła dyktatura komunistyczna, i skrzykuje się w sieci, żeby porozmawiać o sensie życia.

Maciej Stasiński, „Gazeta Wyborcza”

 





 

Yoani Sánchez (ur. 1975) – absolwentka filologii hiszpańskiej na uniwersytecie w Hawanie. Choć mogła uciec, nie opuściła Kuby. Od kwietnia 2007 roku prowadzi blog Generación Y, w którym opisuje realia życia w swoim kraju. Została wyróżniona prestiżowymi nagrodami dziennikarskimi, m.in. nagrodą im. Ortegi y Gasseta (2008) i przyznawaną przez uniwersytet Columbia nagrodą im. Marii Moors Cabot (2009). W 2008 roku trafiła na listę stu najbardziej wpływowych osób na świecie zestawioną przez amerykański tygodnik „Time”. Rok później to samo pismo ogłosiło jej blog jednym z dwudziestu pięciu najlepszych w całej sieci.

 






 

W serii terra incognita ukazały się i są dostępne m.in. książki reportażowe:

 

Michała Olszewskiego                        Zapiski na biletach

Marco Polo                                         Opisanie świata

Svena Lindqvista                                Wytępić całe to bydło

Terra nul lis

Maxa Cegielskiego                              Pijani Bogiem

Oko świata. Od Konstantynopola do Stambułu

Juliette Morillot i Doriana Malovica     Uchodźcy z Korei Północnej. Relacje świadków

Xinran Xue                                         Dobre kobiety z Chin. Głosy z ukrycia