Grzybnia na kołkach
BOCZNIAK CYTRYNOWY
TERAZ TYLKO 13,99
Zestaw 20 kołków zaszcepionych grzybnią BOCZNIAKA CYTRYNOWEGO wykorzystywanych w uprawie na drewnie drzew liściastych.
BOCZNIAK CYTRYNOWY ( Pleurotus citrinopileatus) - tworzy owocniki o zabarwieniu jasnożółtym lub złotym. Kapelusze mają wielkość 2-5cm i posiadają lejkowate zagłębienia na środku. Trzon jest koloru białego , ustawiony centralnie. Boczniak cytrynowy ma wysokie wymagania termiczne. Zawiązki owocników tworzą się w temperaturze 21-27 stopni C, a grzyby mogą dorastać w temperaturze 21-29 stopni C. Boczniak cytrynowy ma delikatny i niepowtażalny smak. Należy zbierać grzyby młode i niezbyt duże, kiedy maja żółtozłocistą barwę.
Walory smakowe boczniaka i możliwość przygotowania z jego użyciem wielu różnorodnych potraw, stawia go w rzędzie grzybów cenionych i poszukiwanych.
Posiada właściwości lecznicznicze.
-obniża poziom cukru we krwi i reguluje poziom cholesterolu
- wzmacnia ściany naczyń krwionośnych
- zmniejsza ciśnienie w gałkach ocznych
- posiada substancje wykorzystywane w leczeniu choróbnowotworowych
- wzmacnia odporność organizmu
WAŻNE!!!!: Sprzedawany jest w postaci zaszczepionych drewnianych kołków umieszczonych w specjalnym opakowaniu PLANTO z mikrofiltrem co gwarantuje sterylność
Aby rozpocząć uprawę, oprócz zakupionych grzybni na kołkach potrzebny będzie pniak lub
kłoda czy klocek z drzewa liściastego i folia lub worek do okrycia szczepionego drzewa.
Kołki umieszcza się w zdrowym pniu drzew . Wystarczy wywiercić otwory o takiej samej średnicy co kołki i głębokości większej o 1 cm. od ich długości, w odstępach ok 15 cm. Na jeden pień w zależności od grubości oraz wielkości powinno przypadać ok 15-20 sztuk kołków
W zależności od użutego rozmiaru drewna , pień powinien pokryć się grzybnią po ok 3-12 miesięcy.
TAK ZASZCZEPIONE DREWNO POTRAFI OWOCOWAĆ OD 4 DO 8 LAT NALEŻY PAMIĘTAĆ ŻE POMIĘDZY KOLEJNYMI ZBIORAMI WYSTĘPUJĄ PRZERWY.
Szczegółowa instrukcja uprawy grzybów na drewnie znajdą Państwo na stronach firmy Planto producenta gotowych podłoży do amatorskiej uprawy grzygów.