Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

grzybnia BOCZNIAK boczniaki upraw W domu pieczarki

26-01-2012, 10:24
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 17 zł      Najwyzsza cena licytacji: 17 zł     
Użytkownik ancuq11
numer aukcji: 2053944499
Miejscowość Gołkowice
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 165   
Koniec: 26-01-2012 21:08:18
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

gf1
   

OPIS AUKCJI
 
Przedmiotem aukcji jest

Balot Boczniaka
Ostrygowatego 
CZYLI
GOTOWE PODŁOŻE PRZEROŚNIĘTE GRZYBNIĄ

IDEALNY DO ZAKŁADANIA AMATORSKIEJ UPRAWY W PIWNICACH GARAŻACH STODOŁACH CZY OTWARTYM TERENIE POD DRZEWAMI.

NAJTANIEJ NA ALLEGRO !!!


BALOT BOCZNIAKA

Pierwsze grzyby powinny byc już po 2 tygodniach.


Z jednego balotu ok 5-7 kg grzybów
zbieranych w kilku rzutach.

WYHODUJ SOBIE W DOMU
WŁASNE, ŚWIEŻE I EKOLOGICZNE GRZYBY
Boczniak Pleurotus sp. należy do grzybów kosmopolitycznych, występujących w warunkach naturalnych w różnych rejonach Świata. Rodzaj ten spotkać można w lasach Europy, obydwu Ameryk i Azji. W przyrodzie występuje kilkanaście gatunków boczniaka, które najczęściej związane są z rejonem świata o określonych warunkach klimatycznych. Niektóre z nich rosną w klimacie umiarkowanym, a inne w tropiku. W Polsce boczniaka można spotkać w lasach liściastych późną jesienią, a niekiedy wczesną wiosną. Czasem owocniki boczniaka wyrastają na drewnie martwych lub zamierających drzew, tuż pod naszym bokiem w ogrodach i parkach. Jest to boczniak ostrygowaty (Pleurotus ostreatus) występujący dość powszechnie w naszym klimacie. Boczniak ostrygowaty tworzy owocniki o kapeluszach szerokości 5-30 cm. Kapelusze osadzone są na najczęściej na bocznym trzonie o zmiennej średnicy i długości. Kolor kapelusza jest za młodu ciemnoszary do stalowobłękitnego, na starość jaśniejący szarobrązowy. Blaszki kapelusza są najczęściej białe, zbiegające aż na trzon. Miąższ jest biały, zwarty i aromatyczny z wyraźnym leśnym zapachem. Owocniki boczniaka wyrastają w charakterystycznych kępach zwykle na bocznych powierzchniach pni topól, buków i olch. W kępie zawierającej od kilku do kilkunastu owocników grzyby są ułożone dachówkowato i różnią się wielkością oraz dojrzałością.

Uprawa boczniaków jest łatwa , mogą się nią zajmować nawet początkujący działkowicze.


Oprócz walorów smakowych boczniaki mają dużą wartość odżywczą, są bogate w łatwo przyswajalne białko, aminokwasy, witaminy z grupy B i sole mineralne. l00g grzybów zawiera tylko 30 kcal (126 kJ). W owocnikach boczniaka wykryto obecność substancji działających przeciwnowotworowo i obniżających poziom cholesterolu we krwi.


BOCZNIAK


Uprawa amatorska!

Do chwili ukazania się zawiązków wskazane jest ograniczenie dostępu świeżego powietrza i utrzymanie wysokiej wilgotności oraz temp. od 8 do 25oC (najlepiej 10-16oC). W momencie ukazania się w miejscach perforacji zawiązków grzybów, musimy zapewnić dostęp światła około 8 godz. na dobę ( naturalne lub sztuczne – świetlówka).
 
Uwaga: balotu nie należy wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych?

   Aby zapewnić odpowiednią wilgotność powietrza około 85% zalecamy postawienie balotu nad pojemnikiem z wodą tak, aby nie dotykał wody. Zraszać możemy tylko wtedy, gdy owocniki osiągną wielkość 2-3 cm, szczególnie w suche i słoneczne dni, nie podlewamy grzybów wilgotnych, ponieważ mogą zżółknąć, zaschnąć lub będą rosnąć niekształtne.

Uwaga działkowcy!!!    

Od wiosny do jesieni uprawiając grzyby na działce uzyskuje się dobre plony przez umieszczenie balotów w zagłębieniu wykopanym w ziemi. W tym celu wybieramy miejsce zacienione, pod drzewami lub północną stronę altanki i wykopujemy zagłębienie 60 x 120 i 40-50 cm głębokie (może być mniejsze). Z wykopanej ziemi tworzymy z trzech stron nasyp, zostawiając dostęp światła od strony północnej. Od góry należy zacienić dołek np. folią i styropianem.

   Grzyby zbieramy, gdy większość owocników w kępie ma wyprostowane brzegi kapelusza, ścinając całe kępy tak, aby resztki trzonów nie pozostawały na workach. Nie należy wyrywać kęp razem z podłożem.

   Boczniak owocuje rzutami. Po zbiorze pierwszego rzutu należy utrzymywać wysoką wilgotność, gdyż na wysuszonym worku nie będzie następnych rzutów, lub będą słabe. Drugi rzut występuje po około 14 dniach od zbioru pierwszego rzutu.

   Najbardziej ekonomiczne są pierwsze trzy rzuty ( 2-3 miesiącya uprawy). Jeśli stwierdzimy, że balot po drugim rzucie jest zbyt lekki i suchy można go na 2-3 godziny zanurzyć w pojemniku z wodą, po tym czasie wyjąć i postawić na swoim miejscu. Boczniaka można uprawiać cały rok, nawet zamarznięte baloty w czasie zimy pozostawione w pomieszczeniach nie ogrzewanych, wiosną owocują dalej.
 Przy stworzeniu optymalnych warunków możemy uzyskać z jednego balotu 5-7 kg grzybów.
Cały cykl uprawowy trwa kilka miesięcy.


DZIĘKI TEMU, IŻ PODŁOŻE  JEST PASTERYZOWANE W SPECJALISTYCZNYCH KOMORACH , oferowane PRZEZ NAS BALOTY GWARANTUJĄ WYSOKĄ JAKOŚĆ ORAZ WYSOKIE PLONY.


  
Koszty transportu w zależności od ilości opakowań

1-2 SZT.->19zł
3-4
SZT-> 38zł
5-6
SZT-> 57zł

POBRANIE + 6zł



 
zapraszamy
platnosc
  gg:. 21[zasłonięte]992

email: [zasłonięte]@o2.pl

tel: 502 [zasłonięte] 208

odbiór osobisty po wcześniejszym umówieniu
GOŁKOWICE
(woj. SLĄSKIE)
 
dol

wysylka
 
mBank
69 1140 [zasłonięte] 2[zasłonięte]0040002
 3[zasłonięte]135 87

szczegółowe dane dostepne automatycznie po dokonaniu zakupu
 
dolwysylka
 
Wysyłka Pocztą lub Kurierem
(paczki wysyłamy do czwartku aby przez weekend nie leżały u przewożnika)

Koszty wysyłki towarów zakupionych na  różnych aukcjach sumują się i są uzależnione od ilości, WAGI zakupionych grzybni
(ostateczny koszt wysylki na życzenie wysyłam na maila).

Przy większych zamówieniach prosimy o kontakt, w celu wyboru najkorzystniejszego dla Państwa sposobu wysyłki.
 
dol



grzybnia BOCZNIAK boczniaki upraw W domu pieczarki