Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GRZYBEK TYBETAŃSKI +KOMBUCHA + ulotka hodowli.

18-06-2012, 4:26
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 27 zł      Najwyzsza cena licytacji: 27 zł     
Użytkownik jolkol
numer aukcji: 2328803524
Miejscowość naterki
Kupiono sztuk: 1    Licytowało: 1    Wyświetleń: 84   
Koniec: 21-05-2012 11:13:44

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam na mojej aukcji. :) Oferuję dwie łyżeczki (ilość wystarczająca na 200ml mleka) GRZYBKA TYBETAŃSKIEGO i jedna porcję GRZYBA HERBACIANEGO KOMBUCHY.

 

 

 

GRZYBEK TYBETAŃSKI

W wyglądzie przypomina bardziej kalafior lub posklejany ryż niż grzybka, ze względu na biały kolor i budowę nazywany jest także śnieżnym lotosem. Przyrządzony z niego napój w smaku przypomina kefir.

 

Jednak nie jego walory smakowe są najważniejsze. Stał się tak niezwykle popularny gdyż posiada właściwości antybakteryjne, antygrzybiczne, antynowotworowe i przeciwzapalne a dodatkowo poprawia odporność i gwarantuje długowieczność.

 

Wpływ grzybka tybetańskiego na zdrowie:

reguluje i poprawia przemianę materii leczy choroby układu pokarmowego, m.in. dolegliwości trawienne, wrzody żołądka i dwunastnicy

reguluje ciśnienie tętnicze i poziom glukozy we krwi

redukuje „zły cholesterol”

zapobiega chorobom serca

jest probiotykiem leczy stany zapalne

hamuje wzrost komórek nowotworowych wytwarza interferon o działaniu antywirusowy

leczy choroby narządów wewnętrznych: wątroby, trzustki, śledziony, nerek, pęcherza moczowego rozpuszcza kamienie w woreczku żółciowym

hamuje proces starzenia,

łagodzi skutki stresu i zmęczenia

łagodzi ból i oparzenia słoneczne

pomaga walczyć z bezsennością

poprawia libido

jest źródłem wielu witamin

 

 

Dzięki temu wszechstronnemu zastosowaniu w naturalnej medycynie grzybek zyskał sobie już mnóstwo wielbicieli, stosowany jest także w kuracjach kosmetycznych. Przy tym polecany jest dla dzieci.

 

Kuracja tybetańska jest bardzo prosta: przyrządzony z niego kefir należy pić przez 20 dni, następnie zrobić 10 dni przerwy i ponownie wrócić do kuracji. Proces leczenia można powtarzać wielokrotnie.

 

 

HODOWANIE

Grzybka (wielkości śliwki czy orzecha włoskiego) należy zalać szklanką mleka i trzymać w słoiku bez przykrycia, należy jedynie przykryć go gazą. Po 24 godzinach należy wymieszać roztwór i odcedzić grzybka przez sitko. Grzybka trzeba przepłukać zimną wodą a następnie wstawić znów do świeżego mleka. Jeżeli po kilku dniach napój stanie się bardziej kwaśny należy zalać go większą ilością mleka.

Należy pamiętać o tym, że grzybek rozmnaża się i w ciągu 2-3 tygodni powiększa się dwukrotnie a tym samym potrzebuje więcej miejsca. Należy codziennie zalewać go świeżym mlekiem (może być nawet mleko UHT choć lepiej zwykłe, a w wersji wegańskiej sprawdzi się również mleko sojowe). Proces fermentacji trwa 12-24 godzin. Nawet jeśli nie spożywamy grzybka, nadal musimy ponawiać te czynności, gdyż bez tego grzybek straci swoje właściwości, zmieni kolor a w konsekwencji obumrze. Należy hodować go w temperaturze pokojowej ok. 18-24 stopni C.

 

NIE WOLNO STOSOWAĆ METALOWYCH ŁYŻECZEK I SITEK !!


W razie gdyby opieka nad grzybkiem była niemożliwa przez jakiś czas można go zamrozić. Po rozmrożeniu codziennie zalewamy świeżym mlekiem jak przy normalnej hodowli. Nawet jak przez pierwsze dni mleko nie będzie się kwasiło, to trzeba je zlewać i zalewać świeżym. Po paru dniach wszystko wróci do normy – grzybek zacznie znowu tworzyć „kefir”.

Kefir można podawać samodzielnie, zmiksowany z owocami lub z ziarnami zbóż.

 

 

 

 

 


Kombucha czy kombucza zmienia herbatę w cudowny, zdrowotny napój.

Pochodzenie Kombuczy nie jest do końca znane. Wiadome jest jedno - stosowano ją już ponad 2000 lat temu. Fermentację prowadzili Chińczycy, Japończycy, Koreańczycy i Rosjanie.



Przez długi czas grzyb komucha nie był nikomu znany, dopiero na początku XX wieku został ponownie odkryty na Kaukazie we wsi Karkasom przez japońską lekarkę, która przeprowadzała tam badania dotyczące długowieczności niektórych mieszkańców wsi. Znalazła tam wielu starych, nadzwyczajnie rześkich, krzepkich ludzi, których wiek sięgał powyżej 100 lat. Powodem dożycia tak wysokiego wieku przy zachowaniu pełnej witalności było spożywanie przez nich napoju z grzyba herbacianego. Lekarka ta zabrała grzyb do Japonii…


Kombucza to nie do końca grzyb, a raczej symbiotyczna kolonia drożdży i bakterii, czasami określana w języku naukowym jako porost.

Nazwa pochodzi prawdopodobnie od japońskiego słowa "kombu" oznaczającego brązową algę oraz "cha" oznaczającego herbatę.

 

Kombucza jest inaczej zwana grzybem herbacianym.

 

 

Napój z kombuchy oprócz wspaniałego smaku (przypominającego sok jabłkowy) posiada następujące właściwości:



-wzmacnia układ immunologiczny,

-pomaga w zapobieganiu przeziębień,

-mikroflora kombuchy hamuje rozwój bakterii gnilnych i patogennych,

-reguluje przemianę materii,

-reguluje ciśnienie krwi,

-odtruwa organizm,

-wzmaga spalanie tkanki tłuszczowej,

-przeciwdziała zakłóceniom równowagi kwasowo-zasadowej organizmu,

-cukry białka oraz tłuszcze zostają lepiej rozłożone, dzięki czemu są lepiej spożytkowane przez organizm (tłuszcze się spalają, a nie zostają odłożone w tkance tłuszczowej),

-zmniejsza objawy menopauzy,

-dodaje siły i poprawia koncentrację,

-wzmacnia organy: serce, siłę widzenia ,stawy, skórę oraz włosy,

-łagodzi objawy reumatyzmu,

-zmniejsza ryzyko nowotworów,

-efektywnie pobudza ślinę i soki trawienne w żołądku i trzustce przyspieszając perystaltykę jelit,

-wpływa kojąco na układ nerwowy,

-skutecznie przywraca mikroflorę jelit po leczeniu antybiotykami,

-pomaga w leczeniu łuszczycy

-zmniejsza poziom cholesterolu,

-łagodzi objawy migreny.

Napój z Kombuchy to wspaniały produkt o właściwościach oczyszczających i detoksykacyjnych. Jak z większością tego typy środkami może wywołać pewne nieprzyjemne reakcje, gdy stosuje się go w za dużych dawkach.

Zaburzenia na początku stosowania są częste i mogą to być: bole głowy, lekka biegunka lub zaparcia, wzdęcia. Reakcje te nie trwają nigdy dłużej niż od jednego dnia do tygodnia. Wypicie większej ilości wody zmniejszy te efekty uboczne.

Ogólną zasadą jest rozpoczynanie od niewielkich dawek i stopniowe ich zwiększanie. Trzy łyżki stołowe trzy razy dziennie na początek w zupełności wystarczą (można np. zacząć też od 1 łyżki 3 razy dziennie). W przypadku małej tolerancji napoju zaleca się przerwanie kuracji na jeden dzień.

Co jakiś czas zalecane jest robienie przerw w piciu Kombuchy. Nie powinno się spożywać napoju przez dłuższy czas bez przerwy - nasz organizm przyzwyczaja się do niego i traci on wtedy swoje dobroczynne właściwości.

Do fermentacji Kombuchy są potrzebne:



- grzyb kombucha oraz naczynie do fermentacji (słoik, dzbanek),

- ok. 100 ml starej cieczy z kombuchy, tzw. starter, który ułatwi i przyspieszy proces fermentacji (jeżeli nie posiada się starej cieczy krok ten można swobodnie ominąć),

- 1 łyżeczka/torebka herbaty (czarnej lub zielonej),

- 800 ml wody,

- 100-125 g cukru,

- gaza i gumka (do nakrycia słoja).

 



Zagotuj wodę i zaparz herbatę

Dodaj cukier, wymieszaj i zostaw do wystygnięcia. Przelej herbatę do naczynia, w ktorym będzie przebiegać fermentacja.




Włóż grzyba do herbaty

gładką stroną do gory, dolej starter i zabezpiecz słoik gazą. Pozostaw całość na 8-12 dni. Napój jest dojrzały, gdy po poruszeniu słoja nie musuje tzn. nie podnoszą się pęcherzyki.




Przefiltruj dojrzały napój

przy pomocy filtra do kawy i przechowuj w lodowce w nieszczelnie zamkniętej butelce. Umyj grzyba letnią wodą aby usunąć wszystkie skazy, oddziel nowego grzyba od starego i rozpocznij nowy cykl produkcji.

 

 

Chcąc przeprowadzić prawidłową fermentację musimy zapewnić odpowiednie warunki.

Idealna temperatura fermentacji Kombuchy to 23st C. Można więc przyjąć, że dobra do hodowli jest temperatura pokojowa. Grzyb Kombucha "nie lubi" światła, ale potrzebuje ciepła i powietrza. Dlatego dobrym miejscem będzie lekko uchylona szafka kuchenna. Zwłaszcza gdy szafka jest drewniana. Należy jednak zostawić uchylone drzwiczki dla zachowania odpowiedniej cyrkulacji powietrza.

Dym papierosowy źle wpływa na Kombuchę!

 

WYSYŁKA W PONIEDZIAŁKI, WTORKI I ŚRODY LISTEM POLECONYM PRIORYTETOWYM (chodzi o to, żeby list nie leżał przez weekend na poczcie. Grzybek i kombucha to żywe organizmy i bez mleka i herbaty zwyczajnie zginą)

 

nie wysyłam "startera"

 

 

Zainwestuj w zdrowie ! POLECAM !!

NA INNEJ AUKCJI OFERUJĘ GRZYBKA TYBETAŃSKIEGO Z KRYSZTAŁAMI JAPOŃSKIMI. :)) POLECAM :)