Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GRZYBEK TYBETAŃSKI

18-06-2012, 5:18
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 4.50 zł      Najwyzsza cena licytacji: 4.50 zł     
Użytkownik gregor641115
numer aukcji: 2349620365
Miejscowość Chojnice
Kupiono sztuk: 3    Licytowało: 3    Wyświetleń: 61   
Koniec: 21-05-2012 22:52:31

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Witam serdecznie na mojej aukcji dziś mam do zaoferowania grzybka tybetańskiego.

WŁAŚCIWOŚCI:


Kefir jest produktem o najwyższych właściwościach odżywczych w grupie napojów fermentowanych.(żywe kultury bakterii) Kefir posiada właściwości dietetyczne, wspomaga trawienie. Rozkłada cukier mleczny - laktozę na lekkostrawne cukry proste i kwas mlekowy. Kefir posiada bakterie „jogurtowe”, które rozkładają część cukru mlecznego na kwas mlekowy. Dzięki temu posiada on delikatny posmak jogurtu i sporą porcję kwasu mlekowego, który ułatwia wchłanianie wapnia i zwalcza w jelitach bakterie gnilne. W procesie powstawania kefiru lekkostrawny cukier i komfortowe warunki rozwoju dla drożdży powodują wytwarzanie cennych dla zdrowia witamin z grupy B np. kwasu foliowego, niezbędnego w procesie tworzenia czerwonych krwinek oraz trawienia białek pokarmowych i cukrów. Kwas foliowy zwiększa także apetyt i witalność u ludzi starszych. Dla kobiet cenne jest to, że kwas foliowy korzystnie wpływa na wygląd skóry. Kefir jest jednym z najcenniejszych napojów, który powinien być podstawowym składnikiem naszej codziennej diety. Szklanka kefiru po przebudzeniu dodaje energii i wspomaga pracę jelit. Orzeźwiający smak kefiru szybko stawia na nogi, nawet po zarwanej nocy. Kefir, jako że zawiera duże ilości witamin z grupy B, witaminę K oraz D znajduje także zastosowanie w kosmetyce. Wymienione powyżej pozytywne działanie na przewód pokarmowy i oczyszczenie organizmu z substancji szkodliwych oraz zbędnych skutkuje poprawą stanu cery - jest to szczególnie cenne przy cerze trądzikowej. Podobnie - witaminy z grupy B wyjątkowo korzystnie wpływają na skórę. Witaminy te będąc naturalnymi produktami powstałymi w procesie fermentacji mleka przy udziale ziaren kefiru kaukaskiego są bardzo łatwo przyswajalne przez organizm. To z kolei wpływa na jego szybszą i pełniejszą rewitalizację.

- reguluje przemianę materii,

- wspomaga leczenie chorób serca i naczyń wieńcowych,

- rozkłada tzw. „zły cholesterol” i złogi w naczyniach tętniczych,

- wytwarza naturalne i bezpieczne dla układu odpornościowego antybiotyki, a więc leczy wszystkie stany zapalne w organizmie,

- wytwarza interferon zwalczający wirusy,

- hamuje wzrost komórek nowotworowych,

- reguluje ciśnienie tętnicze oraz poziom glukozy we krwi,

- leczy choroby wątroby, śledziony i trzustki,

- zbawiennie działa na nerki, pęcherz i przewody moczowe,

- leczy choroby dróg żółciowych i rozpuszcza kamienie zalegające w woreczku żółciowym,

- leczy choroby przewodu pokarmowego, wrzody żołądka i dwunastnicy,

- eliminuje stany zmęczenia i wyczerpania,

- łagodzi skutki stresu,

- hamuje proces starzenia się komórek,

- wzbogaca mleko w szereg niezbędnych do funkcjonowania witamin stanowiąc ich całkowicie naturalne źródło.

HODOWLA :

Grzybka należy umieścić w szklanym naczyniu (dzbanku, słoiku itp.) I 1 łyżeczkę grzybka zalej 150 ml mleka niegotowanego. Naczynie nakryć gazą i przechowywać w temperaturze pokojowej w zacienionym miejscu przez 24 godziny albo do uzyskania pożądanej kwaśności. Po tym czasie przemieszać kefir i przecedzić przez sitko. Używać do tych czynności niemetalowych przedmiotów (sitko, łyżeczka). Odcedzonego grzybka można przepłukać na sitku (najlepiej świeżym mlekiem), ale przepłukiwanie nie jest konieczne – można w ogóle nie odcedzać grzybka tylko zlać kefir pozostawiając jego część razem z grzybkiem w naczyniu i dolać świeżego mleka. Grzybek zalany świeżym mlekiem pozostawić na kolejne 24 godziny. Jeśli od razu nie wypijemy przygotowanego kefiru, można go przechowywać w lodówce. Gdy ktoś nie przepada za smakiem kefiru naturalnego, można kefirek zmiksować z owocami. Gdy przy którymś z kolei „cyklu produkcyjnym” kefir stanie się za kwaśny będzie to oznaczać, że grzybka jest już za dużo. Należy wtedy zwiększyć ilość dodawanego mleka albo pozbyć się części grzybka np. obdarowując znajomych. W ciągu ok. 2 tygodni zwiększa on bowiem swoją objętość dwukrotnie. Kefir można pić codziennie, a gdy będzie to dla nas za często grzybka zalanego mlekiem można umieścić w lodówce, wtedy proces fermentacji będzie zachodził wolniej. UWAGA! Należy unikać kontaktu grzybka oraz powstałego z niego kefiru z metalowymi przedmiotami (sitkami, łyżkami, nakrętkami itp.), gdyż posiada on kwaśny odczyn i może wchodzić w reakcje z metalami. Grzybek przybiera w czasie namnażania różne formy, dlatego może się różnić od grzybka pokazanego na zdjęciu. Jednakże jego działanie i właściwości są takie same !

2 SZTUKI GRZYBKA - TO 1 ŁYŻECZKA (porcja na ok.150 ml mleka) Wysyłam po dwie łyżeczki grzybka w woreczku strunowym i w kopercie ochronnej.

Grzybki wysyłam od poniedziałku do środy, aby nie leżały przez weekend na poczcie.