Moc znamionowa 2000 W.
Przeznaczony do pomieszczenia do 20 m2
Czym jest ogrzewanie konwekcyjne? Jaka jest jego budowa i zasady działania? Otóż ogrzewanie konwekcyjne polega na zainstalowaniu w pomieszczeniach specjalnych grzejników, tzw. grzejników konwekcyjnych zwanych inaczej konwektorowymi. Grzejniki takie wpina się do rozprowadzonej w pomieszczeniu sieci elektrycznej. Grzejniki konwektorowe mają różną wielkość, długość i grubość, moc oraz element regulujący temperaturę (biometaliczny, cieczowy, elektroniczny). Posiadają obudowę z blachy powlekanej trwałą powłoką lakierniczą. Mogą być zarówno zawieszane na ścianach, jak i wolno stojące. Ze względu na, istotny przy zastosowaniu tego typu rozwiązań, stosunek długości grzejnika do jego mocy, należy zwrócić uwagę na odpowiedni dobór grzejnika do wielkości ogrzewanego pomieszczenia. Zasada działania takiego grzejnika polega na ogrzewaniu krążącego w pomieszczeniu powietrza i wykorzystaniu efektu unoszenia się ciepła przez przemieszczające się masy powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Grzejnik spełnia rolę jakby komina, wokół którego powstaje ciąg. Wewnątrz grzejnika znajduje się element grzewczy, który różni się w zależności od typu grzejnika. Najczęściej wykorzystywane są grzałki niskotemperaturowe, na ogół wykonane z przewodu grzejnego osłoniętego rurką ze stali szlachetnej, na które nałożone jest ożebrowanie zwiększające powierzchnię grzejną. Dolną kratką w grzejniku konwektorowym zasysane jest zimne powietrze, które następnie ogrzewane jest przez zainstalowany wewnątrz grzejnika element grzewczy, po czym górną kratką wydostaje się ono na zewnątrz. Ciepłe powietrze jest lżejsze od zimnego, więc unosi się do góry. Reasumując, zasadę działania grzejnika konwektorowego można przedstawić następująco: zasysane przez grzejnik powietrze w kontakcie z elementami grzejnymi podnosi swoją temperaturę i tworzy w ten sposób unoszący się prąd powietrza. Pod wpływem działania elementu grzejnego w pomieszczeniu tworzy się cyrkulacja powietrza. Ogrzewanie konwekcyjne szczególnie należy polecić do pomieszczeń, gdzie konieczne jest czasowe ogrzewanie np. w gabinetach lekarskich, przychodniach czy też w łazienkach. Jest ono bardzo łatwe zarówno w obsłudze, jak i instalacji, a ponadto grzejniki konwekcyjne posiadają estetyczny wygląd. Można je stosować jako dodatkowy system grzewczy np. uzupełniający w godzinach nocnych ogrzewanie węglowe.
Grzejniki elektryczne to bardzo łatwy i o niskich kosztach montażu system ogrzewania, przeznaczony dla pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, produkcyjno-handlowych, rekreacyjno-letniskowych. Jest to system całkowicie bezpieczny dla bezpośrednich użytkowników jak również dla środowiska i przyrody. Ogrzewanie konwekcyjne stwarza w pomieszczeniu równomierny rozkład temperatury i nie powoduje silnego promieniowania, zapewniając przyjemną otulinę cieplną. Grzejniki konwekcyjne wykorzystują efekt unoszenia ciepła przez przemieszczające się masy powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Powietrze w zetknięciu z elementami grzejnymi podnosi swoją temperaturę i tworzy w ten sposób unoszący się strumień powietrza. Unoszenie ciepłego powietrza powoduje przepływ zimnego powietrza na wysokość elementu grzejnego.
Wygodne i oszczędne użytkowanie umożliwia precyzyjny i nieskomplikowany system regulacji. Uszkodzenie jednego grzejnika nie powoduje blokady całego systemu. Grzejniki konwekcyjne można bardzo łatwo montować i demontować nawet jako pojedyncze elementy nie zakłócając pracy innych grzejników w systemie. Dużą zaletą grzejników elektrycznych jest również ich wysoka estetyka i małe gabaryty.
Wyłącznik bezpieczeństwa wyklucza przegrzanie w przypadku nieumyślnego przykrycia grzejnika. Grzejniki Adax posiadają niepalne obudowy stalowe.
Zalety grzejnika :
- regulacja temperatury
- produkt norweski
- wysoka jakość
- płynna regulacja temperatury
- niskotemperaturowy element grzejny
- zabezpieczenie przed przegrzaniem
Dane techniczne :
MODEL |
|
VP 1020 KT |
Moc znamionowa |
W |
2000 |
Wymiary |
mm |
1306 x 295 x 80
|
Podłączenie za pomocą przewodu zasilającego z wtyczką, bądź podłączenie na stałe do instalacji elektrycznej. Dostępne modele o mocy 400, 600, 800, 1000, 1200, 1400 i 2000W.
Zakres temperaturowy termostatu 6 - 30°C.
!!! OKRES GWARANCYJNY 5 LAT !!!