Tym razem Shrek zatęsknił za czasami, w których był „prawdziwym ogrem”, postrachem okolicy. Wskutek swoich rozterek bohater zawiera pakt z tajemniczym Rumpelstiltskinem. Prowadzi to do fatalnych konsekwencji w postaci zmiany panującej rzeczywistości. W tej nowej Shrek i Fiona nie są parą, a ludzie polują na magiczne „potwory”. Oczywiście dzielny ogr musi przywrócić dawny porządek.
W grze pojawiają się charakterystyczne postacie i wydarzenia z czwartego filmu o Shreku. Produkcja stawia na akcję oraz proste łamigłówki, do rozwiązania których trzeba wykorzystać umiejętności kilku postaci. Gracz otrzymuje bowiem do dyspozycji czwórkę bohaterów – Shreka, Fionę, Kota w Butach i Osła, pomiędzy którymi może się przełączać w każdej chwili.
Wspomniana czwórka bohaterów wiąże się z najciekawszym elementem rozgrywki, czyli czteroosobowym trybem kooperacji, w którym każdy z graczy steruje jedną z postaci. Zdolności podwładnych można dodatkowo rozszerzać – zbierając monety, kupując ulepszenia i ucząc się nowych umiejętności. Gracze, którzy ukończą przygodę mogą dodatkowo podjąć ją powtórnie by uzyskać dostęp do bonusowych obszarów.
Od strony wizualnej
Shrek Forever After prezentuje się solidnie, bazując na stylistyce znanej z animowanych filmów. W grze możemy usłyszeć także oryginalne głosy bohaterów, w których wcielili się amerykańscy aktorzy użyczający ich w filmie
Luksusowy pociąg pasażerski,
Nowa nie używana zabawka, rozmiar torów w kole 100 cm. średnicy, do pociągu nie są dołączone baterie ( 3xAA1.5)
W skład zestawu wchodzi lokomotywa, która wydaje dźwięki, oraz posiada światło na wzór prawdziwej lokomotywy, dwa wagony, semafor, etc.
Bardzo fajna zabawka dla dzieci, ale gwarantuję, że nie tylko.