Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

greatest_hits MICHAŁ SZPAK: XI [X-FACTOR] (CD)

20-01-2012, 16:37
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 28.60 zł     
Użytkownik Greatest_Hits
numer aukcji: 2040779302
Miejscowość KONIN
Wyświetleń: 122   
Koniec: 20-01-2012 14:11:34
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Michał Szpak: XI [CD]
Michał Szpak: Xi [CD]
wykonawca:
Michał Szpak
nr kat.:
[zasłonięte]27928
nośnik:
CD
rodzaj opakowania:
jewel case
 Lista utworów
1. Pretty Baby - Michał Szpak
2. Rewolucja - Michał Szpak
3. Po niebo - Michał Szpak
4. Muszę biec - Michał Szpak
5. Sensualny - Michał Szpak
 Opis

Wydawnictwo Michała Szpaka to 5 nowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego. EP’ka stanowi tylko wstęp do muzycznej przygody Michała. Już w przyszłym roku premiera nowego albumu. Jego kariera z pewnością była zapisana w gwiazdach, ale nie zapominajmy, że Michał Szpak pochodzi z wysoce artystycznej rodziny. Od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop i na podwórku i w domu. A pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat. W Jasielskim Domu Kultury otrzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów. A to był tylko początek, bo od tego momentu zaczął występować w większości przedstawień wystawianych przez szkołę.

W I klasie liceum poznał Kamila Czaplę, założyciela zespołu Whiplash. I już dwa tygodnie później wystąpił z zespołem po raz pierwszy na ogólnopolskiej imprezie w Krośnie. Od razu zadziwił widzów tym, co stało się później jego artystyczną wizytówką - niezwykłym imagem i charyzmą estradową.

Cover „Cienia w dolinie mgieł” w wykonaniu Whiplash wysłany na ogólnopolski konkurs dostał wyróżnienie od Roberta Gawlińskiego, co zaowocowało zaproszeniem Michała do Warszawy.

Kolejnym etapem był udział w programie X-Factor. Już pierwszym występem zachwycił jurorów i publiczność wykonując utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". I było zgodnie z planem - zaśpiewał w finale wraz ze zwyciężczynią angielskiej edycji programu Aleksandrą Burke, która nawet na znakomitym brytyjskim rynku mało widziała artystów o tam wyrazistym image'u i wrodzonej charyzmie. To zaowocowało dodatkową, specjalną nagrodą - zaproszeniem na koncert Orange Warsaw Festiwal. Wystąpił tam przed m.in. Skunk Anansie i Moby'm śpiewając 3 utwory z repertuaru Red Hot Chili Peppers, Guns'n'Roses i Lenny'go Kravitza. Klasyka rocka w jego interpretacji zabrzmiała jakby śpiewał te piosenki od lat. Według najlepszych wzorów swego idola Freddiego Mercurego ogromną festiwalową scenę uczynił swoją w każdym calu. Wspinał się na rusztowanie estrady, klęczał, tarzał się po jej deskach. Debiut przed tak wielką, wymagającą, czekającą na wielkie światowe gwiazdy widownią pokazał, że Szpak to estradowe „zwierzę” czujące i rozumiejące scenę jak mało kto. To jego naturalne środowisko, tam jest u siebie i w swoim żywiole. Tego nie można się nauczyć, to się po prostu ma albo nie. Wykorzystał perfekcyjnie zaledwie 15 krótkich, ale porażających ekspresją i dynamiką minut, aby publiczność, z pewnością tylko częściowo znającą go z telewizji „kupić” w całości i bez zastrzeżeń.

Muzyka to dla niego najważniejsza dziedzina sztuki. Według Michała jest nierozerwalna z filmem, choreografią, scenografią, wizerunkiem estradowym a nawet malarstwem. Scena pozwala mu łączyć pasje i marzenia – jest na niej jednocześnie muzykiem, tancerzem i aktorem. Czyli sobą, bo Michał Szpak mimo tysiąca estradowych twarzy jest jeden. Taki sam na scenie i prywatnie. Autentyczny. Życie splata się ze sztuką w jedno. To właśnie sekret jego charyzmy. Najbardziej inspirujące są dla niego podróże. Jak twierdzi, to one przełożyły się na jego rozwój intelektualny, emocjonalny i artystyczny.

Niezwykła kreatywność, perfekcjonizm i konsekwencja w prowadzeniu swojej kariery czynią Michała Szpaka największą nadzieją polskiej estrady. Wszystko przed nim. Sky's the limit. Sam o tym najlepiej wie i sam najwyżej ustawia sobie poprzeczkę. Zawsze taki był. I nigdy się już nie zmieni.

stan płyty:
Produkt ORYGINALNY. Płyta zupełnie NOWA. (w przypadku koniecznoœci zabezpieczenia dysku przed wypadnięciem folia fabryczna zostaje zmieniona)
Przed zakupem sprawdź warunki na stronie "o mnie"!
greatest_hits MICHAŁ SZPAK: XI [X-FACTOR] (CD)