Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GRAMATYKA JĘZYKA JAPOŃSKIEGO + SŁOWNIK ZNAKÓW

03-06-2012, 5:32
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 49 zł     
Użytkownik ksiegar
numer aukcji: 2324056762
Miejscowość szybka wysyłka
Wyświetleń: 9   
Koniec: 03-06-2012 19:12:33

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Przeznaczenie: do liceum, dla dorosłych,
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Praktyczna gramatyka języka japońskiego


Masahiro Tanimori

 

Tłumaczenie: Anna Śledzińska-Adamczak

 

Język wydania: polski, japoński Język oryginału: japoński Ilość stron: 243

 

Podręcznik adresowany jest do osób zaczynających naukę japońskiego oraz średnio zaawansowanych. Książka ma charakter słownika, który składa się z dwóch części - w pierwszej, zawierającej ponad sześćset haseł w układzie alfabetycznym, omówiono podstawowe zwroty i konstrukcje gramatyczne oraz ich praktyczne użycie. Są one podane w standardowym zapisie japońskim i transkrypcji łacińskiej, przy zastosowaniu międzynarodowej transkrypcji Hepburna (romaji).

W części drugiej przedstawiono zwięzły wykład gramatyki japońskiej, zwracając szczególną uwagę na części mowy oraz odmianę czasowników i przymiotników. Omówiono też klasę partykuł jako wykładników przypadków, a także charakterystyczne dla tego języka zjawiska, takie jak honoryfikatywność oraz klasyfikatory służące do liczenia tradycyjnie wyróżnionych klas słów.

 

Wydawnictwo Dialog

 

Słownik Japońsko-Polski 1006 Znaków

 

Autor:Iwanow Bratisław

            Wydawnictwo Akademickie DIALOG

Okładka miękka

                                                                                                              

Słownik japońsko-polski zawiera znaki kanji, które obowiązują uczniów japońskich szkół podstawowych (w klasach od pierwszej do szóstej). Spis, obejmujący 1006 znaków, został przyjęty przez japońskie Ministerstwo Oświaty w 1982 roku. Znaki są umieszczone w trzykolumnowych tablicach. W pierwszej kolumnie znajduje się numer porządkowy oraz liczba kresek, z których złożony jest znak. W drugiej kolumnie podano znak, a w trzeciej transkrypcję jego wymowy, znaczenie w języku polskim oraz przykładowe złożenia. Słownik jest opatrzony dwoma indeksami - pierwszy (Sokaku sakuin) podaje liczbę kresek, z których składa się znak, drugi (Onkun sakuin) - wymowę.