Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GRAFIKA MIĘDZYNARODOWE BIENNALE GRAFIKI MBG 1984

28-05-2014, 19:58
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Aktualna cena: 49.99 zł     
Użytkownik inkastelacja
numer aukcji: 4253564337
Miejscowość Kraków
Wyświetleń: 5   
Koniec: 28-05-2014 19:56:17
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SPISU TREŚCI

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO OPISU KSIĄŻKI

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY ZNAJDUJĄCE SIĘ W TEJ SAMEJ KATEGORII

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG CZASU ZAKOŃCZENIA

KLIKNIJ ABY ZOBACZYĆ INNE WYSTAWIANE PRZEZE MNIE PRZEDMIOTY WEDŁUG ILOŚCI OFERT

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ MINIATURY ZDJĘĆ SPRZEDAWANEGO PRZEDMIOTU, WYSTARCZY KLIKNĄĆ NA JEDNĄ Z NICH A ZOSTANIESZ PRZENIESIONY DO ODPOWIEDNIEGO ZDJĘCIA W WIĘKSZYM FORMACIE ZNAJDUJĄCEGO SIĘ NA DOLE STRONY (CZASAMI TRZEBA CHWILĘ POCZEKAĆ NA DOGRANIE ZDJĘCIA).


PEŁNY TYTUŁ KSIĄŻKI -
AUTOR -
WYDAWNICTWO -
WYDANIE -
NAKŁAD - EGZ.
STAN KSIĄŻKI - JAK NA WIEK (ZGODNY Z ZAŁĄCZONYM MATERIAŁEM ZDJĘCIOWYM) (wszystkie zdjęcia na aukcji przedstawiają sprzedawany przedmiot).
RODZAJ OPRAWY -
ILOŚĆ STRON -
WYMIARY - x x CM (WYSOKOŚĆ x SZEROKOŚĆ x GRUBOŚĆ W CENTYMETRACH)
WAGA - KG (WAGA BEZ OPAKOWANIA)
ILUSTRACJE, MAPY ITP. -

DARMOWA WYSYŁKA na terenie Polski niezależnie od ilości i wagi (przesyłka listem poleconym priorytetowym, ew. paczką priorytetową, jeśli łączna waga przekroczy 2kg), w przypadku wysyłki zagranicznej cena według cennika poczty polskiej.

KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ

SPIS TREŚCI LUB/I OPIS (Przypominam o kombinacji klawiszy Ctrl+F – przytrzymaj Ctrl i jednocześnie naciśnij klawisz F, w okienku które się pojawi wpisz dowolne szukane przez ciebie słowo, być może znajduje się ono w opisie mojej aukcji)

Kolejny raz Kraków staje się terenem wielkiego
międzynarodowego spotkania artystycznego. Twórcy z całego świata nadesłali swoje dzieła na 10 Międzynarodowe Biennale Grafiki, a my ich liczny udział odnotowujemy z satysfakcją, że wielowiekowe tradycje kulturalne naszego miasta dopełniają się współczesnymi wydarzeniami, że potrzeba współpracy i wymiany doświadczeń znajduje w naszej wystawie swoje potwierdzenie.
Zawsze będziemy gotowi do tworzenia sprzyjającego klimatu do takich spotkań w przekonaniu, że są one wyrazem nadziei i pragnień zarówno środowisk artystycznych, jak i chłonnej
społeczności odbiorców sztuki.
Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania 10 Międzynarodowego Biennale Grafiki. Najserdeczniejsze podziękowania i życzenia sukcesów kieruję do artystów, którzy zechcieli zgłosić swój udział w krakowskiej imprezie. Z wdzięcznością pragnę też przypomnieć, ze wielu artystów złożyło nam wspaniały dar juz na poprzednim Biennale, ofiarując swe dzieła na rzecz odnowy zabytków Krakowa.
W tym starym Krakowie witamy więc znowu współczesną sztukę. Niech to spotkanie będzie owocne i dla tych, którzy je tworzą i dla tych, którzy jej potrzebują.
TADEUSZ SALWA Prezydent Miasta Krakowa

10mbg
Międzynarodowe Biennale Grafiki Kraków 1984
RADA ARTYSTYCZNO-PROGRAMOWA 10 MBG 1984 CONSEIL ARTISTIQUE ET DU PROGRAMME DE LA 10e MBG
PRZEWODNICZĄCY RADY PRESIDENT DU CONSEIL
TADEUSZ SALWA
PREZYDENT MIASTA KRAKOWA PRESIDENT DE LA VILLE DE CRACOVIE
WICEPRZEWODNICZĄCY RADY VICE-PRESIDENT DU CONSEIL
ANDRZEJ PIETSCH
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
SEKRETARZ ORGANIZACYJNY SECRETAIRE CHARGÉE D'ORGANISATION
JANINA GÓRKA CZARNECKA
DYREKTOR BIURA WYSTAW ARTYSTYCZNYCH W KRAKOWIE DIRECTEUR DU BUREAU DES EXPOSITIONS ARTISTIQUES A CRACOVIE
KOMISARZ WYSTAWY 10 MBG
COMMISSAIRE DE L'EXPOSITION DE LA 10e MBG
ZBIGNIEW LUTOMSKI
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
TADEUSZ CHRUŚCICKI
DYREKTOR MUZEUM NARODOWEGO W KRAKOWIE DIRECTEUR DU MUSEE NATIONAL DE CRACOVIE
WŁODZIMIERZ KUNZ
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
MŚCIWOJ OLEWICZ
ARTYSTA MALARZ ARTISTE PEINTRE
RYSZARD OTRĘBA
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
TADEUSZ PROKOPIUK
DYREKTOR WYDZIAŁU KULTURY I SZTUKI URZĘDU MIASTA KRAKOWA DIRECTEUR DES SERVICES CULTURELS DE LA MUNICIPALITE DE CRACOVIE
KRZYSZTOF W. SKÓRCZEWSKI
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
ANDRZEJ SZCZYGIEŁ
KIEROWNIK WYDZIAŁU KULTURY KOMITETU KRAKOWSKIEGO PZPR CHEF DES SERVICES CULTURELS DU COMITE P.O.U.P. DE CRACOVIE
IGNACY TRYBOWSKI
DYREKTOR TPSP W KRAKOWIE
DIRECTEUR DE LA SOCIETE DES AMIS DES BEAUX-ARTS A CRACOVIE
TADEUSZ ZACHARIASIEWICZ
DYREKTOR DRUKARNI WYDAWNICZEJ W KRAKOWIE
DIRECTEUR DE L'IMPRIMERIE „DRUKARNIA WYDAWNICZA" A CRACOVIE





Wielkie imprezy artystyczne, a zwłaszcza te, które jak krakowskie Biennale Grafiki mają charakter międzynarodowych przeglądów, konfrontacji czy konkursów stwarzają okazję i skłaniają do dokonywania porównań i formułowania opinii dotyczących bądź poszczególnych dzieł, bądź ogólniejszych zjawisk i tendencji w sztuce, twórczości w różnych ośrodkach na świecie, czy wreszcie stawiania ocen samej ekspozycji.
Często także oczekuje się od wystawy w rodzaju MBG zaspokojenia ambicji i aspiracji zarówno samych twórców i środowisk artystycznych jak i szerszych kręgów społecznych zainteresowanych sprawami sztuki, lub stykających się choćby z powierzchownymi skutkami jej oddziaływania. Informacje o ilości zgłoszeń, o liczbie uczestników i krajów, z których nadesłano dzieła, o rozmiarach ekspozycji, o frekwencji publiczności, o przyznawanych nagrodach — stają się nieraz najchętniej cytowanymi miernikami powodzenia wystawy. Nie należy lekceważyć tych zjawisk. Zainteresowanie tym co dzieje się wokół sztuki może być drogą dotarcia do sztuki samej. Trzeba mieć także na uwadze i to, ze świadczenia mecenasa i wysiłek organizatorów domagają się satysfakcji i przekonania, że warto było się trudzić, w imię racji artystycznych, kulturalnych, edukacyjnych, społecznych czy tych, które dotyczą roli kultury jako sfery tworzenia pokojowych postaw i krzewienia międzynarodowego porozumienia.
Ale przecież z najgłębszą sympatią myślimy przede wszystkim o tych uczestnikach i odbiorcach wystawy, którzy zwracają się ku obszarowi kultury z nadzieją, ze odnaleźć w niej można możliwość przeżyć, wzruszeń i przemyśleń, odszukać wartości istotne dla określenia własnej tożsamości, własnej odrębności, własnego duchowego ,,ja", wzbogacając w ten sposób nie tylko siebie samego, ale i możliwość pełniejszego uczestnictwa w życiu zbiorowym. Być kimś dla siebie, by być kimś dla kogoś drugiego, dla innych.
Taka jest w gruncie rzeczy także istota aktu twórczego — indywidualnego ze swej natury a społecznego w skutkach, taki jest także sens aktywnego uczestnictwa w kulturze. Wzbogacanie tego co indywidualne, by bogatsze
i bardziej różnorodne było to, co wspólne. Z tą myślą i nadzieją, ze wystawy Biennale służyć będą potrzebującym kontaktu ze sztuką, ze zdołają ukazać jej rozmaite aspekty, pobudzą wyobraźnię i wrażliwość, stworzą szansę wyboru i polemiki przystępowaliśmy do pracy nad organizacją MBG.
Świadomi jesteśmy problemów, jakie stwarza każda duża wystawa. Bywają dzieła jakby stworzone do wielkich pokazów: aktywne „widowiskowe", atrakcyjne formatem, kolorem, pomysłem. Te zwracają na siebie uwagę na każdej ekspozycji. Są i odmienne: niepozorne, skromne, wymagające skupienia i intymnego niemal kontaktu, by odkryć proponowane przez nie wartości.
Jak stworzyć im równe szansę oddziaływania? Zamysły i realizacje artystyczne, powstające w różnych stronach naszego globu, w różnym czasie, w różnych warunkach, klimatach, nawet nastrojach — spotykają się ze sobą stłoczone w jednym miejscu, w salach wystawowych Biennale.
Czy można je wówczas rzeczywiście porównywać?
Pojawia się zjawisko konkurencji i rywalizacji, niekoniecznie zamierzonej przez twórców. Niebezpieczeństwo sądów uproszczonych, pobieżnych, zależnych bardziej od charakteru wystawy niz od jakości dzieła. Nawet wytrawni znawcy nie są wolni od owego nacisku, nie zawsze mogą go uniknąć, mimo najlepszych chęci, także organizatorzy MBG. Pragnienie dokonania najbardziej reprezentatywnego, najlepszego możliwie wyboru dzieł na naszą wystawę skłania nas do możliwie szerokiego jej propagowania wśród artystów. Z drugiej strony ograniczenie miejsca i możliwości percepcji zmusza do selekcji zgłoszeń i dzieł, napływających na Biennale. Czy nie robiliśmy pomyłek? Na pewno niejedną i tym bardziej winniśmy wdzięczność wszystkim artystom, którzy zdecydowali się zgłosić na Biennale tak licznie, wiedząc, ze nie każdemu z nich możemy zagwarantować przyjęcie prac. Ta gotowość uczestnictwa, pragnienie nawiązania dialogu z odbiorcą przynosi nam ogromną satysfakcję i przekonanie, ze trzeba i warto organizować Biennale. Ożywia nas także nadzieja, ze podobnie jak poprzednie, 10 MBG
będzie ważnym wydarzeniem i dla środowisk artystycznych i dla szerokich rzesz odbiorców i przyjaciół sztuki, także dla tych, którzy mogą się nimi stać.
Sztuka potrzebuje przyjaciół, którym pragnie ofiarować możliwość przeżyć, refleksji, wrażeń. Jeżeli Biennale ich dla sztuki pozyska, cel naszego przedsięwzięcia zostanie spełniony.





JURY KWALIFIKACYJNE
JURY CHARGE DE LA SELECTION DES OEUVRES ENVOYEES
PRZEWODNICZĄCY JURY PRESIDENT DU JURY WŁODZIMIERZ KUNZ
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
WICEPRZEWODNICZĄCY JURY VICE-PRESIDENT DU JURY LESZEK RÓZGA
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
CZŁONKOWIE MEMBRES
HALINA CHROSTOWSKA
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
ALINA KALCZYŃSKA
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
ZBIGNIEW LUTOMSKI
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
MŚCIWOJ OLEWICZ
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
ANDRZEJ PIETSCH
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
KRZYSZTOF W. SKÓRCZEWSKI
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR
FERDYNAND SZYPUŁA
ARTYSTA GRAFIK ARTISTE GRAVEUR





ALGERIA ALGERIE
LIBERT JEAN-NÖEL
ARGENTYNA ARGENTINE
PAZ JULIO PEREZ ROLANDO PORTER LILIANA RI POLL MIRTA
AUSTRALIA AUSTRALIE
HOWARD KEITH MANN GILIAN SCHMEISSER JÖRG TREMBLAYTHEODORE
AUSTRIA AUTRICHE
BLOYER KARL HEINZ PEINTNER ELMAR SCHUSELKA ELFI
BELGIA BELGIQUE
BARZIN MICHEL BELGEONNE GABRIEL CAYMAXKATRIEN DEWINT ROGER DYKMANS ANNE VAN HOECKE RITA HOENRAETLUC VAN MALDEREN LUC MARA POL
MARCHOULGUSTAVE PASTERNAK MAURICE POINTJEAN-PIERRE ROOMS VEERLE
BERLIN ZACHODNI BERLIN OUEST
SCHWARZ REINER
BRAZYLIA BRESIL
BURCHARD HARTWIG CARPANEZZI CEZIRA FINGERMANN SERGIO DE LA FONTAINE HELENA DEOLIVEIRA BRANCA
BUŁGARIA BULGARIE
JORDANOVLIUBOMIR LECZEWGEORGI MARINOVPETIO MITRANI ADA NIKOLOVPAVEL PANAYOTOVTODOR STOEV BORISLAV STOILOW STOIMEN
CZECHOSŁOWACJA TCZECOSLOVAQUIE
ANDERLE JIRI BURANTFRANTISEK CINCEROVAEVA DUBRAVEC MARCEL GAZOVIC VLADIMIR HAMPLJOSEF HOLOUBEK JAN JANKOVIC JOZEF MATASOVAADELA MICHALEKONDREJ OTAVA JAN SEVEROVA JAROSLAVA
CHILE CHILI
VON WILLIGMANN VICTOR FEMENIAS
DANIA DANEMARK
LOHMANN FINN
FINLANDIA FINLANDE
HANNULASIMO KANERVA RAIMO KARJALAINEN JUHO KASKIPURO PENTTI KROKFORS KRISTIAN LEHTINENTUULA OLIN ANTERO
FRANCJA FRANCE
ASSADOUR GARIBBO ALBERTE HOPF SONJA LAGOUCHE CLAUDE ORTNER HANSJOERG
RABASCALLJOAN TITUS CARMEL GERARD VAL CATHERINE WONG MOO CHEW
GRECJA GRECE
ALLEN-EFSTATHIOU JUDITH
HISZPANIA ESPAGNE
ABADJOSE
FUENTES ESTEVEJOSE
GONZALEZ-FERNANDEZ ROBERTO
HERNANDEZ JOSE
TAPIES ANTONI
HOLANDIA PAYS-BAS
ACHTTIENRIBBE PETER VAN BATENBURG FREDERIK VAN DER DEEN HELEN DEN ENGELSEN JACOMIJN HAZENBROEK SASKIA KUIPERS ABE LINDERS LEENTJE MINNIGH JOOST PEMMELAAR LODE SOEMPRUNGSUK CHAVALIT VAN STEENSEL LEO VAN DER WEL JASPER WILLEMEN AD
IRAK IRAQ
DAWOD AMAR TAHIR HAMID
IRAN IRAN
TAYEFEH-MOHADJER CHAHAB
ISLANDIA ISLANDE
JONSDOTTIR RAGNHEIDUR SIGURPORSDOTTIR ASDIS THORSTEINSDOTTIR BJÖRG VALTINGOJER SIGRID
JAPONIA JAPON
ABE KOJI AKIBA HIROYUKI ANDO NANA AY-0
AZUMAYATAKEMI HAMANISHI KATSUNORI HANDOKU ITO HASEGAWASATOSHI HORIERYOICHI ISHII KENJI KIMURAKOSUKE KIMURAHIDEKI KINOSHITA KAZUYUKI KISHIDAJUNPEI KITAYAMA VIN KIYONAGA MASANORI KIYOSHI HAMADA KOBAYASHI JINAN KOYAMA AVITO KUROSAKI AKIRA MASUDAYOICHI MATSUMOTO AKIRA MATSUTANI MORIMOTO JUNICHI MORINO MAYUMI MORIOKA KANSUKE NAGAOKA KUNITO NAKABAYASHI TADAYOSHI NAKAMURATAKASHI NODATETSUYA OGAWA KOUICHI SAITOSHUNTOKU SAITO TAKESHI SHIMIZU MOMO SHOHNOYOHKO SONOBEYUSAKU SUDATOSHIO TANABE KAZURO TOYOSHIMAHIRONAO TSURU MASAMI
UMEZU YUJI YAMADATAKASHI YOSHIMURAYOSHIO YOSHIZUMITOSHIO
JUGOSŁAWIA YOUGOSLAVIE
BUTKOVIC JOSIP GALIC STEFAN JESIH BORIS JOVICSLOBODAN-ETI KNEZEVIC SLOBODAN KRAGULYRADOVAN KRIVEC PETER NIKOLOV DIMCE RICHTER VJENCESLAV VELICKOVIC VLADIMIR
KANADA CANADA
BELIVEAU PAUL BESANT DEREK M. MACCALLUM MARLENE DUGAS KAREN FEUGHTJOHANN HAESEKER ALEXANDRA HEYWOOD J.C. J U LE WALTER LAX TOMAS MAY MARGARET OLSON GARY OSBORNE LYNDAL SKELTON CARL WONG STEVEN WONG ANNA
KOLUMBIA COLOMBIE
ALCANTARA PEDRO PELAEZ LUIS FERNANDO RODA JUAN ANTONIO VELEZ MEJIA GUILLERMO VILLEGAS LOPEZ ARMANDO
KOREA POŁUDNIOWA COREE DU SUD
BAIK KUM-NAM
LUKSEMBURG LUXEMBOURG
FRISING MARC
MAROKO MAROC
AZZA HACHMI
MEKSYK MEXIQUE
MARTINEZ ALVAREZ JESUS
NIEMIECKA REPUBLIKA DEMOKRATYCZNA REPUBLIQUE DEMOCRATIQUE ALLEMANDE ARNOLD INGO BEHRENDT FALKO DRESS ANDREAS DRESSLER DIETER GIEßE HUBERTUS HIRSCH KARL-GEORG HOFMANN VEIT JANSONG JOACHIM KUHRT ROLF MÜNZNER ROLF SCHIEFERDECKER JÜRGEN SCHNÜRPEL PETER SYLVESTER PETER WITTIG WERNER ZETTL BALDWIN
NIGERIA NIGERIA
EGONU UZO
NORWEGIA NORVEGE
HEBLER HERMAN GUNNES PÂL KLEIVA PER LIND VICTOR SCARPA GINO WESTB0 SIDSEL
NOWA ZELANDIA NOUVELLE-ZELANDE
COOKE JENNIE
PAKISTAN PAKISTAN
AHMAD JAVED AKHTAR
POLSKA POLOGNE
ARTYMOWSKI ROMAN BALCERSKI KRZYSZTOF BANASZKIEWICZ GRZEGORZ BARTCZAK ANDRZEJ MARIAN
BERDYSZAKJAN
BĘBENEK ANDRZEJ
BUDKA JÓZEF
BUNSCH FRANCISZEK
CHOJNACKI TOMASZ ADAM
CHROSTOWSKA HALINA
CHUDZYŃSKI FELIKS
CZAJ KO WS KA TERESA
CZOP ZBIGNIEW
DELEKTA EUGENIUSZ
DWURNIK EDWARD
FIJAŁKOWSKI STANISŁAW
GLAZER ZOFIA URSZULA
GŁAZIK KRESCENTY GRZEGORZ
GORLAK ZBIGNIEW
GRABOWSKA EWA
GUSTOWSKA IZABELLA
HAJDAMOWICZ LECH WŁADYSŁAW
HIEROWSKA KRYSTYNA
JACKIEWICZ ALINA
JAROMSKI MAREK
JELONEK-SOCHA ANNA
JĘDRYSIAK JERZY
KALCZYŃSKA ALINA
KALEŃSKI PRZEMYSŁAW
KALINA ANDRZEJ
KALIŃSKI WITOLD
KILJAŃSKI LESZEK
KIRILENKO ROMAN
KLUSKA STANISŁAW
KOŁWZAN-NOWICKA DANUTA
KOPCZYŃSKI WOJCIECH
KOTKOWSKI WŁODZIMIERZ
KOWALCZYK ANDRZEJ
KRAUPE JANINA
KRUKOWSKA ANNA
KUBASIEWICZ JAN
KUNCE PIOTR
LEDWOCH JANUSZ
LESIAK ZBIGNIEW
LUTOMSKI ZBIGNIEW
LUKA WOJCIECH
ŁUSZCZKIEWICZ-JASTRZĘBSKA MARIA
MAKOWSKI KAZIMIERZ
MIANOWSKI LUCJAN
MISIAK LESZEK
NUCKOWSKI TADEUSZ OSLISLO MARIAN OTRĘBA RYSZARD OŻÓG HENRYK PAPLA JACEK WŁODZIMIERZ PASZTUŁA KRZYSZTOF PĄKOWSKI WOJCIECH PENDERECKI KRZYSZTOF PIOTROWICZ EDMUND PIOTROWSKA KRYSTYNA PISAREK KRZYSZTOF PLEWIŃSKI MACIEJ POPEKJERZY POPIEL ANDRZEJ ROMANIUK ADAM ROSIAK BARBARA RÓZGA LESZEK SARAD EWA SCHNEIDER PIOTR SIARA TADEUSZ MICHAŁ SKULICZ WITOLD SNOCH MAKSYMILIAN SOWICKI JACEK SROKA JACEK STARCZEWSKI ANTONI SZAMOCKI WIESŁAW SZMALTOCH JAN SZYPUŁA FERDYNAND TRELlNSKI JERZY TUMILEWICZ CZESŁAW UHRYNOWICZ JAN WALAWSKA EWA WAWRZYN I AK KRZYSZTOF WĄSOWSKA MARIA WEJMAN STANISŁAW WIECZOREK KRZYSZTOF WIKTOR TADEUSZ GUSTAW WYZNER KRZYSZTOF ZABORSKI JACEK ZAŁECKI ANDRZEJ ZARĘBA ELŻBIETA ZAWADZKA-RYKAŁA EWA ŻURAKOWSKA MAŁGORZATA
PORTO RICO PORTO RICO
SAMBOLIN NELSON
PORTUGALIA PORTUGAL
TEIXEIRA-LOPES GIL VIEGAS MARILIA
REPUBLIKA FEDERALNA NIEMIEC REPUBLIQUE FEDERALE D'ALLEMAGNE ABBING PETER BAYRLE THOMAS BESSEL HERBERT BREDOW BARBARA HALLER GERD HEINTSCHEL HERMANN FROESCHLIN ECKHARD GAJEWSKY WALTER GRUGER EV JURITZ SASCHA MARTEN NORBERT NADASDY JANOS NILS-UDO REDEKER PETER REIMANN FRANK TROSCHKE WOLFGANG WEBENDOERFER INGRID
RUMUNIA ROUMANIE
MIHULEAC WANDA NAGY LAJOS SMIGELSCHI ANAMARIA TAMAS BLAIER KLARA VASILIKIAN ALEXANDRA
STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI ETATS-UNIS D'AMERIQUE
AHLGREN ROY B. CAPOBIANCO D. DEWEY LELIA BETH FLETCHER LELAND GARBUTT PEGGY JANE GEISERT ARTHUR GRAY DEBORAH HORN BRUCE LASANSKY LEONARDO LASUCHIN MICHAEL
LORING WILFRED MATTHEWS WANDA MILLER MULLANEYTOM NAWROCKI THOMAS NODA MASAAKI QUINT CAROL SCHAMING MARK SCHROTH PETER SMITH MOISHE SUMMERS CAROL WILLIAMS JODY
SZWAJCARIA SUISSE
BRÄUNINGER PETER JACOT HENRY LUGINBÜHL BERNHARD SIEGERT HANS-JURGEN
SZWECJA SUEDE
ALMQUIST BORJE CRONQVIST BO HAMNGREN HANS HURTIG INGVAR JAWORSKA DANKA LUNDQUIST SVENROBERT MANNER MARIANA NYSTROM HELMTRUD VON SCHANTZ PHILIP STEEN DENIS THELANDER P. GUNNAR VANTTINEN JUKKA VERDUIJN HANS
TAJLANDIA THAILANDE
CHAIYAKUT PONGDEJ KO-UDOMVITTHAVORN KUNCHAETHONG YANAWITYA PUANGKASEMSOMBOON THAIWIJIT RASDJURMREARNSOOK ARAYA TANTRAKUL TANIN
URUGWAJ URUGUAY
CATTELANI RAUL SALVO LILY TESTONI ALFREDO
WENEZUELA VENEZUELA
MENDEZ CONSUELO
WĘGRY HONGRIE
BENES JOZSEF BORBELY FERENC GACS GABOR GYARFAS GABOR HEGEDÜS LASZLO MENGYAN ANDRAS PRUTKAY PETER SZABADOS ARPAD ZALATNAI PAL ZAVODSZKY GABOR
WIELKA BRYTANIA GRANDE-BRETAGNE
BLOOMFIELD RIB CUNLIFFE PETER DAVIES ANTHONY DAVIES RICHARD GREEN ALAN JAMESON SUSAN MARSHALL ANN PACHECO ANA MARIA RAINER DICK ROTHENSTEIN M. WARREN TERENCE WIGHT DOROTHEA
WŁOCHY ITALIE
BEDROSSIAN HENRIG DUGO FRANCO NAPOLEONE GIULIA PALLI MARIO RIZZELLI ANGELO SIBILIA FRANCA STACUL GIANCARLO TARASCO PIĘTRO P. VALENTINI WALTER
ZWIĄZEK
SOCJALISTYCZNYCH
REPUBLIK
RADZIECKICH
UNION
DES REPUBLIQUES
SOCIALISTES
SOVIETIQUES
BŁAGOWOLIN NIKOŁAJ
BORODIN ANATOLU
CINCADZE NANA
DRAGUNE MAJA
HELMUT INAR
LJUKSZIN JURIJ
PIETRASZKIEWICZ JURIS
TOLLI WIWJE
ZAROWNAJA NATALIA
ZACHAROWGURU



WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


WRÓĆ DO WYBORU MINIATUR ZDJĘĆ


Możesz dodać mnie do swojej listy ulubionych sprzedawców. Możesz to zrobić klikając na ikonkę umieszczoną poniżej. Nie zapomnij włączyć opcji subskrypcji, a na bieżąco będziesz informowany o wystawianych przeze mnie nowych przedmiotach.