GRA RODZINNA RUMMIKUB
- NAJBARDZIEJ WCIĄGAJĄCA GRA
- TOWAR FABRYCZNIE NOWY W 100%
- POCHODZI Z POLSKIEJ DYSTRYBUCJI
- ROK GWARANCJI PRODUCENTA
Jest to chyba jedna z najbardziej znanych i lubianych gier rodzinnych. Gracz wykłada na stół utworzone przez siebie układów kostek, serie albo grupy. Seria to co najmniej trzy kostki o kolejnych numerach w jednym kolorze. Grupa składa się z trzech lub czterech kostek o tym samym numerze. Zwycięzcą zostaje ten, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kości ze swojego stojaka. Powstała w latach 30-tych, jej twórcą był Ephraim Hertzano. Pierwsze egzemplarze wykonywali członkowie jego rodziny, a sprzedawane były przez drobnych sklepikarzy. Nikt nie przypuszczał, że gra ta w przyszłości będzie się cieszyć tak dużą popularnością. W Polsce i na całym świecie odbywają się Mistrzostwa w Rummikub. Co trzy lata miłośnicy tej gry mogą spróbować swoich sił, a zwycięzcy krajowych turniejów spotykają się na Mistrzostwach Świata.
CIEKAWOSTKI
Jeśli ułożyłoby się wszystkie wyprodukowane kostki Rummikuba tak, aby jeden ich koniec stykał się z drugim, utworzyłyby linię, która okrążyłaby ziemię dwu i półkrotnie. Na całym świecie w Rummikuba gra w przybliżeniu miliard osób. Biorąc pod uwagę dane ze sprzedaży, do dnia dzisiejszego na całej kuli ziemskiej używanych jest ponad 40 milionów jokerowych kostek. Turnieje Rummikuba rozgrywane były w wielu ciekawych miejscach na świecie, np.: na Wieży Eiffla, na statkach rejsowych, w kopalniach oraz w wielu znanych kurortach (Cannes, Miami Beach, The Catskills, Wijk ann Zee, itd.).
W ostatnim krajowym finale rozgrywek w Rummikub w Izraelu uczestniczyły trzy pokolenia jednej rodziny. Chociaż żadnemu z jej członków nie udało się wygrać turnieju, to jest to chyba najlepsze potwierdzenie tezy, że Rummikub jest grą łączącą pokolenia a ludzie mimo takiej różnicy wieku mogą się dobrze wspólnie bawić. W 1996 roku kampania reklamowa gry Rummikub dotarła do pasażerów Londyńskiego Metra. Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy Rummikub dotarł do podziemi. W 1994r. Zawodowy Związek Górników w Jastrzębiu, na głębokości 600 metrów poniżej poziomu morza w kopalni soli, zorganizował pierwsze Podziemne Mistrzostwa w Rummikub. Podczas turnieju zawodnicy musieli założyć górnicze kaski, na których umieszczono loga Rummikuba. Pierwszym Mistrzem Świata w Rummikub w 1991r. został Japończyk Masato Kuwahara – aby wygrać turniej, zastosował specjalną technikę „końca gry”. Drugim Mistrzem Świata w Rummikub była Pani Nehad Zahran – matka trójki dzieci – pochodząca z Aleksandrii w Egipcie. Trzecim zwycięzcą Międzynarodowego Turnieju w Rummikub w 1997r. okazał się Peter Mentzij z Holandii, a w 2000 r. mistrzynią została jego rodaczka – Carla Van Perlo. Rok 2003 okazał się szczęśliwy dla Pana Masato Kuwahary, który po raz drugi od czasu międzynarodowych rozgrywek został Mistrzem Świata.