Walcz o przetrwanie, jako dwuosobowy zespół!
Seria tajemniczych katastrof uderza Szanghaj, rujnując całe Chiny. Dwóch ludzi musi walczyć w gruzach dzielnic miasta z przeważającą siłą wroga i odkryć, jaki sekret stoi za czterdziestym dniem.
Army of Two: The 40th Day skupia się przede wszystkim na niesamowitych doznaniach z kooperacji dwóch graczy. W rezultacie tryb kooperacji staje się szalenie wciągający. Do dyspozycji mamy wiele decyzji taktycznych, które możemy wprowadzić w życie gdzie i kiedy tylko chcemy.
Moralność
Army of Two: The 40th Day wnosi do rozgrywki kwestie moralne. Gracze mają nie tylko okazję do wspólnego ratowania zakładników, ale muszą także podejmować trudne decyzje, gdy napotkają na swojej drodze moralnie dwuznaczne wydarzenia. Te wybory między życiem a śmiercią dają wiele do myślenia i zazwyczaj jest to wybór między mniejszym i większym złem.
Różnorodność taktyk
Army of Two: The 40th Day zapewnia większy wybór kooperacyjnych zagrań, taktyk i wspólnych ruchów. Każdy z graczy może korzystać z nich, kiedy tylko tego chce, co otwiera ogromne pole dla nowych strategii i niezliczonych wyborów taktycznych. W rezultacie mamy do czynienia z większym, lepszym i bardziej wciągającym trybem kooperacji, który pozwala graczom na wolność wyboru w kwestii sztuczek i taktyk. Ulubione manewry w trybie kooperacji, takie, jak tryb back-to-back, taktyczna tarcza, czy synchroniczne strzelanie ze snajperki, zostaną wzbogacone całą gamą nowych umiejętności. Można łapać zakładników, zmuszając przeciwników do poddania się, podczas gdy partner ich obezwładnia, można wykorzystać zakładnika jako żywą tarczę przy równoczesnym niszczeniu wszystkiego, co mamy w zasięgu wzroku. Można również udawać poddanie się jednej osoby, podczas gdy partner atakuje z ukrycia, ale można również poddać się wspólnie i zaatakować wrogów z zaskoczenia.
Tryb dla wielu graczy
Army of Two: The 40th Day oferuje rozbudowany tryb dla wielu graczy, który zapewnia rankingową rozrywkę 12 osobom równocześnie; w wielu trybach, takich jak „Co-Op Deathmatch”, „Control”, „Warzone”, czy „Extraction”.