Obserwuj i bądź szybki. Gra polega na znalezieniu kart które posiadają wspólne cechy i szybkim klepnięciu ich ręką.
Wiek: od 5 lat
Liczba graczy: 2 do 4
Zawartość opakowania: 54 karty + 60 żetonów, instrukcja w kilku językach (m. in. angielskim, francuskim, niemieckim) dołączona instrukcja w języku polskim
Zasady gry:
1. ułożyć 7 kart w okręgu pomiędzy graczami, resztę kart ułożyć na stosiku obok okręgu obrazkami na dół,
2. zaczyna najmłodszy z graczy, a kolejka toczy się zgodnie z ruchem wskazówek zegara,
3. gracz odkrywa pierwszą kartę z góry stosiku i kładzie ją obok obrazkiem do góry.
4. gracze patrzą na kartę i starają się jak najszybciej odnaleźć podobną kartę wśród tych z okręgu
(odnaleziona karta musi mieć przynajmniej 2 rzeczy wspólne z odkrytą kartą w stosiku, np. taką samą głowę, nogi itp.)
5. jak tylko gracze odnajdą pasująca kartę muszą ją szybko klepnąć ręką, pierwszy z graczy, który zrobi to poprawnie (odnajdzie prawidłowa kartę i ją klepnie jako pierwszy) wygrywa żeton.
6. kartę, która została odkryta i dopasowana kładziemy na odpowiadającą jej kartę znalezioną wśród kart tworzących okrąg, a kolejny gracz odkrywa kartę ze stosiku i tak dalej.
Przypadek 1 – jeśli więcej niż 1 karta z kart ułożonych w okręgu pasuje do karty odkrytej ze stosiku, gracze mogą klepnąć wszystkie te karty, a wygrywa ten, kto to zrobi najszybciej.
Przypadek 2 – jeśli nie można dopasować wyciągniętej karty z żadną z kart tworzących okrąg (nie ma cech wspólnych) wówczas karta ta wędruje na spód stosiku, a gracz ciągnie kolejną kartę.
Przypadek 3 – w przypadku, kiedy gracz "klepnie" niedopasowaną kartę – oddaje 2 żetony
Gra kończy się kiedy wszystkie karty ze stosiku zostaną poukładane na kartach z okręgu. Wygrywa ten z graczy, który zebrał najwięcej żetonów.
Francuska firma Djeco została założona w 1954 roku i przejęta przez Frédéric Michel-Dales w 1989 roku. Kolekcja Djeco obejmuje obecnie ponad 700 produktów, jest eksportowana do ponad 40 krajów i jest wystawiana na najbardziej wpływowych targach International w Paryżu, Norymberdze, Madrycie i Nowym Jorku. Djeco jest obecny w wielu prestiżowych muzeach na całym świecie: Luwr i Quai Branly we Francji, ale również w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Danii, Japonii i Stanach Zjednoczonych. Djeco ma swą siedzibę w Rue des Grands-Augustins w Paryżu, stamtąd też pochodzą ludzie tworzący zespoły ilustratorów, projektantów i wynalazców. Ekipom kreatywnym Djeco przyświeca jeden cel: wzbudzić zainteresowanie dzieci i wzbogacić ich wyobraźnię.