Typ: Opis pozycji Autor zaadresował książkę do nauczycieli i rodziców, instruktorów i wychowawców, pracowników domów kultury oraz świetlic. Stanowi ona zbiór propozycji przeciwstawiających się tzw. kuczciom, czyli akademiom ku czci, nudnym i długim, wątpliwym wychowawczo i miernym artystycznie.
Wieloletnie doświadczenie Jerzego Hamerskiego w pracy z dziećmi zaowocowało materiałem, który ułatwi przygotowanie każdej uroczystości wspólnie z uczniami. W książce Autor wyjaśnia, jakie są cechy dobrej imprezy szkolnej, jak pracować z wierszem i piosenką, jak stworzyć ciekawą scenografię, kostiumy i rekwizyty.
20 gotowych scenariuszy, które można wykorzystać w każdej szkole - od rozpoczęcia roku szkolnego, przez imieniny klasy, Wielkanoc, Dzień Matki po zakończenie roku szkolnego!
Autor jest kawalerem Orderu Uśmiechu
Spis treści:
Typ: Spis treści Wstęp Cechy dobrej imprezy Praca z wierszem Praca z piosenką Scenografia, kostiumy i rekwizyty Od „Dzieńdoberka" do „Dowidzonka", czyli scenariusze imprez na rok szkolny do realizacji w klasach O-III nauczania zintegrowanego „Dzieńdoberek", czyli rozpoczęcie roku szkolnego „Bezpieczna kamizelka", czyli uważamy na drogach „Kartofle z Ogniska", czyli impreza plenerowa z rodzinami „Co jest grane?", czyli Międzynarodowy Dzień Muzyki „Imieniny klasy", czyli pierwszy miesiąc za nami Wszystkich Świętych, czyli w nastroju „Lacrimosy" „Polska", czyli impreza z okazji Święta Niepodległości „Szedł Mikołaj", czyli mikołajki w klasie „Kolęda domowa", czyli Gwiazdka w szkole „Święto w kolorze sepii", czyli impreza na Dzień Babci i Dziadka „Walentyna Twist", czyli dzień świętego Walentego po polsku „Wiosna, skowronek nad nami", czyli powitanie wiosny „Szkoła to jest teatr", czyli Międzynarodowy Dzień Teatru „Święcone jajeczko", czyli rodzinne spotkanie wielkanocne „Halo, tu mówią dzieci!", czyli impreza ekologiczna „Czyta elita", czyli święto książki w szkole „Ile jest razem w Europie dzieci?", czyli Dzień Europy „Kwiateczki dla mateczki", czyli wiosenne święto mam „Tato, już lato", czyli turniej „lekkoartystyczny" „Dowidzonko", czyli witajcie wakacje!
|