WITAM SERDECZNIE
NA AUKCJI,
której przedmiotem jest kopia,
BARDZO PIĘKNEGO
obrazu z 1864 r "SISI - CESARZOWA AUSTRII",
XIX wiecznego malarza, o nazwisku
GEORG RAAB
(1821 - 1885)
(oryginał znjaduje się w Lwowskiej Galerii Sztuki)
Na naszej aukcji proponujemy
OBRAZ OLEJNY, NAMALOWANY RĘCZNIE NA BLEJTRAMIE
i oprawiony
W PIĘKNĄ, STYLOWĄ, ZŁOTĄ
RAMĘ
Wymiary płótna 30 cm x 40 cm
MOŻEMY OPRAWIĆ TEN OBRAZ W INNĄ RAMĘ - NIŻEJ POKAZUJEMY WZORY
MALARSTWO REALISTYCZNE XIX -wieczne
KOLORYSTYKA BARDZO NATURALNA,
Gorąco polecam,
Pasuje do każdego wystroju wnętrza, również do nowoczesnego.
DOSKONAŁY PREZENT
Zdjęcia niestety, nie są w stanie oddać faktycznego piękna tego obrazu.
CENA DOTYCZY OPRAWIONEGO OBRAZU
Zapraszamy serdecznie na inne nasze aukcje.
U W A G A
NA ZYCZENIE KLIENTA, TEN OBRAZ LUB DOWOLNIE INNY,
MOŻEMY NAMALOWAĆ NA INNYCH ROZMIARACH PŁÓTNACH:
20 / 25 cm
30 / 40 cm
40 / 50 cm
50 / 70 cm
60 / 90 cm
90 / 90 cm
73 / 116 cm
Kilka słów o postaci
Elżbieta Amalia Eugenia von Wittelsbach, księżniczka Bawarii ( z linii Herzog z Bayern) z bocznej, niekoronowanej linii Wittelsbachów z Palatynatu (ur. 24.12.1837 w Monachium, zm. 10.09.1898 w Genewie) – żona cesarza Franciszka Józefa (od 1854 r ), cesarzowa Austrii i królowa Węgier. Znana również jako Sissi, bądź Sisi – jak od najmłodszych lat nazywali ją przyjaciele i rodzina.
Jej tragiczne życie i wyjątkowa uroda uczyniły ją bohaterką masowej legendy. Bardzo prawdopodobne jest też, że naciski wywierane przez nią na męża w sprawie autonomizacji Węgier doprowadziły do powstania Austro-Węgier. Cesarzowa Austrii Elżbieta, do dziś wzbudza zainteresowanie. Stała się dochodowym austriackim materiałem eksportowym, podobnie jak walce Straussa i tort Sachera. Jest nieustannym źródłem dochodów miasta Wiednia. Widnieje na pocztówkach, talerzach , apaszkach i czekoladkach. Jej słynne portrety wiszą w każdej kawiarni, a jej smutne oblicze spogląda na turystów z każdego rogu „cesarskiej stolicy”. Sama Elżbieta, kobieta lekko zakompleksiona, nieszczęśliwa w małżeństwie i przerażona upływem czasu - zapewne nigdy nie zaakceptowałaby tego strasznego szumu wokół własnej osoby. Przez ponad dwadzieścia lat życia uciekała od wrzawy Wiednia, nienawidziła etykiety, skostniałego dworu i swojej teściowej, księżnej Zofii. Dla własnej wygody, by bronić resztek swobody, uzależniła się od podróży. Zmieniała nazwiska, hotele, statki, wyspy i kraje, po to tylko, by nikt nie rozpoznał w niej pięknej i wiecznie młodej Sisi.
Znikała z Wiednia na całe lata, stała się ulotnym zjawiskiem za życia. Wiedeńczycy słabo ją znali, a małżonek Franciszek Józef widywał tylko czasami „gdzieś w Europie”. Elżbieta zresztą zadbała o „wygodę” swojego męża i podrzuciła mu kochankę w postaci Katarzyny Schratt. Pulchna aktorka stała się najwierniejszą przyjaciółką cesarza aż do jego śmierci w 1916 roku.
Życzymy udanych zakupów.
|