WITAM SERDECZNIE
NA AUKCJI,
której przedmiotem jest kopia,
obrazu "MARIA ANTONINA",
namalowanym przez francuzką malarkę
Elisabeth-Louise Vigée Le Brun
OBRAZ OLEJNY, NAMALOWANY RĘCZNIE, na PŁÓTNIE LNIANYM,
NACIĄGNIĘTYM NA BLEJTRAM
i oprawiony
W PIĘKNĄ, ZŁOCONĄ, STYLOWĄ
RAMĘ z bogatą sztukaterią
OBRAZ PRZEDSTAWIA
Marię Antoninę Austriaczkę (1755 - 1793)
- córkę cesarzowej Marii Teresy Habsburg, królową Francji - żonę Ludwika XVI Burbona
straconą na szafocie podczas rewolucji francuzkiej.
MALARSTWIO REALISTYCZNE, .
KOLORYSTYKA BARDZO NATURALNA,
Gorąco polecam,
Pasuje do każdego rodzaju wystroju wnętrza, również do nowoczesnego.
DOSKONAŁY PREZENT
Wymiary obrazu wraz z ramą:
82 CM X 62 CM
WYMIARY PŁÓTNA 70 CM X 50 CM
światło obrazu 68 cm x 48 cm
WYSYŁKA TEGO OBRAZU NA NASZ KOSZT
Zdjęcia nie są w stanie oddać piękna tego obrazu.
Kilka słów o atorce tego obrazu:
Elisabeth-Louise Vigée Le Brun (ur. 16 kwietnia 1755 w Paryżu, zm. 30 marca 1842 w Louveciennes) – malarka francuska, najsłynniejsza malarka XVIII wieku. Była portrecistką królowej Francji Marii Antoniny.
Urodziła się w Paryżu, była córką malarza i to on był właśnie jej pierwszym nauczycielem. Później uczyła się od Gabriela François Doyena, Jeana-Baptiste'a Greuzego, Josepha Verneta i innych mistrzów XVIII-wiecznych. Swoje pierwsze profesjonalne portrety namalowała, kiedy była nastolatką. 25 października 1774 została członkinią Académie de Saint Luc.
W 1776 wyszła za mąż za Jean-Baptiste'a-Pierre'a Le Bruna, malarza i handlarza obrazami. Została portrecistką arystokracji i z dnia na dzień stawała się coraz bardziej sławna. W końcu została zaproszona pałacu w Wersalu, żeby namalować portret samej Marii Antoniny. Królowa była tak zachwycona jej dziełem, że przez następne kilka lat Élisabeth Vigée-Lebrun namalowała jeszcze kilka innych portretów królowej, jej dzieci, innych członków rodziny królewskiej i domowników pałacu wersalskiego.
12 lutego 1780 urodziła córkę – Jeanne-Julie-Louise. W 1781 razem z mężem pojechała do Flandrii i Holandii. Tam obrazy flandryjskich mistrzów zainspirowały ją do spróbowania nowej techniki malarskiej. Namalowała tam portrety kilku arystokratów, w tym portret księcia Nassau – Wilhelma Holenderskiego.
31 maja 1783 została członkinią francuskiej Królewskiej Akademii Malarstwa i Rzeźby. Podczas rewolucji francuskiej uciekła z Francji i podróżowała m.in. po Włoszech, Austrii i Rosji. Podczas rządów cesarza Napoleona Bonaparte ponownie wróciła do Francji, potem znowu wyjechała i odwiedziła Wielką Brytanię. Tam namalowała znowu kilka portretów arystokracji m.in. portret lorda Byrona. W 1807 pojechała do Szwajcarii i tam została honorową członkinią Société pour l'Avancement des Beaux-Arts w Genewie.
Zapraszamy serdecznie na inne nasze aukcje,
Życzymy udanych zakupów
TEGO OBRAZU NIE WYSYŁAMY ZA POBRANIEM
|