Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GLIFOCYD 1L,ZWALCZA CHWASTY,CHWASTOBÓJCZY

02-03-2015, 16:49
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 26.80 zł     
Użytkownik otrebskasklep
numer aukcji: 5046845188
Miejscowość Pilica
Zostało sztuk: 20    Wyświetleń: 13   
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Artykuły i Usługi dla Rolnictwa
Małgorzata Otrębska
ul. Klasztorna 10a
42-436 Pilica

tel. 0-694 [zasłonięte] 551

tel. 0-606 [zasłonięte] 551

Bank Spółdzielczy Wolbrom oddział Pilica

Nr konta:
75 8450 [zasłonięte] 0[zasłonięte]0054000 [zasłonięte] 037401

Odpowiednio zabezpieczony towar wysyłamy niezwłocznie po otrzymaniu płatności na konto, nie pobierając żadnych dodatkowych opłat za przygotowanie towaru do wysyłki.
Koszt przesyłki jest uzależniony od rodzaju kupowanego przedmiotu.

firma ARTYKUŁY I USŁUGI DLA ROLNICTWA

poleca:

nawozy płynne, sypkie, środki ochrony roślin, nasiona traw, opryskiwacze i akcesoria

zapraszamy do obejrzenia naszych aukcji

na tej aukcji proponujemy Państwu

GLIFOCYD 360 SL 1l

Środek chwastobójczy w formie koncentratu do sporządzania roztworu wodnego, stosowany nalistnie, przeznaczony do zwalczania perzu oraz innych chwastów jednoliściennych i dwuliściennych (jednorocznych i wieloletnich) na polach uprawnych, w roślinach sadowniczych i warzywnych, a także chwastów i zbędnej roślinności w leśnictwie oraz na terenach nie użytkowanych rolniczo.

DZIAŁANIE NA CHWASTY

Glifocyd jest dolistnym herbicydem o działaniu układowym. Pobierany jest poprzez zielone części roślin (liście, zielone pędy i niezdrewniałą korę), a następnie przemieszcza się po całej roślinie i dociera do jej części podziemnych (korzenie, rozłogi itp.) powodując ich zamieranie. Pierwsze objawy działania środka (żółknięcie i więdnięcie) są widoczne po upływie 7-10 dni od zabiegu. Całkowite zamieranie roślin następuje po około 3 tygodniach. Wysoka temperatura i wilgotność powietrza oraz silne nasłonecznienie przyspieszają działanie środka.

Chwasty wrażliwe np.:

w dawce 2-3 l/ha np.: chwastnica jednostronna, gwiazdnica pospolita, mak polny, miotła zbożowa, owies głuchy, przetaczniki, przytulia czepna, samosiewy zbóż, szarłat szorstki, wiechlina roczna, wyczyniec polny, włośnica sina, włośnica zielona, żółtlica drobnokwiatowa, życice,
w dawce 3-5 l/ha np.: bodziszek drobny, fiołek polny, gorczyca polna, jasnota purpurowa, jasnota różowa, komosa biała, kostrzewa owcza, kupkówka pospolita, mietlica rozłogowa, mlecz zwyczajny, paluszniki, perz właściwy, przymiotno kanadyjskie, psianka czarna, rdest powojowaty, rdest plamisty, rumian polny, rzodkiew świrzepa, starzec zwyczajny, stokłosy, tasznik pospolity, wyka wąskolistna,
w dawce 5-8 l/ha np.: barszcz zwyczajny, babka lancetowata, bylica pospolita, łopian mniejszy, jaskier rozłogowy, kostrzewa czerwona, marchewzwyczajna, mlecz polny, mniszek pospolity, ostrożeń polny, podbiał pospolity, pokrzywa zwyczajna, pokrzywa żegawka, powój polny, rdest ptasi, rdest ziemnowodny, szczaw polny, żywokost lekarski.
Chwasty odporne: skrzyp polny.

ZAKRES STOSOWANIA, TERMINY I DAWKI
Pola uprawne.

A. Wiosną przed siewem lub sadzeniem roślin w celu zwalczania perzu i innych chwastów.
W momencie zabiegu perz powinien znajdować się w fazie intensywnego wzrostu, mieć w pełni rozwinięte 4-6 liści i wysokość co najmniej 15 cm. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić co najmniej dwa liście właściwe. Zalecana dawka: 3-6 l/ha w 200-300 l wody.

B. Przed zbiorem roślin uprawnych w celu zwalczenia perzu i innych chwastów oraz ułatwienia zbioru

ZBOŻA

Środek stosować w fazie dojrzałości woskowej ziarna, gdy wilgotność ziarna wynosi 20-30%, to jest na 10-14 dni przed przewidywanym zbiorem. W momencie wykonywania zabiegu chwasty powinny być zielone i znajdować się w fazie intensywnego rozwoju. Zalecana dawka: 3-4 l/ha w 200-300 l wody, lub 3 l/ha w 150 l wody.

C. Po zbiorze roślin uprawnych, przed rozpoczęciem upraw pożniwnych w celu zwalczania perzu właściwego i innych chwastów.

Środek stosować od połowy sierpnia do późnej jesieni na zielone intensywnie rosnące chwasty. Po zbiorze rośliny uprawnej a przed zastosowaniem środka nie wykonywać żadnych zabiegów uprawowych. W momencie zabiegu perz powinien mieć wysokość 10-25 cm i wytworzone co najmniej 3-4 w pełni wykształcone liście. Jednoroczne chwasty jednoliścienne powinny mieć co najmniej 5 cm wysokości a chwasty dwuliścienne powinny w pełni wykształcić dwa liście właściwe. Zalecana dawka: 4-5 l/ha w 200-300 l wody.

Rośliny warzywne (zwalczanie chwastów po siewie, lecz przed wschodami rośliny uprawnej).

- cebula, marchew, por (z siewu). Środek stosować po wschodach chwastów, ale nie później niż na 2-3 dni przed wschodami rośliny uprawnej. Zalecana dawka: 1,5 - 2 l/ha w 200-300 l wody.

Rośliny sadownicze.

Środek można stosować od wiosny do jesieni, na intensywnie rosnące chwasty, w dawce zależnej od występujących gatunków.

- tereny przeznaczone pod założenie sadu lub plantacji krzewów jagodowych. Zalecana dawka: 2-8 l/ha w 200-300 l wody

- sady (drzewa ziarnkowe i pestkowe). Środek stosować od wiosny do jesieni na zielone chwasty w czasie intensywnego ich wzrostu, stosując dawkę potrzebną do zniszczenia występujących gatunków chwastów, Zalecana dawka: 3-8 l w 200-300 l wody na ha powierzchni opryskiwanej.

- leśnictwo.

A. Przygotowanie gleby pod szkółki i uprawy leśne. w zależności od występujących chwastów zielnych, krzewiastych i drzewiastych stosować: Zalecana dawka: 3-7 l/ha w 200-300 l wody.
B. Szkółki leśne i zadrzewieniowe. Zalecana dawka: 2-3 l/ha w 200-300 l wody.
C. Zwalczanie nalotów oraz odrośli drzew i krzewów liściastych w uprawach sosnowych. Zalecana dawka: 3-5 l/ha. Środek można stosować zapewniając osłonę zielonych części uprawianych roślin.
D. Niszczenie rosnących drzew. Stosować ciecz użytkową środka o stężeniu 50% (1:1) w zaciosy na pniu drzewa (3-5 nacięć) w ilości 2-4 ml na jedno drzewo. Efekty zabiegu w postaci obumarłych drzew, odrostów i zmurszałych pni widoczne są dopiero w roku następnym.

- tereny nie użytkowane rolniczo (place magazynowe, tereny przemysłowe, pobocza dróg, tereny komunalne, torowiska tramwajowe). Środek stosować w okresie intensywnego wzrostu roślin zielonych przez cały okres wegetacji. Roślinność drzewiastą i krzewiastą zwalczać w drugiej połowie sezonu wegetacyjnego. Dawki i terminy zabiegów dostosować do występujących gatunków. Stosować dowolną aparaturę naziemną. W przypadku używania opryskiwaczy plecakowych stosować ciecz użytkową o stężeniu 2% (0,2 l środka w 10 litrach wody).

Zalecana ilość wody: 150 l/ha używając rozpylaczy zapewniających opryskiwanie drobnokropliste lub 200-300 l/ha używając rozpylaczy zapewniających opryskiwanie średniokropliste.

JEŚLI KUPUJESZ WIELE PRZEDMIOTÓW LUB NA KILKU AUKCJACH, ZAPYTAJ O KOSZTY DOSTAWY PO ZAKOŃCZENIU ZAKUPÓW, A PRZED WYPEŁNIENIEM FORMULARZA DOSTAWY.