Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

GITARA ELEKTRYCZNA GIBSON LES PAUL EBONY + CASE

07-01-2015, 19:58
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 5 199 zł     
Użytkownik mwichowski
numer aukcji: 4941616121
Miejscowość Olsztyn
Wyświetleń: 1536   
Koniec: 07-01-2015 19:08:59

Dodatkowe informacje:
Wersja: Praworęczna
Stan: Używany
Mostek: Stały
Ilość strun: 6 strun
Rodzaj: Les Paul
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Elektryczna Dusza

fd

gitara elektryczna
GIBSON LES PAUL
1960 CLASSIC
+CASE
+ DOKUMENTY

 

Zapraszam do zakupu gitary elektrycznej Gibson Les Paul w nieprodukowanej już wersji 1960 Classic. To bardzo ciekawy instrument o  niezwykle oryginalnej specyfikacji, której próżno szukać we współczesnych modelach i zarazem znakomity egzemplarz doskonale reprezentujący najlepsze tradycje marki. 

 

Zapraszam do oglądania zdjęć i przeczytania szczegółowego opisu poniżej.

 

W przypadku pytań, propozycji, negocjacji proszę pisać lub dzwonić (nr na dole). 

 

Na wpłatę czekam 7 dni.

Wysyłka za pobraniem jest możliwa po indywidualnych ustaleniach.  

Przypominam, że jest możliwość kupienia gitary na 0% raty PAYU. 


 

 

 

 

Stan techniczny 

Sprzęt jest w pełni sprawny i jego użytkowanie nie przysparza żadnych problemów. Gryf jest prosty  - bez żadnych wykrzywień, wypaczeń i innych niepokojących objawów. Zresztą tego rodzaju problemy rzadko dotyczą gitar Gibsona, drewno stosowane w tych instrumentach jest z reguły dobrze ułożone i nie płata figli. Gitara oczywiście stroi i jest optymalnie ustawiona. Regulacja gryfu działa jak trzeba i można z niej swobodnie korzystać. Progi przeszły niedawno delikatny szlif i kolejne lata będą służyły bez podejmowania jakichkolwiek działań. Obecnie nie mają żadnych wytarć ani rowków od strun, więc na długi czas spokój. Gniazdo, przełącznik, potencjometry pracują idealnie. Nie uświadczymy szumów, trzasków i innych niepożądanych efektów. Ogólnie jest to gitara w 100% sprawna i nie trzeba się martwić o konieczność przeprowadzenia generalnego remontu po zakupie. 

 

 

Wygląd i ślady użytkowania

Oferowany instrument pochodzi z rocznika 2003. Na lakierze znajdzie się kilka drobnych śladów po kontakcie z otaczającym światem:  małe, ledwie widoczne wgniotki na korpusie, niewielka ryska przy bindingu na łączeniu korpusu z topem, na tyle drobne płytkie ryski od paska i guzików koszuli. Ogólnie rzecz biorąc typowe ślady użytkowania i upływu czasu bez wpływu cokolwiek.Gitara nie była nigdy uszkodzona ani naprawiana.  Główka nie była złamana i klejona, na łączeniach gryfu i korpusu nie ma żadnych pęknięć. 

 

 

Oryginalność

Instrument jest bez cienia wątpliwości oryginalny. Wszystkie „smaczki” i niuanse zgadzają się i osoby zorientowane w temacie z pewnością nie mają wątpliwości.  Z rzeczy, których nie widać na zdjęciach dodam, że plecy przetworników i potencjometry mają oczywiście stosowne oznaczenia z logo producenta. W zestawie jest też komplet papierów, które Gibson załącza do swoich gitar. Jak wiadomo papiery najłatwiej podrobić z całego gibsonowskiego zestawu, ale wiem, że niektórzy mają bzika na ich punkcie, więc podkreślam, że je dołączam. 


Autentyczność gitary i legalność jej pochodzenia gwarantuję wszystkimi pozytywnymi komentarzami i Standardem Allegro.

 

 

1960 Classic. Co to za gitara? 

 Ten model nie jest produkowany od roku 2008. Gitara wyróżnia się na tle współcześnie produkowanych gitar i w aktualnym katalogu Gibsona nie ma dla niej odpowiednika. Nie należy mylić tego  instrumentu z obecnym modelem sprzedawanym z logo Classic ponieważ poza nazwą nie ma między tymi gitarami zbyt ma wielu podobieństw.  1960 Classic to instrument inspirowany klasycznymi wersjami Les Paula Standarda. Choć oczywiście nie jest to „reissue” rodem z Custom Shopu, to jednak posiada kilka cech charakterystycznych dla oryginalnych Gibsonów z początków ich produkcji i zarazem niedostępnych we współczesnej standardowej ofercie. 

 

 

Klasyczne materiały i konstrukcja

Materiały użyte do zbudowania tej gitary to prawdziwa gibsonowska klasyka bez żadnych niepotrzebnych modyfikacji. Mahoniowy korpus, klonowy top, mahoniowy gryf oraz palisandrowa podstrunnica. Gitara jeszcze sprzed epoki pieczonego klonu i dużych komór rezonansowych więc pod względem użytych materiałów i konstrukcji bardzo klasyczna.  Klasyczne również  wykończenie: kolor ebony w połączeniu z kremowymi plastikami daje jedno z najbardziej tradycyjnych wcieleń Les Paula. Nazwa modelu jak najbardziej na miejscu. 


 

 

60's Slim Tapper

Jedną z najbardziej charakterystycznych cech tej gitary i zarazem jednym z powodów mogących zadecydować o chęci nabycia właśnie tego modelu jest profil gryfu typu 60’s. Tego rodzaju szyjka jest bardzo smukła i dosyć cienka (jak na Gibsona) dzięki czemu gra się na nim komfortowo bez nadmiernego męczenia dłoni. Ten gryf cieszy się opinią „najszybszego”  w ofercie Gibsona. Jeśli ktoś potrafi dobrze grać na tym gryfie będzie z pewnością jeszcze lepszy. 

 

 

Przetworniki Gibson 500T/460R

W parze z szybkim gryfem musi iść elektronika, która poradzi sobie w gatunkach gdzie szybkość i selektywność mają szczególne znaczenie. Ceramiczne, odkryte pickupy 500T/496R, to jeden z najmocniejszych setów produkowanych przez Gibsona i rzadko spotyka się Les Paula wyposażonego w taki zestaw.  (Jest on raczej domeną Explorerów i Flying V). Humbuckery mają bardzo wysoki sygnał i znakomicie nadają się do grania najcięższych nawet odmian metalu. Przyznam, że pierwszy raz w życiu miałem styczność z Les Paulem wyposażonym w takie pickupy i po powrocie do gitary z niższym sygnałem miałem przez  chwilę wrażenie, że się zepsuła. Żywiołem tej gitary jest hard rock, rock i inne odmiany ciężkiego grania. Tam gdzie klasyczny Les Paul potrzebuje stosownych modyfikacji ta gitara poradzi sobie doskonale. Oczywiście ciepły przetwornik gryfowy pozwala również uzyskać doskonały tłusty clean oraz  wrażliwy na artykulację crunch, więc braku uniwersalności nie można temu instrumentowi zarzucić. 

Gitara ma wyraźnie zaznaczony środek pasma. Instrument doskonale przebija się w miksie i cechy takie jak zamulenie lub nadmierna ekspozycja góry zupełnie go nie dotyczą. 

 

 

Mostek ABR-1

 Unikalną cechą gitary jest spotykany zazwyczaj w modelach Historic Custom Shop fabrycznie montowany niklowany most TOM ABR-1. Ten mostek to nie tylko vintageowy wygląd znany z kultowych Gibsonów. Ze względu na swoją wagę i sposób montażu nie pozostaje obojętny dla brzmienia oferując dobry sustain i klasyczny ton. Obecnie mostek ten nie jest dostępny w żadnym Les Paulu spoza Custom Shopu, więc warto mieć taki smaczek w gitarze za rozsądną cenę. 

 

Inne drobiazgi, o których warto wiedzieć

 

Poza rzeczami opisanymi wyżej warto jeszcze wspomnieć o kilku typowych dla tego modelu detalach. Od razu rzucają się w oczy nietypowe zielone oznaczenia na progach doskonale korespondujące z zielonymi tulipanami kluczy Gibson Deluxe. Na tyle główki jest numer seryjny typu stempel. Na pickguardzie znajduje się wygrawerowana data 1960 a gałki mają charakterystyczne wskaźniki. Mało znaną ciekawostką jest również to, że gitara ma nietypowy szeroki binding w rejonie wcięcia oraz niklowany osprzęt.

 

 

 

Case

 Do gitary dołączam Gibson Hardshell Case. Jest to oryginalny futerał, z którym ta gitara była sprzedawana. Futerał ma w środku szary, niebrudzący plusz, charakterystyczną kurtynkę, doskonałą niezniszczalną rączkę oraz zamek szyfrowy. Sam futerał ma swoją niemałą wartość więc warto posiadać komplet  szczególnie, że case jest w naprawdę świetnym stanie i posiada bardzo znikome ślady użytkowania. 

 

 

Na koniec chciałbym podkreślić, że po roku 2005 model ten był stopniowo pozbawiany wielu swoich charakterystycznych cech. W nowszych rocznikach jest zwykły mostek, tradycyjny binding, chromowany osprzęt oraz komory rezonansowe. Brakuje więc tych rzeczy, które faktycznie były powodem nazwania tej gitary "1960 Classic". Być może to dla niektórych niuanse, ale warto mieć świadomość zmian szczególnie, że specyfikacje są często bezmyślnie kopiowane i ich nie zawierają.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne drobiazgi, o których warto wiedzieć

 

 

Poza rzeczami opisanymi wyżej warto jeszcze wspomnieć o kilku typowych dla tego modelu detalach.
Od razu rzucają się w oczy nietypowe zielone oznaczenia na progach doskonale korespondujące z zielonymi tulipanami kluczy Gibson Deluxe. Na pickguardzie znajduje się wygrawerowana data 1960 a gałki mają charakterystyczne wskaźniki. Na uwagę zwraca także numer seryjny typu stempel nawiązujący stylistycznie do gitar produkowanych do roku 1960. Mało znaną ciekawostką jest również to, że gitara ma estetyczny szeroki binding w rejonie wcięcia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      x    

 










Zobacz inne aukcje:

KomentarzePanelealle

Strona "o mnie"Wszystkie aukcje

  galerie przedmiotow na allegro



profesjonalny setup


szczegolowe zdjecia


Bezpieczna i szybka wysyłka


100% satysfakcji

Elektryczna Dusza
693 [zasłonięte] 893
[zasłonięte]@gmail.com