Gitara Samick GD50T-OPN jest gitarą, która będzie budzić rożne emocje. Przyczyną tego jest jej matowe wykończenie. Dla wielu matowa gitara, bez względu na jej jakość jest na NIE. Dlaczego?
Zwykle odpowiedź brzmi nie bo nie.
Tych, którzy akceptują takie wykończenie możemy z przyjemnością poinformować, że instrument ten jest bardzo ciekawy. Niepozorny, nie ze względu na wielkość, ale na zdobnictwo, w momencie gdy uderzamy w struny okazuje się wart zainteresowania.
Gra się na tej gitarze wygodnie. Szyjka o uniwersalnym profilu będzie wygodna również dla kobiecej dłoni. Dźwięk jest dynamiczny i otwarty, bez krzykliwej góry. Wbudowany chromatyczny tuner pozwala łatwo kontrolować strój.
Potwierdza się, że logo Greg Bennett na główce, to gwarancja jakości.
A czy wykończenie lakiernicze matowe jest gorsze? Ma to swoje dobre strony, nie widać wszędzie odcisków dłoni, tak jak na błyszczącym lakierze.
Gitara warta jest uwagi, bo nie błyszczący lakier stanowi o wartości instrumentu.
Opis techniczny:
Firma: Samick
Model: Greg Bennett seria G
Korpus: Dreadnought
Płyta wierzchnia: świerk
Tył i boczki: mahoń
Szyjka: mahoń
Podstrunnica: palisander, radius 12"
Markery: klasyczne kropki
Mostek: palisander
System ożebrowania korpusu: Thunderflex™
Klucze: zamknięte Die Cast
Dwukierunkowa regulacja naprężenia szyjki
Kolor i wykończenie: natural (OPN) bez bindingu z rozetą paskową i czarną płytką pod otworem rezonansowym