Gips Ceramiczny Formierski
Charakterystyka Gips ceramiczny wyprodukowany jest na bazie gipsu, półwodnego siarczanu wapnia (CaSO4 x 1/2H2O), wypełniaczy oraz dodatków modyfikujących.
Zastosowanie: Głównie w przemyśle ceramicznym do wykonywania form tokarskich. Form eksploatowanych na liniach formierskich półautomatycznych i do form matek.
Dane techniczne: Współczynnik wodno - gipsowy W/G = 0,6 - 0,70 - wyniki laboratoryjne (przy rozpływie 260 mm) Zaleca się ustalanie stosunku w/g o konsystencji roboczej odpowiadającej przy produkcji form gipsowych.
Początek wiązania: nie wcześniej niż 8 [min]
Koniec czasu wiązania: nie wcześniej niż 15 [min] nie później niż 30 [min]
Pozostałość na sicie 0,2 mm: nie więcej niż 0,7 [%]
Wytrzymałości mechaniczne: na ściskanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 15 [MPa] na zginanie po wysuszeniu do stałej masy: nie mniej niż 6 [MPa]
Porowatość otwarta całkowita: 48,8 [%]
Zmiany liniowe przy stosunku w / g = 0,6: -0,01 [%]
Zasady stosowania: Przewidziana konsystencja gęstwy gipsowej musi być odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb produkcyjnych zwłaszcza w przypadku zmian parametrów (twardości) wody zarobowej. Nie zaleca się stosowania produktów gipsowych przechowywanych na wolnej przestrzeni lub innych okolicznościach, w których są narażone na oddziaływanie warunków atmosferycznych lub na wpływ nadmiernej wilgoci. Absorpcja wilgoci może doprowadzić do zmian właściwości fizycznych włącznie ze zmniejszeniem się wytrzymałości mechanicznej a także do wydłużenia się czasu wiązania. Zapasy gipsu należy zużywać w sposób rotacyjny, aby starszy produkt był wykorzystany w pierwszej kolejności.
Opakowania: Worki 25 kg
Przechowywanie W oryginalnym nie uszkodzonym opakowaniu, w suchym pomieszczeniu, nie narażać na oddziaływanie wilgoci. Okres przechowywania 6 miesięcy od daty produkcji. Produkt zgodny z BN -87/6732-04 Atest Higieniczny HK/B/1572/01/2005