GINGER STAR naturalny preparat wpływający korzystnie na pracę ukladu pokarmowego. Wchodzący w jego skład imbir:
Imbir wspiera trawienie i korzystnie działa w przypadku mdłości. Substancje zawarte w kłączach imbiru wspomagają prawidłową pracę żołądka i jednocześnie przeciwdziałają skurczom mięśni gładkich układu trawiennego. W medycynie naturalnej były od dawna stosowane przy zaburzeniach trawienia, wzdęciach, gazach i podobnych problemach. Imbir zwiększa produkcję żółci i pomaga utrzymać prawidłowy poziom cholesterolu, jest antyseptyczny i działa tonizująco na przewód pokarmowy. Pomaga w przypadku mdłości i niestrawności, skutecznie przeciwdziała mdłościom w czasie podróży i w ciąży.
Skład: (2 kaps.): imbir (Zingiber officinale, korzeń) 1.100mg; brązowa mączka ryżowa. Substancje dodatkowe: roślinny stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca). Kapsułka żelatynowa.
Dawkowanie: 1 kapsułka 2 x dziennie
Opakowanie: 60 kapsułek
Przeciwwskazania: Brak.
Jeżeli źle znosisz podróż samochodem, lot samolotem lub cierpisz na chorobę morską, albo poprostu od czasu do czasu mdli Cię - stosuj imbir - na nudności, wymioty jest niezawodny, sprawdzony, polecany!
Choroba lokomocyjna jest zmorą, która wielu osobom przyjemność podróżowania potrafi zmienić w prawdziwy koszmar. Czy może być coś gorszego od niekończącej się jazdy górską kolejką w lunaparku? Gdy kolejny raz żołądek (z zawartością) podchodzi Ci do gardła, w głowie tańczy karuzela, ciało oblewa zimny pot - pragniesz tylko jednego: wysiąść. Tak właśnie czują się ci, u których narząd równowagi (błędnik) nadgorliwie reaguje na przyspieszenie, kołysanie i zmiany kierunków jazdy.
W chorobie lokomocyjnej pomaga zażywanie leków przeciwwymiotnych. Chciaż mają uboczne skutki działania, dzięki nim można przespać całą podróż (a nawet kolejny dzień). Nie mogą i nie powinni ich stosować astmatycy, kobiety w ciąży, zażywający leki uspokajające i ci, co nie stronią od alkoholu. Alternatywą dla chemicznych leków jest GINGER STAR - wysuszone i sproszkowane kłącze imbiru. Jego działanie jest równie skuteczne, lecz nie wywołuje zawrotów głowy, szumów w uszach, zaburzeń widzenia, bo imbir działa na poziomie układu pokarmowego.
Imbir - przyprawa i lek.
Imbir (Zingiber Officinale) znany pod angielską nazwą Ginger, należy do roślin przyprawowych kuchni azjatyckiej. Jest też rośliną leczniczą stosowaną w tradycyjnej medycynie Indii, Chin i Arabii.
Wśród roślin jest swoistym przyrodniczym ewenementem, ponieważ nie występuje w stanie naturalnym. Od tak dawna człowiek nauczył się uprawiać i rozmnażać imbir przez podział jego kłącza, że roślina ta nie zawiązuje i nie wydaje owoców. Kłącza imbiru są jadalną częścią rośliny i jednocześnie surowcem leczniczym (stosowanym od najdawniejszych czasów) poprawiającym trawienie, pobudzającym wydzielanie śliny i soku żołądkowego oraz łagodzącym mdłości.
Świeży i wysuszony imbir ma cierpko-ostry smak, który nadają mu składniki żywicy: gingaole i szogaole. Według medycyny Wschodu taki smak nadaje roślinie określony kierunek działania, właściwości środka rozgrzewającego i nawilżającego, zalecanego w leczeniu przeziębień, grypy, bólów głowy, kaszlu, dreszczy i biegunek, a także bolesnych skurczów mięśni, bólów stawów, objawów słabego krążenia kończyn (zimne stopy i ręce).
Zastosowania GINGER STAR
Choroba lokomocyjna
Imbir posiada zbliżone do leków syntetycznych działanie, lecz nie wywołuje skutków ubocznych. Zapobiega objawom choroby lokomocyjnej: nudnościom, wymiotom, bólom głowy i potom. Kapsułki z imbirem należy przyjmować ok. 0,5 godz. przed podróżą w ilości nie przekraczającej dawki 100 mg, a w razie konieczności zażyć dodatkowo 1 - 2 kapsułki. Pierwsza dawka powinna działać ok. 4 godziny.
Imbir można stosować także jako: środek zapobiegający pooperacyjnym nudnościom i wymiotom spowodowanym podaniem narkozy, środek przeciwwymiotny w leczeniu cytostatykami oraz naturalny środek przeciw migrenom.
Nudności u kobiet w ciąży
W pierwszych tygodniach ciąży wiele kobiet odczuwa nudności i wymiotuje. Zażywanie leków przeciwwymiotnych nie jest wskazane ze względu na zdrowie płodu. Tutaj pomóc może imbir. Z dotychczasowych badań wynika, że imbir nie wpływa ujemnie na rozwój płodu, niemniej kobiety w ciąży powinny zawsze poradzić się lekarza w tej kwestii.
Inne możliwe zastosowania.
Wciąż trwają badania nad możliwościami zastosowania kłączy imbiru w przypadku problemów reumatycznych, niewłaściwego funkcjonowania układu krążenia, w terapiach wspomagania odporności, regenerowania uszkodzeń wątroby wywołanych alkoholem oraz poprawienia wrażliwości organizmu na insulinę.
PROMOCJA KUPUJĄC 3 I WIĘCEJ PRODUKTÓW FIRMY STARLIFE PRZESYŁKA GRATIS PRZY WPŁACIE NA KONTO.
Uwaga. Informacje zamieszczone na tej aukcji służą wyłącznie celom edukacyjnym i promocji zdrowego odżywiania. Nie sugerują rozpoznania i leczenia chorób.Prezentowany produkt to tylko suplement diety i nalezy o tym pamiętać