ZASTOSOWANIE
BUDOWA CIĄGÓW KOMUNIKACYJNYCH – celem wzmacniania podłoża oraz separacji różnych warstw gruntu
BUDOWA TECHNOLOGICZNYCH DRÓG LEŚNYCH (PRZECIWPOŻAROWYCH)
BUDOWA i REKONSTRUKCJA CIĄGÓW KOLEJOWYCH – celem zapewnienia stabilności i właściwej geometrii torów.
BUDOWA WYSYPISK ŚMIECI, KOMPOSTOWNI oraz STACJI PALIW – celem ochrony uszczelnień z geomembran przed uszkodzeniem mechanicznym. Dodatkowo służą do drenażu ścieków i gazów powstające na powierzchni wysypisk śmieci.
PRACE HYDROINŻYNIERYJNE – celem wzmacniania podłoża oraz filtracji wody
SYSTEMY DRENARSKIE, CHODNIKI, BIEŻNIE – wszędzie tam gdzie chce się zapobiec mieszaniu ze sobą materiałów o różnych właściwościach i parametrach.
BUDOWA TUNELI – celem wzmocnienia konstrukcji i stabilizacji podłoża
Zastosowania przydomowe
Podjazdy do garaży - wydatnie poprawia parametry mechaniczne podłoża i w tym celu układana jest pomiędzy warstwami ziemi. Geowłóknina przejmuje naprężenia mechaniczne generowane przez ciężki sprzęt budowlany podczas budowy domu, a w okresie późniejszym przez użytkowników posesji. W sposób trwały zapobiega zapadaniu się podłoża oraz jest najtańszym sposobem zapewnienia dojazdu do posesji w trakcie budowy. Po wyłożeniu podjazdu tymczasowego geowłókniną – mamy przygotowany teren pod wyłożenie kostki brukowej lub wylanie podjazdu betonowego do garażu. Geowłókniny pozwalają zaoszczędzić kruszywo niezbędne do podbudowy drogi nawet o połowę.- bez utraty stabilności podłoża.
Chodniki i ścieżki wokół domu
Geowłóknina jest doskonałym materiałem konstrukcyjnym przy budowie dróg, chodników i tarasów wokół domu. Zapobiegając migracji cząsteczek gruntu do podbudowy, umożliwia jednoczesny, swobodny przepływ wody lub gazu. Migracja gruntu powoduje wypłukiwanie się piasku/żwiru pod wpływem warunków atmosferycznych (deszcz, mróz) – i powoduje, że płyty chodnikowe zaczynają się chwiać, a tarasy są niestabilne. Geowłóknina stanowi również świetny materiał przy budowie kortów przydomowych, kładzeniu sztucznej murawy.
Drenaż opaskowy wokół elewacji budynków
Geowłóknina chroni instalację drenarską wokół budynku przed uszkodzeniem mechanicznym oraz zamuleniem, w przeciwnym razie mogłyby występować podtopienia lokalne na działce oraz w samym budynku. Użycie geowłóknin sprawia iż system drenarski działa sprawnie i skutecznie odprowadza wodę nawet po wielu latach eksploatacji. Dodatkowo może on być montowany jako ochrona przez przebiciem foli kubełkowej stanowiącej izolacje elewacji budynku.
Baseny i oczka wodne
Folie używane jako warstwa uszczelniająca w basenach lub oczkach wodnych są bardzo cienkie i podatne na przebicia mechaniczne. Geowłóknina chroni je przed przebiciem od strony zewnętrznej i wewnętrznej – zapewniając szczelność konstrukcji mimo zmiennych temperatur.
Zielone dachy
W warunkach miejskich, gdzie każdy m² jest na wagę złota geowłóknina stanowi świetny materiał do konstrukcji zielonych dachów i tarasów, utrzymując – dzięki swym właściwościom filtracyjnym przy jednoczesnej dużej wytrzymałości na przebicie – grunt wraz z sadzonkami w stałym miejscu. Geowłókniny stanowią również świetny materiał w pracach ogrodniczych, polowych w ogrodzie.
Drenaż wokół przydomowych oczyszczalni ścieków
Aby drenaż był skuteczny musi być drożny. Geowłóknina zatrzymuje grunt (błoto, muł) przed przedostaniem się do warstwy drenarskiej wokół rur, który inaczej blokowałby działanie całego systemu. Stanowi tani i skuteczny sposób na wieloletnią eksploatację całego systemu .
DANE KONTAKTOWE
ARPOL SP. Z.O.O
UL.MYDLANA 3A 51-502 WROCŁAW
TEL 713[zasłonięte]359
e:mail [zasłonięte]@arpol.wroc.pl
www.arpol.wroc.pl