Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Geopolityka głodu

03-01-2015, 17:11
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 33 zł     
Użytkownik Mysza657
numer aukcji: 4866499577
Miejscowość Kasinka Mała
Wyświetleń: 2   
Koniec: 03-01-2015 16:20:37

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Wysyłka w 24h
- Pocztą Polską

Wybrane przez Państwa książki wysyłane są po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie bankowym lub po mailowej informacji iż przesyłka ma być wysłana za pobraniem.
WYSYŁKA GRATIS
Wysyłka gratis przy zakupach powyżej 150 złotych. Nie dotyczy przesyłek pobraniowych i zagranicznych. Książki wysyłamy również za pośrednictwem firmy kurierskiej.
Kontakt
Antykwariat i Księgarnia Tezeusza
Kasinka Mała 657
34-734 Kasinka Mała
tel. 604[zasłonięte]847

gg Monika 38[zasłonięte]513
gg Iwona 43[zasłonięte]495
e-mail: [zasłonięte]@tezeusz.pl

Nr konta bankowego:
Millennium
60 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 910803

Geopolityka głodu
ISBN: 978[zasłonięte][zasłonięte]27449
Ilość stron: 370
Rok wydania: 2013
Wydawca: Książka i prasa
Rodzaj okładki: Miękka
Stan: Nowa
Autor: Ziegler Jean

Opis książki

Podtytuł: Masowa zagłada
Język oryginału: francuski
Ilość żywności produkowanej na świecie pozwoliłaby wykarmić dwie takie planety jak Ziemia. A jednak na świecie wciąż przybywa głodujących. W roku 2009 ich liczba przekroczyła miliard. Wychodząc od tej sprzeczności Jean Ziegler stawia tezę, że głód jest zjawiskiem politycznym. Gdziekolwiek się pojawia stanowi konsekwencję określonych decyzji konkretnych ośrodków władzy politycznej i ekonomicznej. Dziś źródłem masowego głodu jest szerząca się nędza i jednoczesny wzrost cen żywności. Deregulacja produkcji rolnej, ekspansja biopaliw, grabież ziem uprawnych, zredukowanie żywności do rangi towaru a nawet lokaty kapitału finansowego – oto główne narzędzia tytułowej geopolityki głodu. Neoliberalne programy promowane przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy czy Światową Organizację Handlu uprzywilejowują przemysł spożywczy krajów bogatych, czynią to jednak kosztem miliardów drobnych rolników żyjących na globalnym Południu. To oni, wypchnięci z rynku i pozbawieni środków do życia przez dotowane z publicznych pieniędzy korporacje stanowią większość popadających w głód. Ziegler analizuje mechanizmy napędzające nieustanny kryzys żywnościowy na świecie, ale szkicuje też zarys innej polityki żywnościowej – takiej, która zerwałaby z tyranią międzynarodowych oligopoli rolnych i pozwoliła głodującym odzyskać utraconą w wyniku liberalizacji suwerenność żywnościową.
Zobacz także...