Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Galeria ojców Autorytet publiczny w literaturze..

14-05-2014, 13:44
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 51.50 zł     
Użytkownik phkowalska
numer aukcji: 4240625248
Miejscowość Siemiatycze
Wyświetleń: 1   
Koniec: 13-06-2014 13:32:22

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
Rok wydania (xxxx): 2009
Kondycja: bez śladów używania
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Galeria ojców
Autorytet publiczny w literaturze polskiej lat 1[zasłonięte]800-18

 

Elżbieta Dąbrowicz


Wydawnictwo: Trans Humana

ISBN:[zasłonięte]978-83209-33-1
Format: 17x24
Liczba stron: 550
Oprawa: Miękka
Wydanie: 2009 r. 

Opis:

Elżbieta Dąbrowicz, historyk literatury w Instytucie Filologii Polskiej Uniwersytetu w Białymstoku. Interesuje się literaturą jako fenomenem życia publicznego, biografistyką i historią idei oglądanymi w perspektywie tożsamości podmiotowej oraz identyfikacji środowiskowej i regionalnej. Autorka książki Cyprian Norwid. Osoby i listy (Lublin 1997).
„Wielki to atut tej rozprawy – jej podstawa materiałowa, jej źródłowo-lekturowy charakter. Badaczka umieszcza w erudycyjnej fakturze swej rozprawy szereg gatunków czasopiśmiennictwa krajowego i publicystyki emigracyjnej; pisarstwo biografistyczne (żywoty, nekrologi i wspomnienia pośmiertne, portrety literackie, szkice biograficzne, „galerie znakomitości”); mowy i kazania okolicznościowe; pamiętniki, dzienniki i inne formy memuarystyczne; epistolografię; podróżopisarstwo, prozę moralną, gawędę, eseistykę; odezwy, manifesty, oświadczenia, polemiki i listy publicystyczne; kalendarze obywatelskie i przeglądy piśmiennictwa; prelekcje, traktaty, dzieła historiograficzne i podręczniki; wreszcie, last but not least, wiersze okolicznościowe, poezje elegijne, refleksyjne i opisowe, późnooświeceniowe dzieła wyborowe i arcydzieła romantyczne”.
Z recenzji prof. dr. hab. Bogusława Doparta

„Otrzymaliśmy dzieło wielkiej erudycji, które jest jednocześnie prowadzone w taki sposób, że nasze zainteresowanie nigdy nie gaśnie. Dzieło fragmentaryczne, a jednak układające się w rozległy fresk naszego życia kulturalnego, politycznego i społecznego na przestrzeni półwiecza. Dzieło zanurzone w sam miąższ toczącej się ongiś historii, a przytem żywo współdźwięczące z naszą własną współczesnością”.
Z recenzji prof. dr. hab. Zdzisława Łapińskiego