Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Głosy Ptaków Polskich 2CD - Jaki To Ptak

28-06-2015, 17:49
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 43 zł     
Użytkownik cd_music
numer aukcji: 5224502453
Miejscowość Chorzów
Wyświetleń: 40   

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Liczba płyt w wydaniu: dwie
Opakowanie: w folii
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

szabloniki

Jeśli mają Państwo pytanie dotyczące aukcji, prosimy o kontakt:

e-mail:

[zasłonięte]@epf.pl

Tel:.

0601 [zasłonięte] 777


Wpłata na konto:

Bank Millennium

58 1160 [zasłonięte] 2[zasłonięte]2020001 [zasłonięte] 110704

lub przesyłka pobraniowa

Standardowo przesyłka wysyłana zostaje za pośrednictwem Poczty Polskiej w terminie 3-5 dni roboczych po zaksięgowaniu pełnej opłaty na wskazane konto.
Jeśli wybiorą Państwo inną opcję wysyłkową, prosimy o informację drogą mailową i uwzględnienie przy opłacie ceny towaru plus koszty transportu.

Kupując na naszych aukcjach dowolną ilość płyt CD jednorazowo opłata za wysyłkę przedmiotów jest również jednorazowa i w tej samej wysokości - np. 7 zł (wysyłka za pośrednictwem Poczty Polskiej - list polecony priorytet).

Po dokonaniu zakupu proszę o kontakt w sprawie wyboru tytułu płyty (dotyczy aukcji z więcej niż 1 płytą) oraz sposobie wysyłki.


Głosy Ptaków Polskich 2CD - Jaki To Ptak

 

 

Jaki To Ptak 1 - Rozpoznawanie Ptaków Po Śpiewach i Głosach

Jaki to ptak cz. 1
Płyta przeznaczona dla każdego, kto chce poznać niezwykle różnorodny, dźwiękowy świat ptaków lub poszerzyć swą wiedzę na ten zajmujący temat. Znajdują się na niej nagrania 40 gatunków - zarówno pospolitych, jak i rzadkich. Atutem płyty są doskonałej jakości nagrania i szczegółowy opis ptasich śpiewów i głosów zawarty w dołączonej książeczce, a także-co równie ważne-wnikliwy komentarz czytany w trakcie nagrań przez Janusza Szydłowskiego. Warto przekonać się, że rozpoznawanie ptaków po śpiewach i głosach wcale nie jest tak trudne, jak by się to z pozoru mogło wydawać, a proponowana płyta idealnie się do tego celu nadaje. Autorem nagrań oraz projektu graficznego jest Tomasz Ogrodowczyk 2005 r. Płyta wpisana do rejestru środków dydaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, zalecanych do wykorzystania w szkołach.

Płyta do nauki rozpoznawania głosów ptaków. Zawiera nagrania śpiewów i głosów 40 gatunków ptaków - rzadkich i pospolitych. Zaliczany do rzadkich w Polsce gatunków cietrzew podczas tokówwydaje głuche, wibrujące gulgotanie, przerywane syczącym, nagłym dźwiękiem, zwanym czuszykaniem. Przy czuszykaniu samiec podskakuje w górę i trzepocze skrzydłami. Czesem gulgotanie cietrzewi przechodzi w dźwięk, przypominający śmiech.
Wilga natomiast, poza swoim pięknym, fletowym pogwizdywaniem potrafi cicho szczebiotać, co jest u tego ptaka oznaką zadowolenia. Takie ciekawostki i szczegóły ptasich głosów i piosenek znajdują się na płycie. Lektor, którym jest Janusz Szydłowski, wiedzie nas za ucho i po wysłuchaniu fragmentu nagrania opowiada o danym gatunku, zwraca uwagę na charakterstyczne elementy głosu.
Okładka płyty to 24-stronnicowa książeczka, gdzie znajdują się zdjęcia i opisy gatunków. Warto przekonać się, że rozpoznawanie ptaków po śpiewach i głosach wcale nie jest tak trudne, jak by się to z pozoru mogło wydawać.

Autorem nagrań oraz projektu graficznego jest Tomasz Ogrodowczyk

Rok produkcji: 2005

Spis gatunków:

  1. głos kosa
  2. głos drozda śpiewaka
  3. głos zięby
  4. głos rudzika
  5. głos strzyżyka
  6. głos kowalika
  7. głos sikory bogatki
  8. głos wilgi
  9. głos słowika rdzawego
  10. głos słowika szarego
  11. głos szpaka
  12. głos pełzacza leśnego
  13. głos pierwiosnka
  14. głos świstunki
  15. głos piecuszka
  16. głos żurawia
  17. głos dzięcioła dużego
  18. głos dzięcioła średniego
  19. głos głuszca
  20. głos cietrzewia
  21. głos bażanta
  22. głos derkacza
  23. głos piegży
  24. głos cierniówki
  25. głos pokrzewki czarnołbistej
  26. głos muchołówki żałobnej
  27. głos pleszki
  28. głos kopciuszka
  29. głos brzęczki
  30. głos strumieniówki
  31. głos świerszczaka
  32. głos rokitniczki
  33. głos trzciniaka
  34. głos trzcinniczka
  35. głos łozówki
  36. głos zaganiacza
  37. głos potrzosa
  38. głos potrzeszcza
  39. głos trznadla
  40. głos ortolana

 

Jaki To Ptak 2 - Rozpoznawanie Ptaków Po Śpiewach i Głosach

Jaki to ptak cz. 2

Druga płyta z serii "Jaki to ptak - rozpoznawanie ptaków po śpiewach i głosach" zawiera kolejnych 40 gatunków ptaków. Podobnie jak na pierwszej, tak i na tej płycie, przy omawianiu śpiewów poszczególnych ptaków, czytany jest przez Janusza Szydłowskiego wnikliwy komentarz, w którym lektor zwraca uwagę na charakterystyczne elementy występujące w śpiewach i głosach, na jakie należy zwrócić uwagę chcąc bezbłędnie rozpoznać ptaka w terenie. Ponadto do płyty dołączona jest książeczka, w której znajdują się fotografie ptaków, krótkie opisy dotyczące biologii, występowania i charakterystycznych cech śpiewów. Autorem nagrań oraz projektu graficznego jest Tomasz Ogrodowczyk.2006 r. Płyta wpisana do rejestru środków dydaktycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, zalecanych do wykorzystania w szkołach.

Na drugiej płycie z serii "Jaki to ptak?" usłyszymy między innymi głos skowronka. To potok melodyjnych gwizdów i treli, wydawanych w charakterystycznym locie tokowym. Pierwsze skowronki słychać już pod koniec lutego. Na płycie poznamy odpowiedź na pytanie czym różni się głos skowronka od lerki, czyli skowronka borowego.
Sójka to doskonały naśladowca głosów innych ptaków. Usłyszymy, jak naśladuje głos puszczyka, głos kruka, a także głos orzechówki. Do szczególnej wprawy doszła jednak sójka w naśladowaniu głosu myszołowa.
Czyże najczęściej można usłyszeć zimą, kiedy całe stada żerują wysoko w koronach olch, robiąc spory harmider. Głos myszołowa zaś obecny jest o każdej porze roku. Ten najpospolitszy polski ptak drapieżny wydaje chcarakterystyczne, przeciągłe, miałczące okrzyki.
Podobnie jak na pozostałych płytach z tej serii w rozpoznawaniu ptaków pomaga nam lektor. Każdy gatunek opisany jest w książeczce, która stanowi okładkę płyty. Znajdziemy tam informacje o biologi, występowaniu i charakterystycznych elementach zachowania poszczególnych gatunków ptaków, a także zdjęcia.

Autorem nagrań oraz projektu graficznego jest Tomasz Ogrodowczyk.

Rok produkcji: 2006

Spis gatunków:
  1. głos skowronka
  2. głos lerki
  3. głos świergotka drzewnego
  4. głos gajówki
  5. głos pokląskwy
  6. głos dziwonii
  7. głos kuropatwy
  8. głos przepiórki
  9. głos sroki
  10. głos sierpówki
  11. głos puchacza
  12. głos puszczyka
  13. głos myszołowa
  14. głos sójki
  15. głos dzięcioła średniego
  16. głos dzięciołka
  17. głos droździka
  18. głos kwiczoła
  19. głos słonki
  20. głos muchołówki szarej
  21. głos muchołówki małej
  22. głos muchołówki białoszyjej
  23. głos sikory czubatki
  24. głos sikory sosnówki
  25. głos sikory ubogiej
  26. głos modraszki
  27. głos mysikrólika
  28. głos zniczka
  29. głos dzwońca
  30. głos czyża
  31. głos perkoza dwuczubego
  32. głos perkoza rdzawoszyjego
  33. głos perkozka
  34. głos łyski
  35. głos krzyżówki
  36. głos gęgawy
  37. głos czapli siwej
  38. głos bąka
  39. głos zimorodka
  40. głos jemiołuszki