GĘSIARKA BRYTFANNA ŻELIWNA 6L
Produkt wykonany z żeliwa - posiada bardzo dobre właściwości cieplne. Można podawać na nim potrawy prosto na stół mając pewność, że jeszcze bardzo długo pozostaną ciepłe.
Grube dno i brzegi gęsiarki żeliwnej oraz jej duża waga(8,2kg) sprawia , że potrawy bardzo wolno stygną.
Naczynia nie zawierają żadnych związków chemicznych, które mogłyby się wydzielać podczas gotowania lub smażenia ze szkodą dla organizmu człowieka.
Szefowie kuchni na całym świecie podziwiają niepodważalne właściwości grillowania, smażenia i gotowania w naczyniach żeliwnych
Gęsiarki można używać do: bezpośredniego podawania na stół potraw tradycyjnej kuchni (duszonego drobiu, różnych gatunków mięs, dziczyzny itp.), podawania potraw egzotycznych, steków.
Chcesz poznać niepowtarzalny sposób na przygotowywanie zdrowych potraw ?- Takie potrawy przygotujesz w gęsiarkach żeliwnych.
- Żywność smażona bez tłuszczu jest „lżejsza” od smażonej tradycyjnie.
- Naczynia żeliwne podczas gotowania nie wydzielają żadnych szkodliwych związków chemicznych, co za tym idzie jedzenie jest zdrowsze.
- Wysoka temperatura jaką uzyskują gęsiarki żeliwne umożliwia błyskawiczne przygotowanie potraw.
- Naczynia z żeliwa wyjątkowo dobrze przewodzą ciepło i rozgrzewają się równomiernie. Nie ma ryzyka, że z jednej strony będzie przypalone a z drugiej niedosmażone.
- Są bardzo wytrzymałe. Przy odpowiedniej konserwacji przetrwają dziesiątki lat.
- Nadają się do gotowania na otwartym ogniu, a także w piekarnikach oraz na kuchenkach gazowych itp.
Jak dbać o gęsiarki żeliwne?
Niestety te kulinarne cuda wymagają trochę więcej troski niż zwykle stalowe gęsiarki
- Przed pierwszym użyciem trzeba je umyć wodą z płynem do mycia naczyń i zaimpregnować olejem spożywczym.
Impregnujemy je w następujący sposób:
1. Naczynie myjemy i osuszamy dokładnie ręcznikami.
2. Umieszczamy na palniku na ok. 2 minuty. Na lekko rozgrzane naczynie wylewamy troszeczkę oleju, np. rzepakowego lub słonecznikowego i pozostawiamy tak na kolejne 2 minuty.
3. Zdejmujemy z ognia, czekamy aż wystygnie. Wycieramy resztę oleju papierowym ręcznikiem.
4. Zakonserwowane w ten sposób naczynie przechowujemy w suchym miejscu.
Tak zaimpregnowane naczynie zyskuje naturalną nieprzywierającą powierzchnię i można w nim przyrządzać potrawy praktycznie bez użycia tłuszczu.
Na co dzień:
- Po każdym użyciu dokładnie myjemy i osuszamy naczynia.
- Impregnujemy co pewien czas.
- Przechowujemy naczynia w suchym miejscu.
Nie można naczyń żeliwnych myć w zmywarce. Chemia używana w zmywarkach może spowodować korodowanie powierzchni.
Jeśli jednak doprowadzimy do zardzewienia naczynia, rdzę możemy zdrapać drucianym drapakiem. Po oczyszczeniu powierzchni, impregnujemy patelnię i nadal będzie nam dobrze służyć.
Jak przyrządzać potrawy z użyciem gęsiarki żeliwnej?
Dobór odpowiedniej temperatury jest bardzo ważny, ponieważ to od niej w dużej mierze zależy jakość i walory smakowe przygotowywanych potraw.
Jeśli nie jesteśmy pewni czy gęsiarka jest już odpowiednio rozgrzana, zróbmy prosty test.
- Wlewamy na rozgrzaną gęsiarkę kilka kropel wody. Jeżeli kropelki natychmiast parują to prawdopodobnie patelnia jest za gorąca. Natomiast jeśli wylana do naczynia woda zaczyna się powoli gotować, to znaczy że jest ona jeszcze za zimna. Optymalną temperaturę otrzymujemy jeśli kropelki syczą i odskakują.
- Trzeba pamiętać, że kwaśne potrawy takie jak np. sos pomidorowy mogą mieć ciemniejszą barwę. Wynika to z faktu, że do potraw kwaśnych przedostają się związki żelaza. Nie jest to szkodliwe dla zdrowia, wręcz odwrotnie, rekompensuje naszemu organizmowi ewentualne braki żelaza w diecie.
- Nie zaleca się przechowywania kwaśnych potraw w naczyniach żeliwnych, ponieważ jedzenie może nabrać metalicznego posmaku
Realizacja zamówień tylko po wpłacie na konto- czas oczekiwania od 5-10dni
SMACZNEGO
|