Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

Góry wolność i przygoda+Broad Peak TRAGEDIA

03-01-2015, 19:19
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 129.80 zł     
Użytkownik www_ksiegarz_pl
numer aukcji: 4867042534
Miejscowość Tychy
Zostało sztuk: 10    Wyświetleń: 2   
Koniec: 03-01-2015 19:17:02

Dodatkowe informacje:
Stan: Nowy
Okładka: miękka
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Góry wolność i przygoda+Broad Peak TRAGEDIA


Góry wolność i przygoda

Od trekkingu do alpinizmu

Autor/autorzy:

Oprawa: Miękka
Format: 20.0x24.0cm
Liczba stron: 596
Wydanie: 3
Rok wydania: 2014
Data wprowadzenia: 2[zasłonięte]014-10
ISBN: [zasłonięte]978-8379-331-4

Nowa edycja najpopularniejszego na polskim rynku wydawniczym podręcznika górskiego, nazywanego “górską biblią”. Książka ta została napisana z myślą zarówno o początkujących, jak i zaawansowanych miłośnikach turystyki pieszej i sportów górskich. Niesie całe bogactwo informacji dla wspinaczy i turystów na wszystkich poziomach zaawansowania – od nowicjusza do eksperta. Prezentuje ona połączoną wiedzę wielu ludzi gór, którzy zwiedzili większość masywów górskich świata.

Książka została wzbogacona o nowy rozdział poświęcony treningowi. Kilka innych rozdziałów nieomal całkowicie zmieniono, co odzwierciedla postęp wiedzy o górach oraz wyniki badań dotyczących bezpieczeństwa wspinaczki i działania w górach. Omówiono zastosowanie nowego sprzętu, który pojawił się na rynku w ciągu ostatnich lat, a także nowe techniki pokonywania trudnego terenu.
Tomasz Kliś

Broad Peak Niebo i Piekło

Oprawa: Twarda
Format: 16.5x22.0cm
Liczba stron: 432
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
Data wprowadzenia: 2[zasłonięte]014-05
ISBN: [zasłonięte]978-8377-949-7

Pierwsza książka o tragedii na Broad Peak.

Czy wraz z dramatycznymi wydarzeniami na Broad Peak w 2013 roku skończył się w Polsce himalaizm, jaki znaliśmy dotychczas? Autorzy próbują odpowiedzieć na to pytanie, analizując krok po kroku najważniejsze wydarzenia podczas polskiej wyprawy w 2013 roku. Przeprowadzają przejmujące rozmowy ze świadkami wydarzeń, przyjaciółmi tragicznie zmarłych i ich rodzinami. Dokonują wiwisekcji etyki polskiego himalaizmu. Piszą też o granicach pasji, zastanawiają się, czy wspinaczka jest hymnem wolności, czy też raczej najwyższe góry powinniśmy nazywać Himalajami egoizmu?

Książkę polecają:
Martyna Wojciechowska:
W tej książce nie znajdziecie spekulacji i sensacji. To rzetelna relacja z dokonań „Lodowych Wojowników”, porywająca opowieść o wyjątkowych ludziach, którzy przesunęli granicę naszych możliwości i na zawsze przejdą do historii. Wierzę, że każdy z bohaterów tej książki zginął robiąc to, co kochał najbardziej i nie nam, którzy pozostali bezpiecznie na nizinach, to oceniać. Warto przeczytać „Broad Peak. Niebo i piekło” i szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie, jaka jest cena marzeń, którą warto zapłacić.

Roman Paszke:
„Sztuka cierpienia” – określenie to dotyczy nie tylko tych, „co zamknięci pomiędzy himalajskimi ścianami”. Ci co zostają w domu niewyobrażalnie cierpią. Pełni obaw, czy skalne i lodowe ściany wypuszczą ich bliskich żywych. Kiedyś marzyłem, by zostać wspinaczem wysokogórskim. Chłonąłem książki o tych, którzy poczuli szczyty pod stopami. Czy pomiędzy ścianami fal można poczuć się tak samo jak oni? Nie wiem... Jak jest naprawdę w górach ¬¬– przeczytajcie.

Marek Kamiński:
Niezwykła książka pokazująca od kulis nie tylko przebieg tragedii na Broad Peaku. To także retrospekcja i spojrzenie na sprawę z dzisiejszej perspektywy. Dzięki książce bliżej poznałem ludzi, z których wielu znałem osobiście, w tym Tomka Kowalskiego, który chciał wybrać się na Bieguny Ziemi. Wydaje mi się, że ścieżka osądzania i szukania winnych jest łatwiejszą drogą. Dużo trudniejsza jest próba zrozumienia skomplikowanego życia ludzkiego, które jak w soczewce skupiło się na Broad Peaku 5 marca 2013 roku. Warto przerobić lekcję, która płynie z tej tragedii.

Autorzy:
Bartek Dobroch i Przemysław Wilczyński są dziennikarzami „Tygodnika Powszechnego”. W roku 2013 otrzymali przyznawaną przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Nagrodę im. Kazimierza Wierzyńskiego za cykl tekstów na temat wyprawy na Broad Peak. Przemysław Wilczyński prywatnie jest synem himalaisty Ludwika Wilczyńskiego, pierwszego polskiego zdobywcy – wraz z Wojciechem Kurtyką – ośmiotysięcznika Dhaulagiri. Bartek Dobroch jest przewodnikiem tatrzańskim, międzynarodowy przewodnikiem górski UIMLA oraz alpinistą.


kupujesz wypełnij - formularz płacę

niezależnie od formy płatności

 

 

DANE DO PRZELEWU:
P.P.H.U Najbar Mirosław
ul.Batorego 24
43-100 Tychy
ING BANK ŚLĄSKI
92 1050 [zasłonięte] 1[zasłonięte]3990023 [zasłonięte] 247368


TEL     32 [zasłonięte] 93         32 [zasłonięte] 72