Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

FUSING PIEC EVENHEAT STUDIO PRO STP

01-07-2015, 17:34
Aukcja w czasie sprawdzania nie była zakończona.
Cena kup teraz: 5 269 zł     
Użytkownik Macadamia11
numer aukcji: 5413119312
Miejscowość Poznań
Wyświetleń: 17   
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Piec do fusingu ze sterownikiem STP oraz okienkiem do kontroli przebiegu procesu topienia szkła

Producent: Evenheat


Dane techniczne:


230V/2,2 KW

wymiary wewnętrzne: 20,3 x 20,3 x 11,4 cm  

Wymiary zewnętrzne: 55,8 x 45,7 x 45,7 cm

temperatura max. 982°C

waga: 13,6 kg

 

 

WPROWADZENIE DO FUSINGU


 ZASADY BEZPIECZNEJ PRACY Z PIECEM DO FUSINGU I CERAMIKI. 

PIECE BEZ KOMPUTEROWEGO LUB ELEKTRONICZNEGO STEROWANIA:

  1. Element grzewczy musi być chroniony przed kontaktem ze szkliwem, kawałkami szkła, czyściwa pieca, separatora czy krzemionki, w przypadku kontaktu z tymi substancjami może bowiem zostać trwale uszkodzony.

  2. Podczas wypalania szkliwionej ceramiki upewnij się, że nie dotknie ona mufli z włókien ceramicznych.

  3. NIGDY NIE DOTYKAJ GORĄCYCH BOKÓW URZĄDZENIA!

  4. Piec powinien pracować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

  5. Nie dopuść, aby we wnętrzu pieca znalazły się jakiekolwiek substancje organiczne (resztki jedzenia itp.) mogą one bowiem uszkodzić, a nawet zniszczyć urządzenie

  6. WILGOĆ WE WNĘTRZU URZĄDZENIA PODCZAS TOPIENIA SZKŁA lub CERAMIKI MOŻE DOPROWADZIĆ DO EKSPLOZJI!!!


2. PRZYGOTOWANIE DO PRACY

Pamiętaj żeby zakładać odzież ochronną do pracy z piecem. Koniecznie załóż okulary ochronne z bocznymi osłonami i maseczkę ochronną. Należy też zawsze pamiętać o specjalnych rękawicach ochronnych, najlepiej odpornych na wysokie temperatury.

Posmaruj czyściwem pieca bądź separatorem powierzchnię podstawki do topienia szkła, lub zastosuj ogniotrwały materiał do oddzielenia dna pieca od szkła we wnętrzu urządzenia.

Czyściwo pieca kupuje się w postaci sproszkowanej. Trzeba je zmieszać z wodą i nanieść na powierzchnię podstawki do topienia szkła miękkim pędzelkiem. Jeśli używasz formy do wytopu szkła, posmaruj spód formy, aby bez trudu oddzielić stapiane elementy od formy po ostygnięciu.

Trzeba starać się, aby powłoka czyściwa lub separatora była jak najbardziej gładka, ponieważ odbije się ona na spodzie stapianych elementów.

Jeżeli używasz czyściwa lub jakichkolwiek preparatów zawierających wilgoć dopilnuj, aby całkowicie wyschły przed wypalaniem. Można ten proces przyspieszyć wkładając podstawkę na 3 minuty do włączonego pieca z uchyloną pokrywą. Po trzech minutach należy odłączyć piec od prądu i pozostawić podstawkę do ostygnięcia.


3. WYPALANIE SZKŁA

  1. Umieść podstawkę ze szkłem na dnie pieca. Połóż pokrywę urządzenia na spodzie i podłącz je do prądu. Uchylaj pokrywę od czasu do czasu: kiedy wnętrze stanie się czerwone, sprawdzaj stan szkła co mniej więcej 20 sekund.

    1. w miarę podgrzewania szkło odkształca się, a poszczególne elementy stapiają się ze sobą, ostre krawędzie zaokrąglają się a powierzchnia szkła zdaje się płynna.

    2. Gdy już osiągniesz efekt o jaki Ci chodziło, odłącz piec od zasilania i podeprzyj pokrywę pieca na wysokości ok. 2,5 cm niską podpórką. Po 30 sekundach opuść pokrywę i pozwól by piec ostygł powoli.


  1. Kiedy wyjąć szkło ze środka?

    1. to kwestia doświadczenia i wprawy. Generalna zasada jest taka, że im mniejsze, lżejsze, cieńsze elementy tym szybciej mogą być wyjęte – najmniejsze i najcieńsze nawet bezpośrednio po wypaleniu, większe, o grubszych ścianach trzeba we wnętrzu pieca pozostawić dłużej. Dla bezpieczeństwa możesz dopilnować, aby piec ostygł do temperatury 500 F (260oC) lub mniejszej przed wyjęciem szkła ze środka.

    2. po wyjęciu podstawki ze szkłem ze środka należy umieścić ja na blaszanej płytce  na której powinien być ustawiony piec. Ciepło z podstawki sprawi, że szkło nie ostygnie zbyt gwałtownie.