Fundusze UE 2[zasłonięte]014-20
Nowa perspektywa - nowe możliwości
Gwizda Michał, Kosewska-Kwaśna Magdalena, Żółciński Szymon
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 16.5x23.5cm
Ilość stron: 278
Wydanie: 1
Rok wydania: 2014
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-6673-9
Publikacja stanowi podręcznik opisujący w sposób zwięzły zasady i możliwości pozyskania dofinansowania z Funduszy UE w ramach nowej perspektywy finansowej UE 2[zasłonięte]014-20. Pozycja ta skierowana jest zarówno do przedsiębiorców i samorządów rozważających realizację projektów z dofinansowaniem unijnym, jak i do instytucji finansujących (banków, inwestorów prywatnych, funduszy inwestycyjnych). Ponadto, może ona służyć jako źródło wiedzy dla studentów oraz pracowników szkół wyższych i instytucji naukowych.
W publikacji omówiono aspekty prawno-organizacyjne systemu wdrażania nowych funduszy UE, w tym najbardziej aktualne uregulowania prawne (zarówno na szczeblu UE, jak i krajowym). Poruszono problematykę występowania pomocy publicznej oraz scharakteryzowano najbardziej interesujące rodzaje pomocy (pomoc regionalna, pomoc horyzontalna na B+R+I, pomoc horyzontalna na energetykę i środowisko). Pozycja ta zawiera również omówienie kierunków wsparcia z Funduszy UE w nowych programach. Dodatkowo, poruszono prawno-podatkowe aspekty wykorzystania środków Funduszy UE w finansowaniu działalności samorządów i przedsiębiorców.
Publikacja bazuje na prawie 10-cio letnim doświadczeniu firmy Crido Taxand w realizowaniu projektów dofinansowanych ze środków pomocowych (pozyskane ponad 3,5 mld zł dofinansowania) – zaprezentowane zostały przykłady dobrych praktyk i zrealizowanych oraz rozliczonych projektów.
Dotacje w prawie podatkowym
Dokumentacja i rozliczanie
Oprawa: Miękka
Format: 14.5x20.5cm
Ilość stron: 168
Rok wydania: 2011
ISBN: 978-83-[zasłonięte]-1584-5
Prezentowana publikacja jest jedną z niewielu na rynku pozycji dotyczących rozliczeń podatkowych i księgowych otrzymanych dotacji. Z chwilą wejścia Polski do Unii Europejskiej liczba pozyskiwanych dotacji znacznie wzrasta, a o problemach związanych z ich rozliczaniem w systemie podatkowym świadczą liczne pisma organów podatkowych oraz orzeczenia sądów administracyjnych. Obok omówienia zasad rozliczania dotacji oraz stosowania zwolnień przytoczone zostały orzeczenia sądów oraz pisma organów podatkowych, zwłaszcza dotyczące zagadnień spornych.
W książce omówiono m.in.:
- dotacje i zwolnienia w podatku dochodowym od osób fizycznych,
- dotacje i zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych,
- dotacje a koszty uzyskania przychodu,
- dotacje w podatku VAT,
Publikacja jest przeznaczona dla księgowych, biur rachunkowych oraz doradców podatkowych zajmujących się rozliczaniem dotacji.