Erotyka Lata dwudzieste, lata trzydzieste
DRAGON
Oprawa: Twarda
Format: 24.0x33.0cm
Liczba stron: 112
Album ten jest prawdziwą gratką dla miłośników starej fotografii oraz koneserów kobiecego ciała. Na ponad stu stronach zaprezentowane zostały jedyne w swoim rodzaju zdjęcia nagich kobiet wykonane przed II wojną światową.
Dzięki swojej odwadze i doświadczeniu starzy mistrzowie obiektywu zdołali wydobyć z modelek esencję erotycznego piękna, nie odzierając ich przy tym z godności. Uczynili je w ten sposób nieśmiertelnymi, wiecznie młodymi i uwodzicielskimi – takimi, jakie możemy podziwiać po dziś dzień.
Erotyka. Lata dwudzieste, lata trzydzieste to wyjątkowa podróż w czasy stylu art déco, fotoplastykonów i obrazów stereoskopowych. To również podróż do najbardziej wstydliwych w owych czasach zakątków, na myśl których niejeden policzek zapalił się rumieńcem.
Cały ten seks Kroniki podkasane
Wydawca:
BAOBAB
Oprawa: Twarda
Format: 14.4x20.6cm
Liczba stron: 104
U pań zakryte pozostawało nawet to, co na pozór widoczne. Przed 120 laty moda nakazywała bowiem barwić karminem uszy, by z lekka prześwitywały spod pukli, malować na skroniach, grzbietach dłoni i tak zwanym gorsie błękitne żyłki, tudzież różowić z lekka końce palców. Damy, nawet gdy minęła już wprowadzona przez hiszpańską małżonkę Napoleona III moda krynolin o architektonice paryskiej Opery, w których stelaże wkraczało się przez drzwiczki, nadal więziły zwoje tkanin marszczonych, upiętych, spienionych i wzniesionych w sąsiedztwie kości ogonowej na tiurniurach - włosianych wałkach, upodobniających sylwetki do drobiu. Spięte od góry stalowymi bryklami gorsetów, poniżej pasa panie cieszyły się jednak pobudzającą wyobraźnię swobodą. Cesarzowa Eugenia miała 486 koszul, lecz ledwie trzy pary majtek, używała ich bowiem tylko do jazdy konnej. (fragment)
Poza opowiescia o historii odkrywania ciala m. in, sprobujemy odpowiedziec na pytania: Dlaczego Yves Montand kupil radzieckie gacie?
Czym naprawde bylo w XX wieku polowanie na kroliki? Kto wierzy w striptiz powszechny? Jak koncza sie zabawy z Lolita? czy Kogo podniecala martwa Kleopatra?
Ksiazka jest bogato ilustrowana {ponad 200 aktow na starych fotografiach).
Fotografia aktu
Stylizacja - techniki - oświetlenie
Tłumacze: Brzozowski Radosław
Wydawca:
GALAKTYKA
Oprawa: Miękka
Format: 19.0x26.5cm
Liczba stron: 384
Książka skierowana jest do wszystkich zainteresowanych fotografią aktu. Dowiesz się z niej, jak fotografować ciało ludzkie zarówno w studiu, jak i w mieszkaniu.
Oprócz zgłębienia tajników klasycznego, kobiecego aktu nauczysz się też, jak pracować nad aktem męskim i zdjęciami par. Prezentowane w publikacji rozwiązania są bardzo zróżnicowane, jeśli chodzi o stopień trudności. Zdjęciom oraz opisom ich wykonania towarzyszą bardzo przydatne schematy przedstawiające sposób oświetlania. Znajdą tu coś dla siebie i początkujący fotografowie, i profesjonaliści.
Marcin Grabowiecki, Fotopolis.pl
• Zbiór inspirujących aktów, zrealizowanych w różnorodnych stylach
• Zdjęcia opatrzone szczegółowymi informacjami technicznymi oraz trójwymiarowymi diagramami prezentującymi sposób oświetlenia sceny
• Wskazówki ekspertów na temat technik fotograficznych i sprzętu wraz z przedstawionymi krok po kroku sposobami realizacji konkretnych zdjęć
• Lektura obowiązkowa dla amatorów i profesjonalistów, chcących poprawić swój fotograficzny warsztat
Nagość od zawsze pociąga artystów i fotografów, a jednocześnie stanowi jeden z najtrudniejszych do opanowania tematów.
Spojrzenie aparatu fotograficznego jest bezlitosne i mało selektywne, tak więc uzyskanie wrażenia artyzmu i subtelności
wymaga bardzo uważnej kontroli nad pozą i, co ważniejsze, nad oświetleniem aktu. Fotografia aktu odkrywa tajemnice pracy ze światłem w wykonaniu mistrzów fotografii; omawia ponad 140 aktów utrzymanych w różnorodnej stylistyce. Przy każdym ze zdjęć znajdują się: schemat ukazujący sposób oświetlenia oraz omówienie elementów, które sprawiły, że obraz jest udany.
Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz pracę w tej dziedzinie fotografii, czy też jesteś doświadczonym zawodowcem, znajdziesz tu wiele doskonałych pomysłów, które możesz zaadaptować we własnej pracy. Dlatego jest to podręcznik niezbędny w biblioteczce każdego fotografa.
Fotografia obnażona Mistrzowskie sesje aktu
Wydawca:
HELION
Oprawa: Miękka
Format: 20.0x23.0cm
Liczba stron: 180
Modelowanie bryły ludzkiego ciała
Mistrzowskie manipulacje światłem i cieniem
Tworzenie atmosfery zaufania na sesji zdjęciowej
Wykorzystywanie kreatywnych zabiegów fotograficznych
Dowiedz się, jak stworzyć profesjonalne studio fotograficzne. Opanuj światło, wykorzystaj opcje, które daje Ci Twój sprzęt, i osiągaj zamierzone efekty.
Akt to nie tylko golizna. To zaklęte w obrazie za pomocą techniki fotograficznej najgłębsze ludzkie emocje. A brak ubrania jest jedynie dosadnym narzędziem wyrazu. Ludzka fizyczność od zawsze fascynowała, inspirowała i niepokoiła artystów, rozwijała ich warsztat i wzbogacała dziedzictwo historii sztuki. Nie ma drugiego tak wdzięcznego i kontrowersyjnego tematu jak nagie ciało. Odrzucane w średniowieczu, gloryfikowane przez renesans, w końcu na stałe rozgościło się w malarstwie i rzeźbie, by wreszcie w 1840 roku zawędrować na kliszę fotograficzną.
Akt jest swoistym hołdem dla piękna ludzkiego (najczęściej kobiecego) ciała. Dzięki solidnemu warsztatowi fotografika, właściwemu sprzętowi, umiejętnemu operowaniu światłem i cieniem oraz zaufaniu między artystą a modelką powstają zachwycające dzieła. Delikatne, subtelne, eteryczne… lub też prowokujące, wyrafinowane i drapieżne. Zdjęcia mówiące więcej niż tysiąc słów. Obrazy przedstawiające żywe emocje, pragnienia, oddanie, erotyczną pasję. Kuszące seksem, kokietujące zmysły i wyobraźnię, zapraszające do intymnego świata. Albo wykorzystujące nagość i bryłę ludzkiego ciała jedynie jako instrumenty tworzące niebanalny obraz.
Intymne spojrzenie
Wydawca:
BRUNON SZCZEPIŃSKI
Oprawa: Miękka ze skrzydełkami
Format: 23.5x28.0cm
Liczba stron: 136
Akt - obraz nagiego, przeważnie kobiecego ciała - to jeden z najważniejszych i najstarszych motywów ikonograficznych w historii sztuki.
W tej szczególnej technice bowiem możliwość wizualnego dotyku konkretu ciała, ulotności chwili i niepowtarzalności ułamkowych gestów sprawia, że akt staje się nie tylko motywem, tematem - także niezwykle istotnym środkiem wyrazu. I tak właśnie traktuje akt w swojej fotograficznej twórczości Brunon Szczapiński.
Fragment Wstępu