Cena kup teraz: 330 zł
Aktualna cena: 319 zł
Użytkownik
PHUTrendline
numer aukcji: 2345058704
Miejscowość net
Wyświetleń: 85
Koniec: 27-05-2012, 20:37
Dodatkowe informacje:
Stan: Używany Producent: Maxi Cosi Dodatkowe informacje: Regulacja oparcia, Regulowany zagłówek, Demontaż oparcia, Zdejmowane pokrycie, Kolor: Odcienie niebieskiego,
Fotelik dla dzieci starszych, o wadze od 15-36 kg
Montowany w samochodzie przodem do kierunku jazdy. Dziecko wraz z fotelikiem przypinamy tym samym, 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa, odpowiednio przeprowadzonym przez jeden z dwóch zaczepów w zagłówku (pas barkowy) oraz przez szczeliny pod oboma podłokietnikami (pas biodrowy). Rodi XP posiada oparcie z regulowaną, 8-stopniową wysokością zagłówka, co pozwala na bezpieczne i wygodne ułożenie głowy dziecka odpowiednio do jego wzrostu.
Jeżeli z fotelika korzysta młodsze lub niższe dziecko, ( o wadze min. 15 kg.), należy się upewnić czy jego wzrost pozwala już na korzystanie z takiego fotelika: pas barkowy będąc wsunięty do czerwonej szczelinki w zagłówku ustawionym na najniższym poziomie musi przebiegać bezpośrednio nad ramieniem dziecka.
Szerokie boki, które zapewniają maksymalną ochronę głowy dziecka szczególnie podczas bocznych uderzeń. Podczas snu dziecka zagłówek tworzy korytarz ochrony dla głowy utrzymując ją w najbezpieczniejszej dla niej przestrzeni.
Dzięki zintegrowanej z siedziskiem płytce Rodi XP jest fotelikiem, który posiada możliwość ustawienia w dwóch pozycjach (siedzącej i półleżącej). Specjalny uchwyt w siedzisku fotelika, umożliwi sprawną zmianę pozycji oparcia. W fotelikach gr. II,III - typu Rodi XP zmiany pozycji oparcia nie można wykonywać gdy dziecko siedzi w foteliku! Wygodna, pozycja półleżąca jest niezbędna szczególnie dla maluchów. Zapewnia dodatkowy komfort podczas snu, długich podróży bez względu na wiek małego pasażera.
Taki model fotelika służy dziecku najdłużej. Najczęściej przesiada się do niego dziecko 3-4 letnie i korzysta do 10-12 roku życia. W sytuacji, w której starszemu dziecku jest już niewygodnie w foteliku, bez trudu można odczepić oparcie wraz z zagłówkiem. Dziecko może wtedy korzystać tylko z siedziska, które zapewni niższemu dziecku odpowiednią wysokość, by mogło podróżować prawidłowo przypięte, zabezpieczone 3-punktowym samochodowym pasem bezpieczeństwa.
Tapicerka jest wypinana. Można ją prać
Fotelik używany,tapicerka nowa, oryginalna, stelaż uzywany, nosi ślady normalnego uzytkowania w postaci zarysowań i zadrapań na stelażu i nalepkach.