FOTELIK PALLAS 2-FIX 9-36 kg
FIRMY
Dla Twojego dziecka, po prostu …
PODWÓJNE BEZPIECZEŃSTWO
Fotelik samochodowy PALLAS 2-FIX firmy CYBEX przeznaczony jest dla dzieci 9-36 kg lub w wieku od 9 miesięcy do 12 lat.
W Grupie I fotelik Pallas 2-fix posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci osłony tułowia, dzięki czemu lepiej chroni dziecko niż tradycyjny system z 5-punktowymi szelkami bezpieczeństwa. Fotelik w prosty sposób zmienia się z fotelika z grupy I w nagradzany fotelik z grupy II/III - CYBEX Solution X2-fix. Podobnie jak w przypadku bocznych poduszek powietrznych nowe dodatkowe nakładki zabezpieczające przed zderzeniem bocznym amortyzują siłę uderzenia, znacznie zwiększając bezpieczeństwo w przypadku zderzenia bocznego.
2 FOTELIKI W 1
W Grupie I fotelik Pallas 2-fix posiada dodatkowe zabezpieczenie w postaci osłony tułowia, a dzięki temu, że jest fotelikiem typu "2 w 1" może służyć wyjątkowo długo (nawet do 11 lat). Po zdjęciu osłony oraz bazy, gdy dziecko skończy ok. 3 lata (i waży 15 kg), fotelik ten zmienia się w fotelik CYBEX Solution X2-fix (Grupa II/III). System mocowania ISOFIX zapewnia większe bezpieczeństwo i stabilność fotelika w obu grupach.
REGULOWANA OSŁONA TUŁOWIA NAJLEPSZĄ OCHRONĄ
Unikalną, nowo opracowaną osłonę tułowia fotelika można przesuwać do przodu i do tyłu, tak by optymalnie dopasować ją do dziecka. Zapewnia ona większą swobodę ruchu dla tułowia, jak również większe bezpieczeństwo w porównaniu z tradycyjnymi 5-punktowymi szelkami bezpieczeństwa, szczególnie w czasie zderzenia czołowego. Siły działające w czasie wypadku są rozkładane na powierzchnię osłony tułowia i redukowane dzięki amortyzującym materiałom, z których jest wykonana. System ten przypomina napompowaną poduszkę powietrzną i pomaga w znacznym stopniu zmniejszyć siły działające w czasie wypadku. Szelki nie wpinają się w ciało dziecka, a jednocześnie wrażliwe okolice szyi oraz ramion są właściwie chronione.
WYGODNA FUNKCJA ODCHYLENIA OPARCIA
W grupie I fotelik Pallas 2-fix cechuje się możliwością odchylania oparcia, którego mechanizm znajdujący się z przodu fotelika, można obsługiwać jedną ręką.
ULEPSZONY SYSTEM L.S.P.
Ulepszony liniowy system ochrony przed zderzeniem bocznym (L.S.P.) sprawia, że siła działająca w czasie takiego zderzenia jest systematycznie zmniejszana. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu uruchamia się seria reakcji, w których zagłówek i zabezpieczenie barkowe wraz z dodatkowymi nakładkami amortyzują pęd ciała na początkowym etapie zderzenia i zamykają delikatną główkę dziecka w strefie bezpieczeństwa fotelika.
SYSTEM ISOFIX
System mocowania ISOFIX zapewnia większe bezpieczeństwo i lepszą stabilność w obu grupach wagowych. Wbudowane zaczepy fotelika można łatwo wpiąć w uchwyty ISOFIX w samochodzie. Zaczepy fotelika łatwo się składa, dzięki czemu fotelik ten może być użytkowany w samochodach niewyposażonych w system ISOFIX.
INNE CECHY:
|
3-stopniowa regulacja odchylenia zagłówka
|
11-stopniowa regulacja wysokości zagłówka
|
odchylane oparcie - optymalne dopasowanie do fotela samochodowego
|
wyjmowana wkładka w siedzisku dla
optymalnego dopasowania
wysokości
(Gr.I)
|
DODATKOWE INFORMACJE:
|
dł. 455 mm
szer. 555 mm
wys. 730 - 900 mm
|
waga - 11.2 kg
|
"oddychająca" tapicerka, można prać w pralce w temp. 30°
|
niemiecki projekt i technologia
|
DOSTĘPNE KOLORY:
COBBLESTONE
DO FOTELIKA DODAJEMY GRATISY:
1.
KURIER I UBEZPIECZENIE GRATIS
2.
ORGANIZER I POKROWIEC NA FOTEL SAMOCHODOWY 2w1
WSZYSTKIE SPRZEDAWANE PRZEZ NAS PRODUKTY SA NOWE, ORYGINALNIE ZAPAKOWANE,Z PEŁNĄ GWARANCJA ORAZ DOWODEM ZAKUPU!!!
100% GWARANCJI ORYGINALNOSCI PRODUKTU