Opis produktu:
Przedmiot aukcji: 1 sztuka (1 arkusz) - 1220x610 mm do impregnowania
Nazwa: Fornir kamienny
Producent: Stone Line
Model: Black Slate
Wymiary: 1220 x 610 mm
Grubość: 1,5 - 3 mm
Materiał: łupek, zawiera włókno szklane
Uwaga - warstwa dekoracyjna forniru kamiennego jest w 100% naturalna co za tym idzie, każdy arkusz jest unikatowy i niepowtarzalny. Zdjęcia przedstawione na stronie są zdjęciami poglądowymi.
Wymiary dostępne na naszych aukcjach (cena za arkusz):
- 1220x610 mm do impregnowania - 149,9 PLN
- 1220x610 mm zaimpregnowany lakierem PU - 159,9 PLN
Klejenie:
Miejsce zastosowania definiuje nam rodzaj kleju, który powinien zostać użyty. Fornir kamienny powinniśmy nanosić na klejoną płaszczyznę taką samą metodą jak przy klejeniu tapet - zaczynając od krawędzi, przyklejamy stopniowo dalszą część forniru, równomiernie dociskając go aby usunąć zebrane powietrze między klejonymi płaszczyznami.
Inne modele StoneLine dostępne na naszych aukcjach:
Kliknij na obrazek, żeby przejść do pozostałych aukcji:
Montaż:
Instrukcja montażu
Po raz pierwszy możliwa jest aplikacja cienkiej jak papier warstwy kamienia na wszelkiego rodzaju substraty i nośniki. W rezultacie otrzymujemy totalnie nową estetykę: wnętrza, mebla, detalu architektonicznego! Pola zastosowań – od architektury wnętrz, mebli, obudowy pryszniców, akwariów, elewacji po szeroko rozumiane środki lokomocji. Co więcej, Stone Line to pierwszy kamień, który każdy może samodzielnie obrabiać.
KROK I - CZYSZCZENIE
Odtłuścić i wyczyścić powierzchnie przeznaczone do klejenia.
KROK II – UKŁADANIE WZORU
Pamiętając, iż fornir kamienny jest zaprojektowany przez naturę dlatego też zaleca się przed przystąpieniem do klejenia dopasować „na sucho” każdy z arkuszy układając tym samym żądany wzór co pozwoli nam na zoptymalizowanie końcowego efektu wizualnego.
KROK III – CIĘCIE
Kamienny fornir jest na tyle cienki, iż można go ciąć nożycami ręcznymi lub elektronarzędziami. Podczas cięcia arkuszy należy używać odpowiednich środków ochrony osobistej (maska, okulary, rękawice, itp.) gdyż istnieje możliwość powstania pyłu lub drzazg z włókna szklanego, których nie wolno wdychać. Pomieszczenie przeznaczone do cięcia elektronarzędziami powinny być odpowiednio wentylowane.
KROK IV – WYKOŃCZENIE KRAWĘDZI
Po cięciu aby nasza krawędź kamienia była estetyczna, zaleca się wykończyć ją papierem ściernym o drobnej granulacji lub frezem.
KROK V – GRUNTOWANIE (opcjonalnie)
Kiedy chcemy przykleić kamień bezpośrednio na ścianę, najprostszym sposobem jest zastosowanie klejów dyspersyjnych do ceramiki. Jednak użycie takiego rodzaju kleju wymaga wcześniejszego zagruntowania spodu forniru kamiennego (np. Cerestit CT16 – kwarcogrunt) oraz upewnienia się czy ściana do której chcemy go przykleić jest chłonna. Kleje dyspersyjne moc wiązania nabierają dopiero po odparowaniu wody natomiast poliestrowy spód kamienia jest powierzchnią niechłonną.
KROK VI - KLEJENIE
Miejsce zastosowania definiuje nam rodzaj kleju, który powinien zostać użyty. Dla większości realizacji rekomendowanym klejem jest :
klej poliuretanowy (miejsca o podwyższonej wilgotności np.meble łazienkowe)
klej epoksydowy
klej kontaktowy (zalecany BISON BK 100 do elementów meblowych).
kleje montażowe/polimerowe (zalecany Bison Poly-Max do klejenia na każdej płaszczyźnie, nie wymaga stałego docisku)
*przed przystąpieniem do klejenia zalecamy dokonać testu czy obrany sposób oraz klej spełnia nasze oczekiwania
KROK VII - DOCISK
Fornir kamienny powinniśmy nanosić na klejoną płaszczyznę taką samą metodą jak przy klejeniu tapet - zaczynając od krawędzi, przyklejamy stopniowo dalszą część forniru, równomiernie dociskając go aby usunąć zebrane powietrze między klejonymi płaszczyznami.
Nadmiar powietrza, powinniśmy usunąć poprzez odpowiedni docisk. W tym celu zalecamy użycie wałka ręcznego.
KROK VIII - IMPREGNOWANIE
Najlepsze zabezpieczenie powierzchni można uzyskać poprzez zaimpregnowanie forniru kamiennego lakierami PU na bazie wody z utwardzaczem 2K – elementy na które działa bezpośrednio woda,fronty meblowe,ściana między blatem roboczym a szafkami w kuchni. Do standardowej impregnacji zalecamy oferowane przez nas impregnaty firmy Remmers, które każdy we własnym zakresie może nanieść przy użyciu pędzla lub rolki. Arkusze można impregnować również dostępnymi na rynku środkami do kamienia naturalnego (łupka).
* przed przystąpieniem do impregnowania zalecamy dokonać testu czy wybrany impregnat spełnia nasze oczekiwania
Koszty przesyłki:
Przesyłka kurierska:
129 PLN - przesyłka kurierska
Łączenie kosztów przesyłki dla paneli 3D:
Nie łączymy kosztów przesyłki paneli 3D z kosztami przesyłki innych produktów ze sklepu ze względów logistycznych (panele 3D są wysyłane z różnych magazynów). W przypadku zakupu zarówno paneli, jak i innych produktów ze sklepu (np. fototapet lub paneli innej marki) prosimy o uprzednie wysłanie zapytania mailem lub przez formularz kontaktowy w treści podając listę przedmiotów. Na podstawie zapytania przygotujemy wycenę. Więcej informacji na temat zamówień łączonych można znaleźć na stronie O mnie ("O DecoMania_pl").
Przed zakupem:
Jeśli chcesz, abyśmy pomogli dobrac ilość i rodzaj paneli oraz wyliczyli dokładne koszty dostawy wyślij do nas e-maila na [zasłonięte]@decomania.pl w treści podając wymiary ścian, wybrany wzór panelu oraz docelowy adres wysyłki.
Możliwość obejrzenia wybranych produktów:
W naszym salonie w Warszawie przy Al. KEN 47 można zobaczyć ekspozycję paneli 3D, jak również próbki innych produktów takich jak min. szkło hartowane, fototapety, fotoobrazy i innych produktów dostępnych na naszych aukcjach jak również uzyskać fachową poradę na temat doboru najlepszych rozwiązań do mieszkania.
Jeśli masz jakieś pytania i chcesz dowiedzieć się więcej na temat proponowanych przez nas produktów wyślij do nas maila z pytaniami na [zasłonięte]@decomania.pl lub zadzwoń na numer 533 [zasłonięte] 30 30 - chętnie pomożemy w doborze odpowiedniego rozwiązania!
Zobacz więcej wzorów!