|
|
WITAM NA MOJEJ AUKCJI
PRZY WYGRANIU 4 I WIĘCEJ AUKCJI POKRYWAM
KOSZTA PRZESYŁKI ( na terenie kraju ) – obowiązuje od 1 styczna 2010 !!
pełne brzmienie tytulu : STUDIUM FONETYCZNE z WARMII i MAZUR konsonantyzm
_______________________________________
A BASARA , J BASARA , i inni __________ ZAKŁAD NARAODOWY IMIENIA OSSOLIŃSKICH
wydanie zawiera 51 MAPEK , jedna z MAPEK dla przykładu na zdjęciu !!!
________________________________________________
ILOŚĆ STRON _______________ 237
STAN KSIĄŻKI _______________ DOBRY, okładka przetarta , nierówne grzbiety wydania to zwyczaj wydawniczy lat 50-tych , 60-tych kiedy to składano arkusze wydawnicze a czytelnik sam musiał przeciąć kartki
FORMAT KSIĄZKI _______________ 18 x 26
FOTO zamieszczę po 20 – tej
Autorzy prac monograficznych składających się na I tom Studiów wprowadzili wykresy, mapy profilowe i mapy wyrazowe. Wykresy dotyczą wymówień każdej badanej głoski u tych wszystkich informatorów, u których liczba przykładów danej głoski pozwala na obliczenie procentowe (zazwyczaj około 20), ponieważ jednak nie wszystkie głoski występują w żywym języku jednakowo często, więc zdarza się nieraz, że można było uzyskać wykres dla spółgłosek ? ? natomiast - nie można było a tego samego informatora wykreślić profilu dla spółgłoski ? ? zwłaszcza dla niezmiernie rzadkiej spółgłoski ?, .
W wypadkach, gdy z tej samej miejscowości zebrane zostały zapisy od kilku informatorów, na mapach profilowych umieszczają autorzy tylko wykresy z wymowy jednego informatora, najbardziej typowegodla badanego terenu, a zarażeni tego/ od którego zanotowano najwięk¬szą liczbę przykładów.
Niejednakowe zagęszczenie poszczególnych map profilowych spowodowane zostało tym, że w miejscach, w których przebiegały izoglosy
omawianych zjawisk językowych, starano się dać bogatszy ntateriał ilustrujący. «
Mapy wyrazowe sporządzono na podstawie zapisów wszystkich człon¬ków obecnej I Pracowni Diałektologicznej PAN. Mają one stanowić dodatkową informację o zasięgach geograficznych wybranych cech fone¬tycznych. Mapując poszczególne wyrazy brano pod uwagę w każdym wyrazie tylko jedną cechę fonetyczną, na przykład wyraz pod?ećorek mapowano tylko ze względu na sposób wymawiania spółgłoski ?, a wyraz nitka ze względu na sposób artykulacji spółgłoski ń nie biorąc zupełnie pod uwagę innych cech, jak na przykład mazurzenia w pierwszym wy¬padku czy palatalizacji Te przed samogłoską a w drugim.
Przy sporządzaniu map wyrazowych nie rezygnowano również z przed¬stawienia rozchwiań artykulacyjnych. Jeżeli dany wyraz wymówiony był w tej samej miejscowości kilk* razy, a mapowana cecha fonetyczna reprodukowana była w nim różnie, uwzględniano to na mapie. Por. punkty 57, 131, 214 na mapie .nr 24 (podwieczorek).
Prócz materiału gwarowego uwzględnionego w poszczególnych arty-kulach każda praca zaopatrzona została w odpowiednio uporządkowany, częściowy zresztą materiał dokumentacyjny. Około trzech czwartych całego materiału poza opisanymi w Studiach i przedstawionymi na ma¬pach wyrazami z gwary warmińsko-mazurskiej zostało w archiwum I Pracowni Dialektologicznej PAN w Warszawie.
UWAGA - znak ? wprowadziłam na miejsce innych niemozliwych do umieszczenia w tekście
PRZY WYGRANIU 4 I WIĘCEJ AUKCJI POKRYWAM
KOSZTA PRZESYŁKI ( na terenie kraju ) – obowiązuje od 1 stycznia 2010 !!!
Zapraszam na inne moje aukcje.
NA ŻYCZENIE WYSTAWIAM RACHUNEK
Towar wysyłam po wpłacie na konto
Książka zostaje wysłana odpowiednio zabezpieczona
Wysyłam na adres zarejestrowany w Allegro
Nie sprzedaję przedmiotów za granicę
Komentarz kupującemu wystawiam jako drugi
Izabella Jankowska
ul. Walecznych 24
75-691 Koszalin
PKO BP w Koszalinie
21 1020 [zasłonięte] 2[zasłonięte]7910002 [zasłonięte] 012615
proszę doliczyć koszty transportu
ZAPRASZAM DO LICYTACJI
antykwariat5
|
|
|
|
|
|