Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich użycie. OK Polityka Prywatności Zaakceptuj i zamknij X

FLAVAMED 10 tabl. musujących KASZEL ODKSZTUSZANIE

02-02-2015, 17:39
Aukcja w czasie sprawdzania była zakończona.
Cena kup teraz: 12.95 zł     
Użytkownik aptekapodwagami
numer aukcji: 5022542341
Miejscowość śMIGIEL
Wyświetleń: 7   
Koniec: 02-02-2015 17:01:24
info Niektóre dane mogą być zasłonięte. Żeby je odsłonić przepisz token po prawej stronie. captcha

Skład:


1 tabletka musująca zawiera:
substancja czynna: chlorowodorek ambroksolu 60 mg
substancje pomocnicze: cytrynian sodu, wodorowęglan sodu, makrogol, aspartam, esencja pomarańczowa, poliwidon, sól sodowa sacharyny.



Opis działania:


Ambroksol jest metabolitem bromheksyny.

Działa sekretolitycznie i mukokinetycznie oraz pobudza wydzielanie pęcherzykowego i oskrzelowego surfaktantu.

Zwiększa wydzielanie surowiczej wydzieliny oskrzelowej i zmniejsza lepkość śluzu, prawdopodobnie przez depolimeryzację makrocząsteczek kwaśnych mukopolisacharydów.

Zwiększa też ruchliwość rzęsek i przyspiesza transport śluzowo- rzęskowy.

Ułatwia oddzielanie kłaczków lepkiego śluzu i nalotów śluzowych od ściany oskrzeli, ułatwia usuwanie wydzieliny z dróg oddechowych, łagodzi kaszel, zwiększa drożność oskrzeli.

Zwiększenie ilości surfaktantu ułatwia transport śluzu na całej długości drzewa oskrzelowego, szczególnie w drobnych, pozbawionych aparatu rzęskowego oskrzelach.

Po podaniu ambroksolu drogi oddechowe ulegają szybszemu oczyszczaniu z zalegającego śluzu, dochodzi do normalizacji ilości i jakości wydzielanej plwociny, oddychanie staje się łatwiejsze.

Ambroksol zaczyna działać po 30 minutach od podania doustnego.

Działanie utrzymuje się w zależności od zastosowanej dawki przez 6-12 godzin. Po podaniu doustnym ambroksol szybko i prawie całkowicie wchłania się z przewodu pokarmowego, a po około 1-3 godzinach występuje maksymalne stężenie leku w surowicy.

Ambroksol w 80 - 90% wiąże się z białkami osocza, objętość dystrybucji ambroksolu wynosi 1,52 ± 0,48 l/kg, a okres półtrwania - 7 do 12 godzin.

Ambroksol metabolizowany jest w wątrobie, a wydalany jest głównie w moczu (85 - 90%) w postaci nie zmienionej i w postaci metabolitów związanych z kwasem glukuronowym.

Pozostała część (10-15%) wydalana jest z kałem. U pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek wydalanie ambroksolu i jego metabolitów ulega istotnemu wydłużeniu.

Ambroksol przenika przez łożysko oraz do płynu mózgowo-rdzeniowego i do mleka matki.

Wskazania:

Choroby płuc i oskrzeli, przebiegające z zaburzeniami wytwarzania i transportu śluzu.

Dawkowanie:

Doustnie, po posiłku, po uprzednim rozpuszczeniu tabletki w szklance ciepłej lub zimnej wody. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia w czasie pierwszych 2-3 dni 1/2 tabletki 3 razy na dobę. Następnie 1/2 tabletki 2 razy na dobę. U dorosłych, jeśli to konieczne, dawkę można zwiększyć do 1 tabletki leku 2 razy na dobę. Uwaga! Nie stosować leku bezpośrednio przed snem. Tabletkę musującą można dzielić na połowy. Z powodu dużej zawartości substancji czynnej leku Flavamed nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Uwaga! Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 4-5 dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Niezbyt często: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, bóle żołądka, wymioty), reakcje nadwrażliwości. Bardzo rzadko: ciężkie reakcje alergiczne. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek amroksolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zaburzenia transportu śluzu w oskrzelach i dużą ilością wydzieliny (np. w rzadko występującym zespole nieruchomych rzęsek), chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, fenyloketonurię (preparat stanowi źródło fenyloalaniny). Gdy przyjmujesz leki przeciwkaszlowe. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W ciąży i okresie karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.