Współpracujemy tylko z producentami lub bezpośrednimi dystrybutorami na Polskę.
Kupując u nas masz gwarancję świeżości i autentyczności sprzedawanych przez nas produktów.
NAJLEPSZA OCHRONA STAWÓW
CISSUS QUADRANGULARIS
Cissus quadrangularis była rośliną używaną w starożytnej medycynie, uprawianą w cieplejszych rejonach Cejlonu i Indii. W stary tekstach Ayurvedy opisywane jest jej działanie wzmacniające, przeciwbólowe i szczególne działanie pomagające leczyć złamania kości . Współczesne badania rzuciły trochę więcej światła na zdolność Cissus w przyśpieszaniu leczenia kości wskazując, że działa ona jak antagonista glukokortykoidów . Ponieważ związki anaboliczne/androgenne znane są z działania jako antagoniści receptorów glukokortykoidów jak również promują wzrost kości i leczenie złamań , zasugerowano, że Cissus posiada właściwości anaboliczne i/lub androgenne . Oprócz przyśpieszania procesu przebudowy wewnętrznej tkanki kostnej podczas leczenia kości, Cissus prowadzi również do dużo szybszego wzrostu wytrzymałość kości na rozciąganie.
W próbach klinicznych Cissus doprowadził do przyśpieszenia czasu leczeniaporównywalnego jedynie u 55 do 33 procent osób grupy kontrolnej. Sugeruje się, że Cissus posiada właściwości anty-glukokortykoidowe, co potwierdziły liczne badania, w których osłabione kości działaniem kortyzolu poddano działaniu ekstraktu Cissus, co doprowadziło do zahamowanie osłabiającego działania kortyzolu i rozpoczęcia procesu uzdrawiania kości.
...W WALCE Z OSTEOPOROZĄ
Ponieważ przeprowadzone badania dowiodły, że zastępcza terapia hormonalna u kobiet w okresie pomenopauzalnym może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka piersi i chorób serca, wiele kobiet szuka alternatyw dla estrogenu, aby zapobiec osteoporozie. Pomimo, że nie istnieją żadne opublikowane badania wskazujące, że Cissus zwiększa gęstość kości w przypadku osteoporozy lub pomaga zapobiec chorobie, fakt, że roślina ta przyśpiesza regeneracje złamań sugeruje, że może ona również zwiększyć gęstości kości w przypadku osteoporozy. Z pewnością okaże się ona pomocna w przyśpieszaniu regeneracji złamań, które często towarzyszą osteoporozie. Chroniczna terapia glukokortykoidami posiada wysoki współczynnik ryzyka wystąpienia osteoporozy. Uważa się, że glukokortykoidy kolidują z osteoblastami, komórkami odpowiedzialnymi za odkładanie się nowego materiału kostnego. Lek mefipristone (RU-486), anty-glukokortykoid jak również antagonista progesteronu, jest skutecznie stosowany w leczeniu osteoporozy, ale efekty uboczne takie jak hiperlazja endometrium, są wystarczająco poważne, aby wykluczyć ten lek z rutynowego leczenia osteoporozy. Wydaje się, że Cissus pozbawiony jest takich skutków ubocznych i może okazać się związkiem spełniającym swe przeznaczenie w leczeniu osteoporozy.
CISSUS A KORTYZOL
Podczas gdy przyśpieszone tempo leczenia może mieć ogromne znaczenie dla osób cierpiących na choroby przewlekle takie jak osteoporoza (4), właściwości anty-glukokortykoidowe Cissus cieszą się większym zainteresowaniem wśród kulturystów i sportowców, ponieważ glukokortykoidy, w szczególności kortyzol, są nie tylko kataboliczne dla kości, ale katabolizują również tkankę mięśniową. Przeprowadzone badania sugerują, że glukokortykoidy, również endogenny hormon kortyzol, aktywują szlaki, które niszczą nie tylko kości, ale również tkankę mięśni szkieletowych. Ostatnio opublikowane sprawozdanie udokumentowało sposób, w jaki glukokortykoidy (również kortyzol) wywołują rozkład mięśni: Aktywują one tak zwany szlak ubikwityna-proteasomy proteolizy (rozkładu białek). Ten szlak rozkładu tkanek jest istotny przy usuwaniu uszkodzonych i niefunkcjonujących protein. Jednakże, kiedy jego działanie jest zbyt aktywne podczas okresów podwyższonego poziomu kortyzolu (np. podczas choroby, stresu i przetrenowania) następuje nadmierne rozkładanie normalnych komórek. Cissus wywołując działanie anaboliczne i anty-glukokortykoidowe pomaga zachować tkankę mięśniową podczas okresów fizycznego i emocjalnego stresu.
CISSUS A TKANKA ŁĄCZNA
Pomimo, że masa przeprowadzonych badań nad Cissus skupia się jedynie na leczeniu kości, istnieje możliwość, że Cissus może ogólnie przyśpieszać tempo leczenia tkanki łącznej, jak również ścięgien i chrząstek. Jeśli to prawda, stałby się on jeszcze bardziej pomocny dla kulturystów i sportowców. Liczne opinie osób stosujących Cissus donoszą o szybkim leczeniu długotrwałej choroby ścięgien.
DZIAŁANIE PROZDROWOTNE
Oprócz wspomnianych powyżej właściwości Cissus, jest on również bogaty w witaminy/antyoksydanty takie jak witamina C i beta-karoten. Według analizy, Cissus quadrangularis zawiera 479 mg kwasu askorbinowego, 267 jednostek karotenu na 100g świeżo przygotowanej pasty jako dodatku do szczawianu wapnia .
DAWKOWANIE
Typowa rekomendowana dawka ekstraktu Cissus wynosi pomiędzy 500 i 1000 mg, w zależności od stężenia ekstraktu i rodzajów symptomów. W przypadku formy wysuszonego proszku, w celu przyśpieszenia leczenia złamania, teksty Ayurvedy zalecają dawkę 3 do 6 gram. Badania nad bezpieczeństwem Cissus przeprowadzone na szczurach pokazały, że nie występuje żadne działanie toksyczne nawet przy dawce tak wysokiej jak 2000 mg/kg wagi ciała. Więc Cissus jest nie tylko skuteczny, ale również w miarę bezpieczny, bez znaczenia czy w formie wysuszonego proszku, czy ekstraktu.
DZIAŁANIE PRZECIWBÓLOWE
Cissus wykazuje również działanie przeciwbólowe porównywalne do aspiryny lub leków przeciw-zapalnych takich jak ibuprofen (tzn. Cissus w dawce mg ma podobne działanie do mg wymienionych substancji). Cissus quadrangularis jest jednym ze składników preparatu Ayurvedy o nazwie `Laksha Gogglu', który według badań jest bardzo skuteczny w łagodzeniu bólu, zmniejszaniu opuchlizny i przyśpieszaniu procesu leczenia prostych złamań jak również w leczeniu wszystkich zaburzeń związanych ze złamaniami . Mechanizm działania, dzięki któremu Cissus zdolny jest wywoływać działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne nie został do końca poznany. Może on działać centralnie lub zapobiegając konwersji kwasu arachidonowego w powodujące zapalenie prostaglandyny.
INFORMACJE DLA ADMINISTRACJI alle
Produkt jest dopuszczony do sprzedaży pozaaptecznej.
Ustawa z dn. 11-05-2001 o warunkach zdrowotnych zywności i żywienia Dz. U. nr 63 , poz. 634,z późniejszymi zmianami,
rozporządzenie Ministra Zdrowia z dn.19-12-2002 w sprawie suplementów diety Dz. U. nr 27 , poz.236 z 2003.